perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X-RAY CİHAZLARI

Güvenlik seviyelerinin üst düzeyde olduğu noktalar olmak üzere x ray cihazları genel olarak havaalanlarında, kamu kurum ve kuruluşları, askeri kuruluşlarda, alışveriş merkezlerinde, iş merkezlerinde, fabrikalar, oteller gibi noktalarda geçişleri kontrol altına alarak güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Güvenlik kontrollerinde içerisine bakılamayacak çanta, paket, valiz, koli, zarf gibi eşyaların X ışınları kullanılarak x ray cihazları tarafından görsel olarak ilgili görevlilere iletilmesi sağlanmaktadır. Bu x ışınları sayesinde eşyaların içerisinde bulunan tehlike teşkil edebilecek silah, bıçak gibi metal ürünler ya da bomba gibi ürünler algılanarak kullanıldıkları malzemelere göre x ray monitöründe farklı renk tonlarıyla gösterilmektedir. Günümüzde artan terör olayları nedeni ile kullanımları zoraki bir hal almıştır. Türkiye distribütörü olduğumuz Secuda markalı x ray cihazları ile Perkotek firması olarak siz değerli kullanıcılarımıza ürün tedarik etmekteyiz. Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en uygun satış fiyatları firmamıza ait olmakla beraber tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde fiyatlarımız sabittir.

X ray cihazları, eşyaların kontrol için yerleştirildikleri tünellerin boyutlarına göre sınıflanmaktadır. Genel olarak tünellerin boyutlarına göre kullanım alanları değişmektedir. Kullanım alanlarına göre örnek verilecek olursa; 1000 mm X 800 mm ve 800 mm X 650 mm ebatlarına göre tünel haznesi bulunan x ray cihazları genel olarak havaalanları ve otellerde kullanılarak büyük boyutlardaki bavulların rahatlıkla kontrol edilmesi sağlanmaktadır. 650 mm X 500 mm ve 600 mm X 400 mm tünel haznesine sahip x ray cihazları da genel olarak kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere polis ve askeri merkezlerde genel olarak kullanılmaktadır. 500 mm X 300 mm ebatlarındaki x ray cihazları ise genel olarak alışveriş merkezlerinde tercih edilmeleri ile beraber kullanıcıların istekleri doğrultusunda istenilen model istenildiği nokta kullanılabilir.

X ışınları ile tarandıklarından sadece çanta, paket gibi ürünlerin taranmalarının yanı sıra her türlü eşya taranarak bileşenlerinde zararlı bir madde olup olmadığı kontrol edilmektedir. Kullanıldıkları noktalarda genel olarak boy üst arama dedektörleri ve el tipi üst arama dedektörleri ile beraber kullanılırlar. Bu dedektörler ile tehlikeli maddeler algılansa da ne tür bir madde olduğu anlaşılmamaktadır. Bu durumda x ray cihazları kullanıcıların üzerinden çıkarabileceği her tür eşyayı en küçük atomuna kadar gözden geçirirler. X ray cihazlarının monitörüne yansıyan cismin rengi ne tür bir elemente sahip olduğunu göstermektedir. Atom numarası 18’in üzerinde olan krom, titanyum, demir, kalay, kurşun, çelik, altın gibi birçok elementi içerisinde bulunduran cisimler x ray monitöründe mavi renge karşılık gelerek şekillenirler. Atom numarası 10 ve üzerinde olmakla beraber 18 ve aşağısında bulunan elementlerden oluşan sodyum, alüminyum, klor, silisyum gibi; x ray monitöründe yeşil rengi alarak görüntülenirler. Hidrojen, helyum, lityum, bor, karbon, azot gibi atom numarası 10’un altında olan organik elementler ise x ray monitöründe turuncu renkte gösterilerek şekillenirler. Bu şekilde x ray içerisindeki ürünler rahatlıkla ayırt edilmektedir. X ray cihazları set içerisinde bulunan bilgisayarlar ile görevlilere ürünler hakkında görseller aktarmaktadır ve kullanımları için ek olarak bir bilgisayar bağlantısı gerekmemektedir. X ray cihazlarına ait yazılım Windows tabanlı çalıştığından kullanımları gayet basittir. X ray cihazlarından geçen her malzeme yazılım tarafından hafızada tutulmaktadır ve hafızadaki bu bilgiler istenildiği takdirde CD, USB bellek ya da network üzerinden aktarılarak paylaşılabilir.  Bu şekilde Windows tabanlı işletim sistemlerinde rahatlıkla görüntülenebilirler.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler