perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI

Personel takip sistemleri; yüz tanıma sistemleriparmak izi okuma sistemleri ve kartlı geçiş kontrol sistemleri olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Bu personel takip sistemleri kullanım alanları oldukça geniştir. Bu cihazlardan hangisini kullanacağınız tamamen sizin kendi tercihinize kalmış olmakla birlikte, bu sistemler ile birlikte tercih edeceğiniz cihazlar da ihtiyacınıza uygun olmalıdır. Kullanılacak olan cihaza göre personel takip sistemleri kullanım alanları da farklılık gösterebilmektedir. İhtiyaca uygunluktan kastımız, cihazın kayıt kapasitesi, verdiği tetik vs.’dir. Günümüzde personel takip sistemleri kullanım alanları oldukça geniştir. Her geçen gün çok daha geniş alanlarda güvenle kullanılmakta olan bu sistemler, personellerinizin giriş ve çıkışlarını kolayca takip ederek, personel takibi için ekstra çabalar sarf etmenizi engellemektedir. İşletmeler, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, alışveriş merkezleri, plazalar, holdingler ve buna benzer pek çok alanda güvenle kullanılabilmektedir.

Yüz tanıma personel takip sistemleri, bu takip sistemleri içerisinde en çok tercih edileni ve en güvenilir olanıdır. Yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzünde yer alan eşsiz ve benzersiz yapılar ile personel kaydı yapmaktadır. Bu yüzden de personellerin birbirleri yerine yüz okutması yapması gibi bir durum söz konusu olmayacağından ötürü de güvenliği %100’dür. Bazı cihazları ile aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapabilme imkânı da bulunmaktadır. Ip tabanlı oldukları için zaten en yakın network switch’e bağlanılarak kullanım sağlanabilir. Ayrıca yüz tanıma cihazları ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verilebilir. Yüzünüzde sakal, bıyık, makyaj vb. her ne olursa olsun okuma yapabilecektir. Yüz tanıma personel takip sistemleri kullanım alanları arasında işletmeler birinci sıradadır.

Parmak izi personel takip sistemlerinde ise eşsiz ve benzersiz parmak izi teknolojisi kullanılmaktadır. Parmak izi, her insanda farklı olduğundan ötürü günümüzde personel takibi yapmak için bu cihazlar oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Çünkü bu cihazlarda da personellerin birbirleri yerine parmak izi tanımlaması yapması mümkün değildir. Bazı modelleri aynı zamanda dahili batarya özelliğine sahiptir. Dahili batarya özelliği sayesinde elektrik kesintisi yaşanması gibi durumlarda etkilenmeden çalışmalarına kolayca devam edebilirler. Pek çok parmak izi cihazı ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verme imkânı bulunur. Böylece geçişleri kontrol altına almanın yanı sıra aynı zamanda geçişleri kısıtlayabilmek de mümkün olacaktır.

Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde ise çalışma sağlanabilmesi için kart kullanılmaktadır. Kullanılacak olan kartlar mifare ya da proximity kartlardır. Bu kartlardan hangisinin tercih edileceği tamamen cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Kartları cihaza okutmak için, kart okuyucuya göstermek yeterli olacaktır. Bu gösterim mesafesi 5 ile 10 santimetre arasında olmaktadır. Bazı modellerinde aynı zamanda şifreli geçiş yapabilme imkânı da bulunmaktadır. Personel takip programı ile birlikte kullanıldıklarında personellerin giriş çıkışları kolayca kontrol altına alınabilir. Üstelik bu cihazlarda kullanılan kartların üzerine baskılar yaparak aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilmek mümkündür. Kartlı geçiş personel takip sistemleri kullanım alanları arasında özellikle yemekhaneler sıkça tercih edilmektedir.

Perkotek personel takip programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olup MySQL’de derlenmiştir. Program maaş hesaplarını, personellerin giriş ve çıkışlarını takip ederek çok daha kolay bir şekilde takip etme imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra program üzerinden aynı zamanda avans, prim, devamsızlık gibi hesaplamalar da yapılmaktadır. Programın kullanımı çok basit olup, kısa bir eğitim alan her son kullanıcı kolayca kullanılabilecektir.

Genel olarak da fiyatları oldukça uygun olan personel takip sistemleri sayesinde siz de personellerinizin kaçta giriş ve çıkış yaptığını takip edebilir, ay sonları maaşlarını zahmetsizce hesaplayabilirsiniz. Siz de personel takip sistemleri kullanımları alanları ve bu sistemler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebileceğiniz gibi info@perkotek.com adresine soru ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz. Kontrollü geçişler, bir telefon kadar uzağınızda!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler