perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar
TECO YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ

Teco yüz tanıma sistemleri
, işletmelerde genellikle personellerin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve geçiş kontrol takibi yapabilmek için de kullanılabilir. İşletmelerde personelleri takip etmek için kullanılan TECO yüz tanıma cihazları, işletmenizin büyük ya da küçük olmasının bir önemi kalmaksızın, güvenle tercih edilebilir. Yüz tanıma cihazı ile bir kişinin sadece belirli bir yerde geçirdiği zamanda öğrenilebilir. Bu sayede kullanım alanları da her geçen gün artış göstermektedir. İşletmelerde, hastanelerde, fabrikalarda, plazalarda, holdinglerde, fabrikalarda ve eğitim kurumları gibi pek çok farklı alanda tercih edilebilirler.
TECO yüz okuma cihazları, yüzün karakteristik olan verilerini kullanarak, kişilerin ayırt edilmesini sağlar. Bu cihazların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, taklit edilemez ve aynı zamanda kopyalanamaz oluşlarıdır. TECO yüz tanıma cihazlarında, kişilerin kendileri olduğunu garanti etmekte olan ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yani bir kişinin, bir başkası yerine geçiş yapabilmesi gibi bir durum asla söz konusu olmayacaktır. Bu sayede geçişler her zaman bir güven içerisinde yapılacaktır. Giderek kullanım alanları yaygınlaşan TECO yüz tarama terminalleri, temassız bir geçiş yöntemi olduğu için avantajlıdır. Bu cihazlardaki tek dezavantaj, güneş ışığına maruz kalmaları durumunda sadece okuma performanslarının zayıflamasıdır. Bu yüzden güneş ışığı ile doğrudan temas etmediği tüm durumlarda sorunsuzca, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Ancak güneş ışığına doğrudan maruz kalmadığı dış ortamlarda ve tüm iç ortamlarda güvenle tercih edilebilir.  
TECO yüz tarama cihazları, oldukça hızlı bir şekilde tanıma yapar. Sizin yüzünüzü algılaması ve geçiş izni vermesi genellikle, saniyelik bir zamanda gerçekleşmektedir. Kayıt kapasiteleri de oldukça yüksektir. Genellikle üç yüz ile beş bin kişilik bir yüz kayıt kapasitesine sahip olan farklı cihaz modelleri bulunmaktadır. Yüz tanıma dışında parmak izi okuma, kartlı veya şifreli geçiş seçenekleri de bulunur. Yani bir kişi dilerse yüzünü okutarak veya parmak izini okutarak geçiş yapabileceği gibi aynı zamanda kartlı ya da şifreli olarak da geçiş yapabilecektir.
Gelişmiş teknolojinin ürünü olan TECO yüz tanıma sistemleri, bilgisayarların networküne bağlanan diğer TECO yüz tanıma cihazları ile tek bir merkez üzerinden yönetilebilir. Aynı zamanda sadece tek bir yüz tanıma cihazına kaydedilen yüz, beraberinde kullanılan diğer tüm cihazlara network üzerinden gönderilebilir. Kapıların geçişlerinde tercih edilebilecekleri gibi aynı zamanda turnike üzerinde de kullanılabilirler. Turnikeler ile kullanıldıkları zaman hem geçiş kontrolleri hem de geçiş kısıtlamaları aynı anda elde edilmiş olacaktır. Kapılarda ise kilitler ile birlikte kullanılmaları gerekmektedir.
Biyometrik tanıma metotları içerisinde oldukça sağlam bir yere sahip olan TECO yüz tanıma sistemleri, geçişin yapılacak olduğu alanlardaki turnikeler üzerine ya da duvara monte edilirler. IP tabanlı olduklarından ötürü en yakın network switch’e bağlanırlar. Geçişine izin verilecek olan tüm kişilerin daha sonra yüzleri, admin tarafından cihaza tanıtılmalıdır. TECO yüz tanıma cihazlarının her tanıdıkları yüz için bir ID numarası belirlenecektir. Bu ID numaraları, kişilerin özlük bilgileri ve nitelikleri ile kaydedilmektedir. Sistem bu şekilde tamamen kullanıma hazır hale gelecektir. Yüzünü cihaza gösteren kişi, eğer daha önce tanıtılmışsa, geçiş yetkisi elde edecektir. Farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı birçok modeli olan TECO yüz tanıma sistemleri, geçiş yoğunluğu, ışık debisi, kontrol edilecek olan kişi sayısı ve bu sistem için ayrılacak olan bütçeye göre en uygun modelleri, size özel olarak belirleme imkânı sunacaktır!
 
TECO AVUÇ İÇİ DAMAR TANIMA SİSTEMLERİ

TECO avuç içi damar tanıma sistemleri, elin üzerinde bulunan damar yapısını, kızılötesi ışınlar ile biyometrik haritasını çıkararak, algoritması ile sayısal değerlere dönüştürmektedir. Bu işlemden sonra kişilerin ellerini okutması ile algoritma içerisindeki verilerin eşleşmesi yapılır. TECO avuç içi damar tanıma cihazları, yüz tanıma ve parmak izi cihazlarının yanında bir alternatif niteliğindedir. Oldukça üst düzey güvenliğin gerekli olduğu ve kusursuz kimlik doğrulamalarına ihtiyaç duyulan tüm alanlar için harika bir seçenektir. Oldukça güvenilir olan TECO damar izi tanıma cihazları, kişilerin ellerindeki damar yapısı ve fizyoloji kişiye özel ve benzersiz olduğu için her geçen gün bu güvenilirliği sayesinde çok geniş alanlarda tercih ediliyor.
TECO avuç içi damar izi tanıma cihazları, avuç içinin yaralanması ya da yıpranması gibi durumlarda dahi sağlıklı bir şekilde çalışmasına devam etmektedir. Aynı zamanda TECO damar tanıma cihazları, cansız ve canlı ayrımı yapabilmektedir. Çalışmasına çok hızlı ve efektif olarak devam eden damar okuma cihazları, müşterilerin taleplerine uygun olarak geliştirilmiştir. TECO avuç içi damar tanıma sistemleri, dokunmatik bir ekrana sahiptir. Üstelik diğer tüm bilgisayarlar ile wifi kablosuz ağ üzerinden haberleşebilirler. Bu cihazların en büyük özelliklerinden bir tanesi, sesli ve görsel mesajlar ile kullanıcıyı yönlendirebiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra TECO avuç içi damar tanıma sistemleri, cloud base olarak çalışabilir. Bu sayede kullanımları da oldukça basitleşmiştir.
TECO avuç içi damar tanıma cihazları, biometrik tanıma alanı içerisindeki en yenilikçi buluş olma özelliğine sahiptir. Hatasız bir eşleşme ve güvenlik sunar. Damar sıcaklığını analiz ettiği için bu özellik kopyalanamazdır. Cansız bir doku bulunması durumunda anında tespit ederek alarm ya da geçersiz okuma verebilmektedir. Bu özelliği ile üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmayı başarmıştır. Hijyenik bir okuma imkânı sunan TECO avuç izi okuma cihazları, özellikle de kullanıcı sayılarının yoğun olduğu alanlarda tercih edilir. Yüksek performansı ve şıklığı ile dikkatleri üzerine toplan TECO avuç damar tanıma cihazı, maksimum kullanılabilirlik sunmaktadır.
 
TECO PARMAK İZİ OKUMA SİSTEMLERİ
TECO parmak izi okuma sistemleri, parmak izi tanıma teknolojisi kullanılarak takip yapma olanağı sunar. Peki, parmak izi nedir? Parmak izi, parmakların herhangi bir alanda bırakmış oldukları ize verilen isimdir. Eşsiz ve benzersiz olduğu bilinen bu iz, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte takip işlemleri için çok yaygın alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Suçluların eşleştirilmesi için tespit amacıyla da yaygın bir şekilde parmak izi kullanılır. Parmak izi, her insanın her parmağında farklıdır. Bu farklılık sayesinde kişilerin birbirleri yerine geçiş yapması mümkün olmadığı için günümüzde özellikle TECO parmak izi okuma cihazları, personellerin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır. Personel takibi dışında TECO parmak izi okuyucular ile üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi ve öğrenci takibi de yapılabilmektedir. Bunun için TECO parmak izi okuma sistemleri ile uyumlu olarak takip programları da kullanılır.
TECO parmak izi okuyucu terminaller, geçiş yapacak olan kişilerin parmak izini işleyerek, geçiş olanağı sunar. Genel olarak bin ile on bin kişilik bir kayıt hafızasına sahiptirler. Yani kullanılacak olan alandaki kişi sayısının bir önemi kalmayacaktır. Her alana uygun farklı modelleri bulunur. Pek çok farklı modelinde parmak izi yanı sıra kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme olanağı yer alır. TECO parmak izi okuma cihazlarındaki en önemli unsur, dayanıklılık, performans ve güvenliktir. Cihazlarımızda bu üç unsur fazlasıyla yer almaktadır.
TECO parmak izi okuyucu cihazların farklı pek çok özelliği, her alandaki ihtiyacı karşılayabilmektedir. Bu cihazlarımızın online ve offline çalışabilen farklı modelleri bulunur. Online olarak çalışırken, hattın kopması gibi aksi durumlarda çalışmasına offline olarak da devam edebilmektedir. Bu cihazlarımız ile eğer personelleri takip ediyorsanız, izinli olan personellerin işletmeye girişlerini kolayca takibe alabilirsiniz. Ayrıca vardiyalı personellerin işletmenize giriş ve çıkışını da kısıtlayabilirsiniz. Yemekhanelerde öğün hak edişleri düzenlenebilir, bekleme yapmadan geçiş imkânı sunulur. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda yedek parça desteği verilmektedir. Arıza yaşanması gibi durumlarda uzaktan erişim ile eğer sorununuz çözülmezse, yerinde destek hizmeti verilir.
TECO parmak izi okuma cihazlarında tuş takımları aşınma yapmaz. Uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanılabilir. Geniş renkli ekranı bulunan TECO parmak tanıma cihazlarının ekranlarında, tüm bilgiler görüntülenebilmektedir. Parmakları okuyan sensörleri çok kaliteli olan bu cihazlar, doğru ve hızlı parmak izi tanımlaması ve okumasıyla, veri güvenlikleri için yedek hafıza özelliğine sahiptir. Ergonomik ve şık bir tasarıma sahip olan TECO parmak izi tanıma cihazları, turnikeler ve kapı kilitleri ile birlikte kullanılarak da geçiş kısıtlamaları yapabilmenizi sağlar. Giriş alanlarında kullanacağınız birden fazla turnike üzerinde hem giriş hem de çıkış için farklı parmak izi okuma cihazları tercih edebilirsiniz. Bir cihaza parmak izi okutulduğunda, diğer cihazlara da bu iz network üzerinden gönderilir. Yani siz birinci cihaza parmağınızı tanıtsanız da aynı network üzerinde yer alan altıncı cihaz da sizi tanır ve o cihazdan da geçiş yapabilirsiniz. Farklı modellerinde, farklı fiyatlandırmalara sahip olan TECO parmak izi okuma sistemleri, her alanda takip yapabilmek için bütçelere uygunluk gösteren birçok farklı modele sahiptir. Genel olarak kayıt kapasitesine, geçiş şekline vb. özelliklerine bakılarak fiyatları değişiklik gösterebileceği için net olarak bir fiyat bilgisi verebilmek mümkün değildir. Kaliteli ve sağlam TECO parmak izi okuma sistemleri ile siz de takibi 7/24 yapabilir ve güvenliği her alanda, daimî hale getirebilirsiniz.
 
TECO KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

TECO kartlı geçiş kontrol sistemleri, kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedirler. TECO kartlı geçiş kontrol cihazları; personellerin takibinde, üye takibinde, geçiş kontrol takibinde, öğrenci takibinde, ödemeli geçişlerde veya yemekhane takibinde kullanılabilmektedir. Tüm bu takip işlemlerinin yapılması için tercih edilebilmelerinden ötürü, kullanım alanları çok geniştir. Fabrika ve işletmelerde personellerin takibi için kullanılırken, spor salonlarında üye takibi yapmak için kullanılabilirler. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde, okullarda vb. pek çok farklı alanda güvenle kullanılabilirler.
Belirli alanlara, sadece izin verilmiş olan kişilerin giriş ve çıkış yapması için kullanılan TECO kartlı geçiş terminalleri, giriş çıkışları düzenlerken, aynı zamanda güvenliği de sağlar. TECO kartlı geçiş cihazlarına tanıtılacak olan iki farklı kart türü bulunmaktadır. Bu kartlar mifare kartlar ya da proximity kartlardır. Cihazların modellerine göre hangi kartın tanıtılacak olduğu belirlenir. Bazı TECO kart tanıma cihazları, mifare ve proximity kartları bir arada okuyabilir. Üstelik pek çok modelinde şifreli olarak geçiş yapma olanağı da bulunur. Şifreli olarak geçiş yapabilme izni vermesi sayesinde cihazların kayıt kapasiteleri de arttırılmış olur. Bir kişi için tanıtılan kartın kaybolması ya da unutulması durumunda, kayıtlı olan şifre yazılarak giriş yapılabilir. Kullanımı çok basit olan TECO kartlı geçiş kontrol sistemlerinde tanıtılacak olan her kart, kişiye özel olmalıdır. Farklı ID numaraları ile tanıtılırlar. Bu numaralar, tıpkı T.C. kimlik numarası gibi kişiye özel olmalıdır.
TECO kartlı geçiş kontrol cihazlarını kapılara, turnikelere ve bariyerlere tetik verebilmek için kullanabilirsiniz. Kapılara tetik vermek için bu cihazlar ile birlikte kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan farklı kilit modellerinin, farklı kapılara tetik verebilmesi sayesinde TECO kartlı cihazlar ile pek çok farklı kapı yapısına kolayca tetik verilebilir. Turnikelere bu cihazlar ile tetik vermek için ise kartlı cihazların turnikelerin üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra admin tarafından kartlar tanıtılır. Tanımlı olan karta sahip kişiler, kartlarını cihaza sadece beş ile on santimetrelik bir mesafeden gösterdiklerinde, kolayca geçiş izni elde edilecektir.
TECO kartlı geçiş kontrol terminallerinin dört farklı modeli bulunur. Aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılmakta olan bu terminallerin, kullanım biçimleri değişebilir. Bunlar; standalone TECO kartlı cihazları, online kartlı cihazlar, offline kartlı geçiş kontrol cihazları ve panelli kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam edebilen cihazlardır. Kart tanımlaması yapabilmek için bu cihazlarımıza öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulması ile birlikte kartlar tanımlanır ve bu kartların sonraki okutulmalarında geçiş izni verilecektir. TECO standalone kartlı cihazların tetik süreleri istenildiği gibi ayarlanabilir. Kuru kontak verdikleri için de kilitler ile birlikte kullanılabilirler. Sabotaj durumlarında serbest geçiş moduna geçen bu cihazlarımız, kapılarda göstergeç olarak da kullanılabilir. Online TECO kartlı cihazların ise çalışmaları sırasında bilgisayara ihtiyacı vardır. Bu cihazların kullanılabilmesi için bilgisayarın açık olması gerekir. Tüm geçiş zaman tanımları, yetkileri ve adetleri program üzerinden tanımlanmaktadır. Offline TECO kartlı geçiş kontrol sistemleri ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlar, özellikle personellerin takip edilmesi için tercih edilir. Son olarak panelli kartlı cihazlardan bahsedelim. Bu cihazlar ise çalışması sırasında sürekli olarak panele ihtiyaç duyarlar. Hafızalarında bilgi tutamazlar. Bütün bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır. Farklı modellerinde kart yanı sıra şifreli geçiş imkânı da yer alır. Uygun fiyatlıdırlar. Siz de TECO kartlı geçiş kontrol sistemleri ile güvenliğinizi 7/24 sağlayabilir ve güvenliği daimî hale getirebilirsiniz!
 
perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kullanım Kılavuzları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Broşürleri
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kalite Belgeleri
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları