perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PDKS KULLANIM ALANLARI 

PDKS, personel devam kontrol sistemleri kısaltmasıdır. Pdks kullanım alanları genişliği ile bu terminalleri; fabrikalarda, okullarda, hastanelerde, işletmelerde, hava alanlarında ve personel takibi ihtiyacı duyduğunuz her alanda güvenle tercih edebilirsiniz. Personel devam kontrol sistemlerinde temel eleman personel takip programıdır. Personel takip programı, personellerin geliş ve gidiş saatlerini hesaplamanızı sağlayan ve ay sonları bu hesaplamalara bakarak maaş hak edişlerini düzenlemenizi sağlamaktadır. Personel takip programı sayesinde artık personellerinizin kaçta gelip gittiklerini program üzerinden takip edebilecek, böylece de manuel hesaplama yaparak ortaya çıkabilecek tüm hatalardan kurtulabileceksiniz. Personel takip programından biraz daha bahsetmek gerekirse; bu program, parmak izi, yüz tarama ve kartlı geçiş kontrol sistemleri ile birlikte kullanılabilen, personel takibini çok daha hızlı ve basite indirgeyerek yapmanızı sağlayan sistemdir. Personel takip programı raporlamalar vermektedir. Programdan elde edilen raporlamalar otomatik mail gönderme özelliği sayesinde istediğiniz mail adresine dilediğiniz saatte gönderilebilmektedir. Program sayesinde artık hangi personelin mesai başlangıç saatinden sonra geldiğini veya mesai bitiş saatinden önce çıktığını kolayca tespit edebileceksiniz. Peki, personel takip yazılımı ile sadece giriş – çıkış takibi ve maaş hesaplaması yapılabilir? Tabii ki hayır! Program ile maaş hesaplamaları, izin günü, avans, prim, devamsızlık hesaplamaları yapabilirsiniz. Eğer bir kimse cihazın saatine manuel olarak müdahale ederse de akıllı program sayesinde bu işlemi kimin gerçekleştirdiğini basitçe öğrenebileceksiniz.

Pdks cihazları, yüz tanıma terminalleri, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlar ile personel takibi yapmak oldukça kolay olacaktır. Bu cihazlardan hangisi ile personel takibi yapacağınızı anlamak için öncelikle sektörünüzün ve kullanacağınız alanın saptanması gerekmektedir. Yüz tanıma terminalleri, el uğraşları ile çalışma yapan personelleri takip etmek için kullanılmaktadır. Yüz tanıma sistemlerinde kişilerin yüzleri 3 boyutlu olarak taranmaktadır. Bu tarama yüzün belli başlı bölgelerine dayanarak kişi kaydı yapmanızı sağlar. Bu sistemlerde geçiş yapmak için öncelikle yüz tanımlaması yapmak gerekmektedir. Yapılan tanımlamadan sonra personel yüzünü okuttuğunda geçiş izni elde edilir. Tüm terminaller, personel devam kontrol yazılımı ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu cihazların kayıt kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık gösterebilir. Genel olarak kayıt kapasiteleri 300 ile 2000 kişi kaydı arasında olmaktadır. Tanımlı olan kişi yüz tanıma cihazına 30-90 santimetre arasında yaklaşarak yüzünün okunmasını sağlayabilmektedir. Aynı zamanda bu terminallerde sadece yüz ile geçiş değil, parmak izli, kartlı veya şifreli geçiş yapabilmekte mümkündür. İstediğiniz geçiş yöntemlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Hızları ile sizi büyüleyecek olan yüz tarama cihazları, turnike – kapı ve bariyerlere de tetik verebilmek için kullanılmaktadır. Perkotek, MAGIC FACE yüz tanıma sistemleri Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğu için, bize danışmadan cihaz satın almamanızı öneririz. Piyasada yer alan pek çok farklı cihazın ucuz fiyatına kanarak aldanabilirsiniz. Verim elde edemediğiniz için de yıpranabilirsiniz. Bu olaylar ile karşılaşmadan önce bize ulaşmanız da fayda var ki; zaten distribütör olduğumuz için en ideal ve en uygun fiyat garantisi ile teklif vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gelelim parmak izi terminallerine… Parmak izi pdks kullanım alanları çok geniş olup bu terminalleri, en çok rağbet gören pdks cihazları sıralamasında günümüzde de 1 numaradır. Yüz tanıma sistemleri ile rekabeti devam ediyor olsa da, hala en sık kullanılan biyometrik sistemdir. Peki, nedir bu parmak izi okuyucu? Parmak izi okuyucu, parmak izi teknolojisi ile çalışmasını sürdüren, güvenliği %100’e getiren, personelleri takip etmekte üstüne tanımayan, iş disiplinini arttıran ve bunun gibi sayabileceğimiz pek çok avantaja sahip bir sistemdir. Sistem dememizin temelinde, parmak izi cihazlarının yalnız başına değil de, personel takip programı gibi takip yazılımları ile birlikte kullanılarak verim sağlaması yatmaktadır. Parmak izi okuyucular, kişinin genetiğine göre parmak uçlarında bulunan izlerin taranması ve okunması ile çalışırlar. Parmak izinin takip işlemlerinde tercih edilmesinin nedeni de, parmak izinin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmasıdır. Böylece hem yüksek güvenlik elde edilecek, hem de takip işlemlerinde olası taşkınlıklar engellenebilecektir. Üstelik Perkotek, MAGIC PASS parmak izi okuyucu Türkiye distribütörü konumunda olduğu için parmak izi okuyucu fiyatları da oldukça uygundur. Yani kalite ve uygun fiyat arıyorsanız siz de doğru adrestesiniz!

Bir diğer personel takip sistemi de kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Kart okuyucu ile personel takibi yapabilmek için her personele bir adet olmak üzere kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Bu kartlar cihazın modeline göre mifare kart ya da proximity kart olabilir. Kartlı sistemler ile personel takibi yapmanın en büyük avantajlarından birisi de bu sistemlerde kullanılan kartların aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanılabilir olmasıdır. Kullanacağınız kartların üzerine personel ad-soyad, çalışılan bölüm, firma ismi, firma logosu, personel fotoğrafı gibi baskılar yapabilirsiniz. Bu baskılar için hazır tasarımları kullanabileceğiniz gibi isterseniz kendi tasarımlarınızı da tercih edebilirsiniz. Bu kart baskı maliyetlerinden kurtulmak isterseniz de kart yazıcı satın alabilirsiniz. Genel olarak pdks kullanım alanları böyle olmakla birlikte detaylı bilgi almak isterseniz, uzman satış müdürlerimiz ile 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler