perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TOM KALEMİ

Bekçi ve güvenlik görevlilerinin, yetkililer tarafından takiplerinin yapılması yaptıkları görevler itibariyle biraz zor bir işlemdir. Özellikle bu pozisyonlardaki çalışma gruplarının genel olarak vardiyalı olduğu düşünülürse, gece vardiyalarında bu takibin imkânsız olduğu söylenebilir. Bu gibi durumlarda takip işlemlerinin kolaylaştırılabilmesi için bekçi kontrol sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bekçi kontrol sistemlerine ait ürünlerle ilgili Türkiye distribütörü olduğumuz ve tamamen Türk mühendisler tarafından firmamız adına üretilen Guard Tour, Perguard ve GuardX markalı ürünlerimiz ile kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Türkiye genelinde en yetkili firma olmamızdan en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza ait olmakla beraber tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye geneli satış fiyatlarımız sabittir. Bekçi tur sistemleri; tom kalemi adı verilen bekçi tom kalemi, aktarım cihazı, tur noktaları ve bekçi kartlarından oluşan bir setin bekçi takip yazılımı ile senkronize çalışmasıyla sağlanmaktadır. Genel olarak fabrika, depo, şantiye, askeri birlikler, polis merkezleri, alışveriş merkezleri kullanım alanlarının başında olmakla beraber bekçi ve nöbetçi çalışma sisteminin uygulandığı her noktada kullanılabilir. Kullanımları gayet basit olup alınacak kısa bir eğitimle sorunsuz olarak çalışabilir.

İlk aşamada raporlamaların yapılacağı bilgisayara bekçi takip sistemi kurulur ve tom kalemi için gerekli sürücüler bilgisayara tanımlanır. Sonrasında bekçilere ait kartlar ve bekçilerin yapacağı turlara ait devriye tur noktaları sisteme tanımlanır. En son aşama olarak bekçilerin hangi saatlerde ve sürelerde ilgili noktaları dolaşmaları gerektiği sisteme tanımlanır. Bu tanımlama işlemlerinden sonra bekçi tur sistemi tom kalemi kullanıma hazırdır. Kullanım aşamasında ise bekçiler ilk olarak devriye turlarına başlamadan önce tom kalemine kendilerine ait kartları okuturlar ki tom kalemi hangi bekçinin o an görevde olduğunu anlayabilsin. Sonrasında tur tanımlarında bir sıra varsa o sıraya göre, yoksa rastgele dolaşılması gereken noktaları dolaşarak tom kalemini okuturlar. Okutulan tüm bu bilgiler kalemin hafızasında saklanır. Uzun süreler hafızada kalabilen bu bilgiler kalemin şarjı bitse dahi hafızadan silinmez. İstenildiği zaman bekçi takip yazılımına aktarılabilir. Ancak kontrollerin düzenli bir şekilde yapılabilmesi için belirli periyotlarla veri transferlerinin yapılması tavsiye edilir. Tom kalemi uzun süreler dayanabilen şarjları ile sürekli şarj edilmek zorunda değildirler. Kullanım yoğunluklarına göre şarjları ortalama 1 ay kadar dayanabilmektedir. Kullanım yoğunluğunun çok fazla olamadığı noktalarda ise şarjlarının 2 aya kadar dayanabildiği görülmektedir. Tom kalemleri kullanım alanları gereği tamamen su geçirmez olup modellere göre değişiklik gösteren fener özelliği ile gece vardiyalarında yapılacak devriye turlarında bekçilere yardımcı olurlar.

Tom kalemi, içerisinde bulunan darbe sensörü aracılığı ile bekçiler tarafından bilinçli ya da bilinçsiz olarak kaleme yapılan darbelere otomatik olarak kalemin hafızasında tutulur. Bekçi takip yazılımına ait detaylı raporlama modülü içerisinde bulunan darbe raporları bekçilerin tom kalemlerini nasıl kullandıkları hakkında da bilgi sahibi olunabilir. Devriye turlarına ait alınacak raporlar belirli periyotlarla alınabileceği gibi bekçi takip yazılımına ilk yapılan veri transferi ile son yapılan veri transferi arasında istenilen tarihler belirtilerek geniş raporlarda alınabilir. Bekçi takip sistemine ait yaşanabilecek sorunlar halinde deneyimli destek ekibimiz ile irtibata geçilmesi yeterli olacaktır. Yaşanan sorun donanımsal ise ilk etapta yaptıracakları yönlendirmeler ile kullanıcıların sisteme müdahale etmesi sağlanır, yazılımsa ise uzak masaüstü bağlantıları ile direkt olarak müdahale edebilirler. Böylece sorunların anlık olarak giderilmesi hedeflenmektedir. Yapılan işlemler sonucunda ya da kullanıcı taraflı müdahale edecek yetkili olmaması durumunda destek ekibinden alınacak randevu ile teknik ekip uzmanlarınca sorunların yerinde giderilmesi de sağlanabilir. 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler