perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Turnike Kullanım Alanları: Güvenlik ve Verimlilik

Turnike sistemleri, geçişlerin kısıtlanmaları ve kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Turnike kullanım alanları günümüzde oldukça geniştir. Turnike kullanım alanlarına kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, işletmeler, plazalar, hava alanları, metro ve metrobüs istasyonları örnek olarak gösterilebilmektedir. Kullanılmakta olan dört farklı model turnike vardır. Bunlar; hızlı geçiş turnikeleri, engelli geçiş turnikeleri, bel turnikeleri ve boy turnikeleridir. Tüm bu model turnike kullanım alanları, tercih edilecek olan turnikeler gibi farklılık gösterecektir.

Bel turnike sistemleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelere aynı zamanda tripod turnike adı da verilmektedir. Bu turnikeler günümüzde genellikle metro ve metrobüs istasyonlarında kullanılmaktadır. Buton ile de kontrol edilebilmektedirler. Buton kontrol seçeneğinde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Çift buton kontrolünde iki farklı buton bulunur. Bir buton turnike kolunu açmanızı sağlarken, bir buton turnike kolunu kapatmanızı sağlamaktadır. Bel turnike kullanım alanları oldukça geniş olmakla birlikte bu turnikeler, üç kolludur. Kolları itme kuvveti ile çalışmasına devam etmektedir. Bel turnikelerinden geçiş yapılırken karşı yönden geçiş yapılabilmesi mümkün değildir. Bel turnikeleri ile birlikte pdks cihazları kullanarak, geçiş kontrolleri ve geçiş kısıtlamaları bir arada sağlanabilmektedir.

Hızlı geçiş turnike kullanım alanları da çok geniştir. Bu turnikeler genellikle işletmelerde kullanılmaktadır. Yoğun geçişlerin ve hızlı geçişlerin sağlanması için kullanılmakta olan bu turnikeler, oldukça şık bir görüntüye sahiptirler. Bu turnikeler; yangın, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna geçmenize izin vermektedir. Hızlı geçiş turnike kullanım alanları, iç ve dış ortamlar olabilmektedir. Bu turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri bulunmaktadır. Elektrostatik boyalı turnike kullanım alanları iç ortamlar, paslanmaz çelik turnike kullanım alanları ise dış ortamlardır.  Perkotek olarak Avax hızlı geçiş turnikeleri Türkiye dağıtıcısı olmamızdan ötürü de bu turnikelerin fiyatları da firmamızda oldukça uygundur. Bu turnikelerden geçiş yapılırken, karşı yönde geçiş yapılmasına izin verilmemektedir.

Vip turnike kullanım alanları da diğer turnikelerin kullanım alanları ile aynıdır. Özellikle bel turnikesi ve boy turnikesi kullanılan alanlarda kesinlikle kullanılmalıdır. Çünkü bu turnikelerden engelli bireylerin geçiş yapması mümkün değildir. Vip turnike ile engelli bireyler kolayca geçiş sağlamaktadır. Vip turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri bulunmaktadır. Elektrostatik boyalı olan vip turnike kullanım alanları iç ortamlardır. Paslanmaz çelik vip turnike kullanım alanları ise dış ortamlardır. Bu turnikelerin üzerine engelli bireylerin kullanabilmesi için olduğunu belirten engelli birey işaretleri ya da geçiş yönü işaretleri konulabilmektedir.

Boy turnike kullanım alanları ise genellikle konser alanları, miting alanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu turnikelerin de paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olan farklı modelleri yer almaktadır. Elektrostatik boyalı boy turnike kullanım alanları iç ortamlar, paslanmaz çelik boy turnike kullanım alanları ise dış ortamlardır. Bu turnikeler ile birlikte personel devam kontrol sistemleri cihazları bir arada kullanılarak, geçiş kısıtlamaları ve geçiş yetkilendirmesi bir araya getirilebilmektedir. Perkotek olarak Avax turnike sistemlerinin Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu sistemlerin fiyatları da çok uygundur. Satın almak için bizi arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler