perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PUANTAJ NEDİR?

Puantajın ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve nerelerde kullanıldığı günümüzde birçok kişi tarafından oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir. Peki, puantaj nedir? Puantaj demek, sözlükte yer alan anlamına göre bir şeyin görüldüğünü yahut denetlendiğini belirtmek için işaret koyma veya işaretlemeler yapma anlamını taşımaktadır. Özellikle işletmelerin en büyük beklentilerinden bir tanesi personel devam kontrol sistemlerinden ay sonunda maaş hesaplaması yapabilme ve maaş hesaplamalarını basit bir hale getirmesidir. Bu maaş hesaplamasının yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan bilgi, personellerin çalışma süre toplamının yer aldığı puantajdır. Personel devam kontrol takip yazılımı yardımıyla bu puantaj bilgisi oluşturulmaktadır. Personel takip yazılımı bu bilgiyi oluştururken, veri toplama terminalinden gelen ve gelecek olan bilgileri kullanmaktadır. Puantaj nedir sorusuna yanıt olarak; puantajın doğru, tam ve eksiksiz yapılması için personel takip yazılımına gelecek olan verilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olabilmesi için de veri iletiminin alt yapısı oldukça sağlam olmalı, güvenli bir şekilde veri iletiminin sağlanabilmesi için de veri iletişim protokolüne sahip olan pdks okuyucuları kullanılması gerekmektedir. Perkotek personel devam kontrol sistemleri işte tüm bu ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Personel devam kontrol sistemleri yazılımı ile personellerin giriş ve çıkış bilgileri tanımlanan tüm çizelgelere bakılarak da puantajı oluşturmaktadır. Özellikle vardiyalı sistemlere sahip olan bir işletmeyseniz, puantajı hesaplamanın biraz daha zor olduğunu bilmenizde fayda var. Personel takip yazılımının çalışan vardiyayı hesaplarken kullanıcı personelin oldukça az müdahale etmesi gerekmektedir. Personel devam kontrol takip yazılımı, sizin hatasız bir şekilde hesaplamalar yapabilmenize olanak sağlayacaktır. İhtiyacınıza göre farklı maliyetlerde avantaj da sağlamanıza olanak sunan farklı sürümler mevcuttur. Puantaj defteri ise personellerin / işçilerin, giriş ve çıkış bilgilerinin tespit edilerek maaşlarının kaydedildiği defterdir. Perkotek personel kontrol yazılımı ile personele özel puantaj defteri de hazırlama imkânınız bulunmaktadır.

Puantaj nedir sorusuna cevap olan perkotek personel devam kontrol programı genel özellikleri şöyledir;

 • Personel devam kontrol programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olup sürekli olarak geliştirilmektedir.
 • Personel devam yazılımının ara yüzü son kullanıcıların hızlı ve basit kullanım sağlayabileceği şekilde tasarlanmıştır.
 • Eğer birden fazla şirkete sahipseniz ve bu şirketlerin tüm puantaj hesaplamalarını sadece tek bir program ile yapmak istiyorsanız; Perkotek personel devam kontrolprogramını kullanabilirsiniz.
 • Farklı tarzda mevcut olan vardiya sistemlerine esneklik sağlayan bir yapıya sahiptir.
 • Kullanılan pdks cihazına göre alınacak olan raporlar kullanıcının ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.
 • Personel gruplarına veya personele özel olarak birden fazla vardiya tanımlamasıda yapılabilmektedir.
 • Belirlediğiniz bir tarih aralığı için farklı vardiyaveya çalışma tipleri de planlayabilmeniz mümkündür.
 • Mesai tiplerini sadece bir personele göre belirleyebileceğiniz belirli bir personel grubuna göre de belirleyebilmeniz mümkündür.
 • Programın otomatik olarak mail göndermesi sayesinde belirlenen mail adresine, program tarafından oluşturulmuş olan raporları belirlediğiniz saatlerde iletebilirsiniz.
 • Perkotek personel devam takip programı, diğer bordro programları ile uyumlu olarak da çalışabilmektedir.
 • Personellerin giriş ve çıkış saatlerine yapmış oldukları el ile müdahaleleri program üzerinde görebilmeniz mümkündür.
 • Yapacağınız maaş hesaplamalarında yuvarlamalar ile maaş hesaplamalarını daha basit bir şekilde yapabileceksiniz.
 • Sadece personel takip programıüzerinden çevrimiçi geçişleri ve ziyaretçi giriş – çıkışlarını izleme imkânı da bulunmaktadır.
 • Perkotek personel takip programıotomatik olarak veri yedekleme yaptığı için personel devam kontrol cihazınızda herhangi bir problemle karşılaşsanız bile, yedeklenmiş verilerden geçmiş bilgileri aktarabilmeniz mümkündür.
 • Program tarafından verilecek olan raporları kullanıcı istediği gibi tasarlayabilmektedir.
 • Maaş hesaplamaları otomatik olarak yapılabildiği gibi aynı zamanda izin günü, avans, devamsızlık vb. hesaplamaları da program üzerinden yapabilmeniz mümkündür.
 • Perkotek personel devam programının en büyük avantajlarından bir tanesi, programın iş disiplinini arttırmasıdır. Aynı zamanda tüm hesaplamalar bilgisayar üzerinden yapıldığı için de el ile yapılacak olan hesaplamalardaki tüm hatalar engellenecektir.
 • Geç kalmalarda, erken çıkmalarda ve keyfi tüm devamsızlıklarda istediği tüm cezai kesintileri uygulayabilmeniz mümkündür.
 • Personellerinize yapacağınız ödemeyi bankadan yapıyorsanız; bankanızın istediği bilgileri göndererek personellerinizin maaşlarını kartları ile almasını sağlayabilirsiniz. Eğer maaşları el ile ödeme yapıyorsanız; her personele ait olan hesap ekstrelerinin dökümünü program üzerinden alabilmeniz mümkündür.
 • Perkotek personel takip yazılımıtarafından oluşturulan tüm raporlar, Word’e veya Excel’e aktarılabilmektedir.
 • Herhangi bir problemle karşılaştığınız anda eğer bilgisayarınız internete bağlı ise beş dakika içerisinde çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Peki, puantaj nedir ve hangi personel devam kontrol cihazını tercih etmelisiniz? Yüz okuma cihazları, parmak izi okuyucular ve kartlı geçiş kontrol terminalleri tercih edebileceğiniz pdks cihazlardır. Biz, personel takibi yapmanız için öncelikle yüz tanıma cihazlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Yüz tanıma cihazları, yüz okuyarak tarama yapmaktadır. Yapılan bu tarama, kişinin yüzünde yer alan belirli alanlara göre yapılır. Bu alanlara göre yapılan tanımlamalar esnasında elde edilen bilgiler, her insan yüzünde farklı olduğundan ötürü de bir personelin bir başka personel yerine geçiş yapması mümkün değildir. Böylece yüz tanıma sistemleri, en güvenilir takip yöntemi olmuştur. Bu cihazlara geçiş yapıldığı esnada temas olmaması da uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Parmak izi okuyucular da yüz tanıma cihazlarından sonra geçiş yapmak için en kullanışlı ve güvenilir yöntemdir. Parmak izi teknolojisi kullanıldığı için personellerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Çünkü parmak izi, eşsiz ve benzersiz yapısı ile her insana özgü farklı bir yapıya sahiptir. “Puantaj nedir” hakkında yanıtlar için ve tercih edeceğiniz pdks cihaza karar veremiyorsanız, bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak arayın ve siz de personel takibi ile yeni bir döneme adım atın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler