perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Personel Takip Sistemi: Modern ve Güvenli Çözüm!

Personel takip sistemi, personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, alışveriş merkezleri, okullar, askeri alanlar gibi pek çok farklı alan personel takip sistemi kullanım alanlarına örnek olarak verilebilmektedir. Peki, personel takip sistemi nedir ve kullanmak için ne gereklidir? personel takip sistemi, kullanılacak olan personel takip sistemi cihazı ve personel takip sistemi programından oluşmaktadır. Kullanılacak olan cihazlar; yüz tanıma personel takip sistemi cihazları, kartlı personel takip sistemi cihazları ya da parmak izli personel takip sistemi cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisini kullanacak olduğunuz, personel sayınıza ya da kullanacak olduğunuz alna göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle ve sıklıkla yüz tanıma personel takip sistemi cihazları ve parmak izi personel takip sistemi cihazları kullanılmaktadır. Bunun nedeni; bu cihazların çok daha güvenilir olmasıdır.

Parmak izi personel takip sistemi cihazları, kişilerin parmak izlerini tanıyarak okuma yapmayı sağlamakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan parmak izinizi üç kez etraflıca okutmanız, geçişler esnasında parmak izinizi gösterdiğinizde anında geçiş yapma imkanı doğurmaktadır. Parmak izi personel takip sistemi cihazları, bin ile on bin kişilik bir kayıt kapasitesine sahiptir. Her cihazda bu kapasitede değiştiği için personel sayınızın kaç olduğunun pek bir önemi kalmayacaktır. Bu cihazlar ile aynı zamanda kartlı ya da şifreli olarak da geçiş yapabilme olanağı yer almaktadır.

Yüz tanıma personel takip sistemi cihazları ise kusursuz yüz tanıma algoritması ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazların birçok modeli parmak izli, kartlı ya da şifreli olarak da geçiş yapma imkanı tanımaktadır. Böylece hem cihazın kayıt kapasitesi arttırılmış olur hem de personeller, geçiş şekillerinden istediklerini kullanabilirler. Yüz tanıma personel takip sistemi cihazlarının birçok modelinde dahili batarya özelliği bulunur. Böylece elektrik kesintisi gibi durumlar yaşamanızda batarya devreye girer ve cihazları kullanmaya devam etmenize izin verir. Yüz tanıma personel takip sistemi cihazları ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verilebilmektedir.

Kartlı personel takip sistemi cihazları, kartları tanıma ve okuma yaparak geçiş imkanı doğuran cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanan kartların proximity ve mifare olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Bu kartların üzerine renkli ya da siyah beyaz baskılar yapılarak aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz.

Personel takip sistemi programından da bahsedelim. Bu program, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olup daima geliştirilmeye açıktır. Program üzerinden genel bazda giriş çıkış raporu, genel bazda geç kalanlar raporu, kişi bazında giriş çıkış raporu,  kişi bazında erken çıkanlar raporu, genel bazda erken çıkanlar raporu, mesaiye kalanlar raporu, devamsızlar raporu, kişi bazında maaş bordrosu, avans listesi, maaş zarfı, kişi bazında geç kalanlar raporu, elle müdahale edilmiş giriş-çıkış hareketleri,  işe girenler raporu, işten ayrılanlar raporu, kart kullanmayı unutanlar raporu,  tatil günü çalışanlar raporu, izinli personeller raporu, not hanesinde yazanların raporu, aylık devam çizelgesi, genel bazda maaş bordrosu ve prim listesi gibi raporlar alınabilmektedir. Bu sayede kullanım çok daha kolay olacaktır.

Personel takip sistemi ile siz de personellerinizi takip etmek için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle irtibata geçebilirsiniz. İsterseniz tüm bu cihazları ve personel takip sistemi programını yerinde incelemek için Perkotek Plaza’ya gelebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler