perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL KART

Personel kart, kartlı geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan kartlardır. Bu kartlar, personellerin takip edilmesi için kullanılırlar. Personelleri kartlı geçiş kontrol cihazları ile takip ederken her personele özel olarak farklı bir ID numarasına sahip olan kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlanacak olan personel kart, mifare ya da proximity kart olabilmektedir. Bu kartlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen tercih edilecek olan cihazın özelliğine göre değişse de aynı özelliğe sahiptirler. Kullanılacak olan personel kart üzerine personellerin isim, soy isim, çalıştığı departman, firma adı, firma logosu vb. baskısının yapılması sağlanabilir. Böylece o kartlar, o personelin olduğunun belirtilmesini sağlamaktadır. Personel kart üzerinde yapılacak olan bütün baskılar isterseniz renkli ya da sizin tercihinize göre siyah – beyaz olabilecektir. Peki, bu baskılar nasıl yapılacak? Bu baskıların yapılabilmesi için kart yazıcıların kullanılması gerekmektedir. Kart yazıcıların, kartların üzerine yapılacak olan baskıları çok daha ucuza mal etmenizi sağlar. Sürekli olarak kaybolan personel kart, tahriş olan personel kart veya kırılan personel kart söz konusu olduğunda, sürekli olarak da bu kartların üzerine yapılacak olan baskıların daima tekrarlanması gerekir. İşte bu durumda da devamlı yapılacak olan baskıya bir ücret ödenmesi gerekir. Kart yazıcı satın alarak siz de bu ücretten kurtulabilirsiniz. Zaten kart yazıcılar bir yılı gibi kısa bir sürede kendini amorti ettirecektir.

Personel kart kullanılmakta olan kartlı geçiş kontrol cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, kartların beş ile sekiz santimetre mesafe ile kendine yakınlaştırılması ile geçiş izni vermek için kullanılır. Kartlı cihazların birçok modeli aynı zamanda şifreli olarak geçiş yapabilme olanağı sunmaktadır. Bu sayede hem cihazların kayıt kapasitesi arttırılacak hem de farklı bir geçiş şekline sahip olunacaktır. Zaten birçok kartlı geçiş kontrol cihazı hem iç hem de dış ortamlarda kullanılabilmektedir. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri, suya karşı dayanıklılık göstermektedir. Böylece yağmur, kar vb. tüm olaylarda bile sorunsuzca kullanılabilecektir.

Personel kart kullanılacak olan kartlı geçiş kontrol cihazları ile turnikelere, bariyerlere ve kapılara da tetik verilebilmektedir. Kapılara tetik vermek için personel kart cihazlarının kapıların giriş ve çıkış alanlarında kullanılması gerekmekte olup aynı zamanda kapılarda da kapının yapısına uygun olan kilidin kullanılması gerekir. Personel kart cihazları ile turnikelere tetik vermek için ise turnikeler üzerine bu cihazların monte edilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra da her geçişine izin verilecek olan personele bir adet personel kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra tanımlı olan kart okutulduğunda turnike kolları açılarak, kolayca giriş izni verilmiş olacaktır.

Personel kart cihazlarını kullanarak personelleri takip etmek için bu cihazlar ile birlikte personel takip programının da kullanılması gerekmektedir. Personel takip programı sayesinde hangi personelin hangi giriş ve çıkış saatlerinde geçiş yaptığını, hangi personel kart cihazından geçiş yaptığını, ay sonları hangi maaşı alacağını, hangi günler izinli olduğunu vb. tüm bilgileri raporlamalar ile görebilirsiniz. Bu sistemler hakkında çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz alanında profesyonel ve uzman satış danışmanlarımız ile info@perkotek.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler