perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X RAY CİHAZI KİRALAMA

X ray cihazları ve boy dedektörleri kullanılarak güvenliğin üst seviyede olduğu noktalarda içeri girecek kullanıcıların temas edilmeden kontrol edilmeleri sağlanır. Bu gibi noktalarda içeri tehlike arz edebilecek cisimler ile girilmesi tehlikeli olacaktır. Bu engellemek için günümüzde teknolojisi ile kullanılan en üst düzey yöntemlerdir. Genel olarak havalimanları, askeri birlikler, polis merkezleri, adliye gibi güvenliğin yüksek olduğu kurum ve kuruluşlarda kullanılmaktadır; ancak günümüzde artan terör olayları nedeniyle önemli toplantıların yapılabileceği ve insan topluluklarının yoğun olduğu alışveriş merkezleri, oteller, eğitim kurumları, kongre merkezleri gibi noktalarda da kullanımları artmıştır. Kargo firmaları da dağıtım merkezlerinde paketlerin kontrolünde de sıklıkla kullanmaktadır. Kısa süreli kullanımlarda ise x ray cihazı kiralama seçeneği de tercih edilebilir. Örneğin fuar girişlerinde kullanılması gerekliyse yapılacak sözleşmeler sonucunda x ray cihazı kiralama yöntemi ile güvenlik sağlanabilir. Türkiye distribütörü olduğumuz Secuda markalı ürünlerimiz ile bu konuda kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip satış ve x ray cihazı kiralama ücretleri Perkotek olarak firmamıza aittir.

X ray cihazları, x ışınları ve foto diyorlar aracılığı ile tarama işlemini gerçekleştirirler. İsimlerini de teknolojisinde bulunan x ışınlarında almaktadırlar. X-ray cihazının tüneli içerisinde bulunan bu teknoloji ile tünele yerleştirilen çantalar, paketler, bavullar, kısacası tüm eşyalar detaylı bir şekilde incelenir. X ışınları tünel içerisinde bulunan tüm cisimlerin içerisinde geçerek karşı duvarda bulunan foto diyotlara ulaşırlar. Foto diyotlarda x ışınlarını süzerek içerisinde ilettiği cismin atom özelliklerini algılarlar. Cismin yapısında barındırdığı atom özelliklerine göre farklı renkleri alarak x ray monitörüne görüntülerinin aktarılması sağlanır. Atom numarası 19 ve üzerinde olan krom (CR), titanyum (TI), demir (FE), kalay (SN), kurşun (PB), altın (AU) gibi birçok elementi içerisinde bulunduran cisimler x ray monitöründe mavi renge karşılık gelerek şekillenirler. Atom numarası 10 ve üzerinde olmakla beraber 18 ve aşağısında bulunan elementlerden oluşan sodyum (NA), alüminyum (AL), klor (CL), silisyum (SI) gibi; x ray monitöründe yeşil rengi alarak görüntülenirler. Hidrojen (H), helyum (HE), lityum (LI), bor (B), karbon (C), azot (N) gibi atom numarası 9 ve altında olan organik elementler ise x ray monitöründe turuncu renkte gösterilerek şekillenirler. Bu şekilde x ray monitöründe cisimler güvenlik görevlileri tarafından rahatlıkla ayırt edilmektedir.

X ray cihazlarının seçimlerinde en büyük etken; eşyaların kontrol için yerleştirildikleri tünellerin ebatlarıdır. Çalışma mantıkları aynı olduğundan genel olarak tünellerin boyutlarına göre kullanım alanları belirlenir. Kullanılacakları noktalarda gelecek olan ziyaretçi ve kullanıcıların tahmini olarak yanlarında bulundurabileceği eşyaların boyutlarına göre bu seçimler yapılmaktadır. Büyük tünel haznesi bulunan x ray cihazları genel olarak havaalanları ve otellerde kullanılarak büyük boyutlardaki bavulların rahatlıkla kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Orta ve küçük boyutlardaki tünel haznesine sahip x ray cihazları ise genel olarak; kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere polis merkezleri, askeri birlikler, alışveriş merkezleri gibi noktalarda kullanılmaktadır. Polis merkezine büyük bir bavulla girilmesi saçma olacağından, burada büyük tünellere sahip x ray cihazları kullanılması gereksiz olabilir; ancak bu seçimler tamamen tahmini olarak yapıldığından büyük tünellere sahip x ray cihazları tercih edilerek doğabilecek bir güvenlik zafiyetinin de önüne geçilebilir. Böylece gelecek kullanıcıların yanlarındaki eşyaların boyutları önemsiz kalacak ve tüm cisimlerin kontrolü rahatlıkla yapılabilecektir. X ray cihazı kiralama hakkında çok daha fazlasını öğrenmek veya bu cihazlar hakkında fiyat bilgisi almak için hemen bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler