perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL KART OKUYUCU

Personel kart okuyucu sistemleri, günümüzde sıklıkla personel takibi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra geçiş kontrollerinde, yemekhane takip sistemlerinde, üye takip sistemlerinde, ödemeli geçişlerde vb. alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Geçiş kontrolü için harika bir çözüm olan personel kart okuyucu, personel takibi yapabilmenin sık tercih edilen bir yöntemidir. Plaza, holding, ofis, işletme vb. alanlarda sıkça rastladığımız personel kart okuyucuları 4 farklı gruba ayırabilmemiz mümkündür. Bunlar; panelli artlı geçiş cihazı, standalone kart okuyucu, offline personel kart okuyucu ve online kart okuyucudur. Tüm bu cihazlarının tamamının görüntüsü farklı olmakla beraber, kullanım alanı her geçen gün arttırılabilmektedir. Personel kart okuyucu sistemlerinde personel takibi yapabilmek için tercih edebileceğiniz farklı pek çok model bulunmaktadır. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla beraber her cihazın kayıt kapasitesi farklılık göstermektedir. Personel sayınız her ne olursa olsun, farklı bir çözüm bulabilmek tabi ki mümkün olacaktır. Üstelik personel kart okuyucu sistemler, 2 sene boyunca garantili olup 10 yılda parça garantisine sahiptir.

Standalone personel kart okuyucu, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını sürdürmektedir. Bu sistemlerde cihaza öncelikli olarak master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulan cihaza daha sonra personel kart okutulması gerekir. Her personel özel farklı bir kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulduktan sonra ki tüm kart okutmalarda kayıt işlemi çok basit olacaktır. Bu cihazlarda sabotaj yapılması gibi durumlarda alarm verme özelliği bulunmaktadır. Alarm verirken cihaz kendisini kapatacaktır. Özellikle asansörlerde ve site binalarında çokça tercih edilen bu model, ofis ve depo odalarında da oldukça sık kullanılmaktadır. Bir diğer geçiş yöntemi ise panelli kartlı geçiş sistemleridir. Panelli sistemlerde geçiş yapabilmek için cihazlar ile birlikte panelin kullanılması gerekmektedir. Hatta bu sistemlerde kullanılan cihazlara aptal terminal adı verilmektedir. Aptal terminallerin hafızasında hiçbir bilgi tutulmaz. Tüm bilgiler, panelde tutulmaktadır. Personel giriş yaptığında önce cihaza okutma yapar. Okutma bilgileri doğrudan panele gönderilmektedir. Panel, personel takip programı yardımı ile bilgileri kontrol eder. Eğer geçiş izni varsa, panel bu bilgiyi tekrar cihaza ileterek geçiş izni vermesini sağlayacaktır. Bir panele 16, 8 veya 4 adet kart okuyucu okutması yapılmaktadır. Üstelik bir ağda 256 adet panel bir arada kullanılabilmektedir.

Offline personel kart okuyuculardan bahsedelim. Bu kart okuyucular, bilgisayar açık olmadan da çalışmalarına devam ederler. Öncelikle karta geçiş zone bölgeleri tanımlanması gerekmektedir. Hangi kart ile hangi günde, hangi saatlerde geçiş yapılabileceği detaylı olarak gösterilebilir. Personel takip programı da kullanılarak geçişleri kapı yahut seviye bazında da raporlayabilmek mümkündür. Paneli personel kart okuyucuların kendisi bir panel görevi gördüğü için panele ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca bu cihazlar ile birlikte kullanacağınız kartları personel kartı olarak da kullanabilirsiniz. Şöyle ki; kartların üzerine personel adı, soyadı, çalıştığı bölüm, firma logosu, firma isim bilgisi gibi bilgiler basarak kullanımı kolaylaştırabilirsiniz. Dışarıda kartların basımı için ekstra maliyetler ödemek istemezseniz de kart yazıcıları kullanabilirsiniz. Kart yazıcıların kullanımları normal bir yazıcı gibi basittir. Sadece siyah – beyaz değil de aynı zamanda renkli olarak da kartların üzerine baskı yapabilmenizi sağlamaktadır. Personel takip programı ile kullanıldıklarında da harika çözümler elde etmenizi sağlayacak olan personel kart okuyucu fiyatları, cihazın modeline göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden fiyatları öğrenmek için öncelikle bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Satın almak için neden vakit kaybedesiniz ki? Hemen şimdi bizi arayın ve uygun fiyatlar ile personel takibi sayesinde güvenliğin tadını çıkarmaya başlayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler