perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PDKS UYGULAMALARI

Pdks, “personel devam kontrol sistemleri” kısaltmasıdır. Pdks sayesinde günümüzde çok geniş alanlarda personellerin takip edilmesi sağlanır. Günümüzde özellikle işletmelerde pdks uygulamaları personellerin takibi yapılmaktadır. Pdks uygulamaları ile işletmeler dışında kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, belediyelerde, plazalarda, alışveriş merkezlerinde, spor salonlarında, hastanelerde ve buna benzer pek çok farklı alanda personellerin takip edilmesi sağlanmaktadır. Personel takibi yapabilmek için pdks uygulamaları için kullanılabilir olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bunlar; yüz tanıma cihazları, parmak izli geçiş kontrol cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır.

Yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzlerinde yer alan alın, çene ve burun kısımlarındaki izlerin tanımlanarak geçiş yapılmasına izin veren cihazlardır. Pdks uygulamaları için kullanılan yüz tanıma cihazlarında kayıt kapasitesi her cihaz modelinde değişiklik göstermektedir. Bu sayede kullanılacak olan alandaki personel sayısına uygun olan bir cihaz kullanılabilmesi daima mümkündür. Üstelik zaten pek çok modelinde yüz tanıma yanı sıra kartlı, parmak izli ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunur. Oldukça yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olan yüz tanıma pdks uygulamaları cihazları, kişilerin yüzlerini okurken cihaza temas olmadığı için uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanılabilir. Bu cihazlara kişilerin yüzlerini tanıtırken kişilerin yüzünde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması gibi durumlarda bile okuma kolayca yapılabilecektir.

Parmak izli pdks uygulamaları cihazları ise parmakların uç kısımlarında yer alan izin okunarak geçiş yapılmasını sağlamakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanıtılacak olan parmak izi her insanın her parmağında farklıdır. Aynı zamanda her insanın her parmağında farklı olmasının yanı sıra her insanın her parmağında dahi farklıdır. Bu sayede oldukça güvenilir bir hal almışlardır. Bu özellikleri sayesinde günümüzde personellerin takip edilebilmesi için oldukça sık olarak kullanılıyorlar. Parmak izli pdks uygulamaları cihazlarında kayıt kapasitesi genel olarak bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu farklılık sayesinde kullanılacak oldukları alanlardaki kişi sayılarına uygun olan bir modeli de seçilebilir. Pek çok modelinde parmak izi yanı sıra kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme olanağı bulunmaktadır. Bu cihazlarımız ile kapılara ve turnikelere de tetik verilebilir. Kapılara tetik vermek için cihazlar ile kilitleri bir arada kullanabileceğiniz gibi isterseniz parmak izli kapı kolu modelini de tercih edebilirsiniz. Turnikelere tetik vermek için ise cihazların turnikelerin üzerine montajının yapılması gerekmektedir.

Kartlı pdks uygulamaları cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanıtılacak olan kartlar mifare yahut proximity kart olabilir. Cihazın modeline göre değişir. Bu cihazlar ile kullanılacak olan kartların üzerine renkli ya da siyah – beyaz baskılar yaparak aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz.

Pdks uygulamalarının kullanılabilir olması için yukarıda bahsettiğimiz tüm cihazlar ile birlikte personel takip programının da uyumlu olarak kullanılması gerekir. Bu program, personellerin tüm giriş ve çıkış bilgilerini raporlamalar şeklinde tutabilmenizi sağlar. Aynı zamanda ay sonları bu bilgilere bakılarak, maaş hesaplamaları daha net bir hal alır. Pdks uygulamaları hakkında çok daha fazlasını öğrenmek ya da personellerinizi takip etmek isterseniz tek yapmanız gereken bize ulaşmak. Size sadece bir telefon kadar uzaktayız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler