perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

her biri ile ilgili benzersiz, kısa ve çarpıcı bir başlık yaz

Pdks olarak da bilinen personel takip sistemleri, günümüzde oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Personel takip sistemleri denilince akla ilk önce yüz tanıma cihazları gelmektedir. Bu cihazlar, yüz tanıma teknolojisi ile çalışmasını devam ettirir. Yüz tanımanın personel takibinde çokça tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi oldukça güvenilir olmasıdır. Çünkü yüz tanıma teknolojisinde kullanılan yüz tanıma işlemindeki algoritma, hiçbir personelin yüzünde aynı değildir. Bu yüzden de yüzü kayıtlı olan hiçbir kimse bir başkası yerine geçiş yapamaz. Bu da bu cihazların her geçen gün daha sık kullanılmasını sağlamıştır. Kayıt kapasitesi farklı olan yüz tanıma cihazları, personel sayısı ne olursa olsun karşılayabilmenizi sağlar. Üstelik bu cihazlar ile yüz tanımanın yanı sıra aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapabilmekte mümkündür. Yüz tanıma ile personel takibi yapmanın en büyük avantajlarından birisi de bu cihazlar ile turnike, kapı ve bariyer tetiği verilebilmesidir. Turnikelere yüz tanıma cihazı ile tetik vererek, geçiş kontrolünün yanı sıra aynı zamanda geçiş kısıtlamaları da yapılabilmektedir.

Parmak izi okuyucularda tıpkı yüz tanıma cihazları gibi personel takip sistemlerinde oldukça sık tercih edilmektedir. Parmak izi personel takip sistemleri okuyucuların kayıt kapasiteleri 1.000 ile 10.000 arasında değişiklik göstermektedir. Üstelik herhangi bir cihaza birden fazla parmak izi kaydı yapılabilmektedir. Böylece normalde geçiş yapılan parmakta herhangi bir çizik, kesik vs. olması durumunda diğer parmak ile geçiş yapılabilir. Özellikle inşaat gibi alanlarda parmak izi ile personel takibi yapılması istenirse bu özellik çok işe yarar. Çünkü sürekli personellerin parmakları tahriş olacağından dolayı diğer parmaklar ile de geçiş yapılabilmektedir. Tabi ki parmak izi cihazı ile sadece parmak izli geçiş yapılmaz. Bunun yanı sıra kart ve şifre ile geçiş yapılabilmektedir. Kartlı ve şifreli geçişler de kullanılarak cihazın kayıt kapasitesi arttırılabilmektedir.

Kartlı geçiş personel takip sistemleri terminalleri de tıpkı yüz tanıma personel takip sistemleri ve parmak izi personel takip sistemleri gibi personel takibinde oldukça sık tercih edilen bir cihaz türüdür. Kartlı geçiş personel takip sistemlerinde kullanılacak olan kartlar, mifare kart veya proximity kart olabilmektedir. Bu kartların hangisinin kullanılacağı tamamen cihazın modeline göre farklılık göstermektedir. Kartlı cihazlarda da şifreli geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Şifreli geçiş yapmak kartlı cihazların kayıt kapasitesini arttıracaktır. Genel olarak kullanımı oldukça basit olan bu cihazlarda kullanılan kartları aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilmek mümkündür. Bunun için kartların üzerine yapılacak olan baskıları dışarda yaptırabileceğiniz gibi kart baskı maliyetini kart yazıcı kullanarak da azaltabilirsiniz. Üstelik bu cihazlar ile geçiş yapılacaksa, personeller dışında ziyaretçilere de özel kartlar çıkartılabilmektedir. Ziyaretçi kartları ile ziyaretçilerin geçiş yapabilmeleri sağlanabilmektedir.

Personel takip sistemlerinde kullanılacak olan personel takip programı sayesinde de takip işlemleri sırasındaki yükünüz oldukça hafifleyecek. Programın özelliklerinden bahsedecek olursak; en önemli özelliği olarak otomatik mail gönderme maaş hesaplaması yapmasını söyleyebiliriz. Maaş hak edişlerini personellerin giriş ve çıkışlarını belirlediklerin sonra hesaplayan program, ay sonları sizi her personel için ayrı ayrı maaş hesabı yapma külfetinden de kurtaracaktır. Program ayrıca elde edilen tüm raporları istenilen mail adresine belirlenen bir saatte gönderebilmektedir. Programın kullanımı oldukça basittir. Kısa bir eğitim alan her son kullanıcı kolayca kullanım sağlayabilecektir. Program üzerinde farklı departmanlara ve şirketlere göre de raporlamalar alınabilir. Hatta isterseniz raporları kişi bazında bile alabilmeniz mümkündür. Program üzerinde oluşturulan tüm raporlar Word ve Excel’e aktarılabilmektedir. Ayrıca personellerin cihaz üzerinde el ile yaptığı değişikliklerde görüntülenebildiği için personel takibinde harika bir çözüm haline gelmiştir. Genel olarak personel takip sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz ya da satın almak, bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Arayın ve uygun fiyatlardan faydalanma fırsatı yakalayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler