perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KAPI KONTROL TURNİKE

Kullanıcı ya da personellerinde genelde sabit olduğu geçiş kapılarında bu kullanıcıların belirli kontroller doğrultusunda geçiş yapabilmeleri için güvenlik sistemleri kullanılır. Günümüzde en yaygın olarak kapı kontrol turnike sistemleri kullanılmaktadır. Sorgulama işlemlerini kapı geçiş noktalarında bulunan görevlilerden daha hızlı bir şekilde yapabildikleri için kapı kontrol turnike sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistemler offline olarak bir kullanıcı tanıma sistemi ile ya da online olarak bir bilgisayar bağlantısı ile çalışabilirler. Hızlı işlemcileri ile kullanıcı tanıma sistemleri ya da bilgisayarlar bir görevliden daha hızlı bir şekilde sorgulama yapabildiklerinden kapı geçiş noktalarındaki olası bir insan trafiğinin önüne geçilmiştir. Avax markası adı altında bulunan bel kapı kontrol turnike sistemleri, boy turnike sistemleri, VIP kapı kontrol turnike sistemleri ya da hızlı geçiş turnike sistemleri ile bu uygulama sağlanmış olur. Bu sistemler ile kapı noktalarındaki geçişler hem kontrol altına alınmış olur hem de bir düzen altında geçişler geçekleştirilmiş olur. Bu turnike sistemleri ayrıca acil durumlar düşünülerek hazırlandığından altyapıda bulunan güvenlik sistemlerinin verdiği acil durum sinyalleri algılanarak otomatik bir şekilde ya da tek bir merkezli olarak yetkililerin onayı doğrultusunda manuel bir şekilde serbest moda alınabilirler. Böylece acil durumlarda tahliyelerin hızlı bir şekilde yapılaması sağlanabilir. Eğer bir sorgula işlemi olmayacak sadece geçişlerin bir düzen altında olması gerekiyorsa bu turnike sistemlerinin yerine; bağımsız turnikeler ya da kelebek turnikelerde uygulanabilir. Bu şekilde kullanıcılar bir sorgulama işlemine tabi tutulmadan geçişlerini sağlayabilirler.

Kapı kontrol turnike sistemlerine uygulanabilecek kullanıcı tanıma sistemleri şöyle sıralanabilir; Magic Face markalı yüz tanıma ve iris tanıma sistemleri, Magic Pass markalı parmak izi tanıma sistemleri ve Strike markalı şifreli ve kart tanıma sistemleridir. Bu tanıma sistemleri aldıkları isimler ile sınırlandırılmamalıdır. Genellikle yukarıda sıralandığı şekilde bir sonraki tanıma sistemi bir önceki tanıma sisteminde mevcuttur. Bu da kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda hangisinin kullanılması gerekiyorsa onu kullanmalarında yardımcı olur. Kısacası bir yüz tanıma sisteminde ayrıca parmak izi tanıma, kartlı tanıma ve şifreli tanıma seçenekleri bulunabilir. Kullanıcı isteklerine göre her turnike sistemine tüm bu tanıma sistemleri entegre edilebilir. Ancak kullanım alanlarına göre tanıma sistemleri de farklılık göstermektedir. Örneğin boy turnike sisteminin kullanıldığı bir kapı geçiş noktasında kartlı ya da şifreli tanıma sistemleri tavsiye edilmemektedir. Çünkü boy kapı kontrol turnike kullanılıyor ise burada güvenlik sisteminin en üst seviyede olduğu anlamı çıkmaktadır. Kart ve şifrelerde başka kullanıcılarla paylaşılabileceği ya da başka kullanıcıların eline geçebilme ihtimali olduğundan bunların yerine parmak izi tanıma, yüz tanıma gibi başkalarına devredilemeyen tanıma sistemleri tercih edilmelidir. Bir diğeri ise toplu konut sitelerinde bulunan geçiş kapılarında ise genellikle kartlı sistemleri kullanılır. Çünkü bu tip noktalarda kullanıcıların zaten kimlik kartları vardır, site içerisindeki kullanım alanlarının geçiş noktalarında olduğu gibi site içerisine girişlerde de bu kartların kullanılması tercih edilir.

Olası arıza durumlarında deneyimli destek ekibimiz ile irtibat kurularak yönlendirmeleri ile kullanıcılar tarafından anlık müdahaleler yapılabilir. Yazılımsal sorunlar destek ekibimiz uzak masaüstü bağlantıları ile de anlık çözümler sunabilmektedir. Eğer bu şekilde sorunlar çözülmez ise destek ekibimizden randevu alınarak uzman teknik ekibimizce de yerinde müdahaleler yapılabilir. Ayrıca Türkiye distribütörü olduğumuz için ürünlerimizde bulunan 10 yıl parça garantisi ile arızaların giderilememesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sayede kullanıcılarımızın turnike sistemlerinden hızlı çözümlerle sorunsuz bir şekilde faydalanarak mağdur duruma düşmelerinin önüne geçilmiştir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler