perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X Ray Cihazları: Güvenlikte Üstün Çözümler

X-ray cihazları, metal eşya araması yapmak için günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. Yüksek güvenliğin gerekli olduğu alanlarda tercih edilen x-ray cihazları, metal tespitini anında yapabilmek için kullanılmaktadır. Hava alanları, askeriyeler, kamu kurum kuruluşları, limanlar, gümrükler, hastaneler, plazalar, kongre merkezleri gibi alanlarda sıkça kullanılan x-ray cihazları; güvenliğin üst düzeyde olabilmesi için harika bir çözümdür. Özellikle kapı tipi metal üst arama dedektörü ve el tipi metal arama dedektörü ile birlikte x-ray cihazını kullandığınızda güvenlik için her zaman çok daha iyi bir çözüm mümkün olacaktır. X ray cihazları, etnik ve global terörün artması ile birlikte de farklı pek çok alanda tercih edilmeye başlamıştır. Alışveriş merkezlerinde kullanımı %99 olan bu dedektörlerin konveyörüne çanta, valiz, poşet gibi eşyaların içerisini açmadan bırakarak içerisinde metal olup olmadığını tespit etmek çok basit ve hızlı olacaktır. Bıçak, silah, tabanca, narkotik ve patlayıcı madde tespiti hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Perkotek Teknoloji olarak Secuda x-ray bagaj ve çanta arama dedektörü Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de fiyatlar da oldukça uygun olmaktadır.

X ray cihazları, ismini x-ışınından almaktadır. X-ışını ile kullanılan bu dedektörlerin konveyörüne konulan cihazlar, baştan sona doğru taranmaktadır. Çalışma prensibinde bulunan x ışını, tüm atomların içerisinden geçebildikleri için sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. X ışını sayesinde tüm cisimlerin içerisinden kolayca geçerek karşı duvarlarda yer alan foto diyotlar tarafından süzülmektedirler. Bu foto diyotların aracılığı ile de cismi oluşturan atomlar algılanarak dedektörün ekranında farklı renklerde görüntülenmektedirler. Farklı şekilde olan tüm cisimleri x-ray ekranına bakarak kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Atom numarası 18 ve bunun üzerinde olan kalay, kurşun, titanyum, bakır, gümüş ve altın gibi elementler, dedektörlerin ekranında mavi renkli olarak görünmektedir. İnorganik madde olarak adlandırılan bu maddeler, genellikle kesici ve delici tüm maddeleri oluşturmaktadır. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan magnezyum, sodyum, alüminyum, kükürt ve fosfor gibi maddeler ise karışık grup elementleridir. Bu elementler, dedektörün ekranında yeşil renkli olarak gösterilmektedir. Atom numarası 10’dan küçük olan hidrojen, lityum, berilyum, karbon gibi maddeler ise organik elementlerdir. Bu elementler de dedektörün ekranında turuncu renkli olarak görüntülenmektedir. Yani operatörlerin x ray cihazları kullanımı da oldukça basittir. Kısa bir eğitimden geçirilmiş olmaları yeterli olacaktır. Secuda x ray cihazları fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

X-ray cihazlarında en çok merak edilen konulardan bir tanesi bu dedektörlerin ne kadar güvenli olduğudur. X-ray cihazları, oldukça güvenlidir. Çok düşük radyasyon ile çalışmakta olmalarına rağmen bir iki defadan hariç olarak tüm yoğun geçişlerde bu doza maruz kalmış olan tüm yiyeceklerin radyo aktif madde içerebilme riski vardır. Bu yüzden yine de bu tarz yiyeceklerin yenilmemesi taraftarıyız. X-ray cihazının hamile bayanlara zarar verip vermediği de büyük merak konusudur. Şimdiye dek bilim insanları tamamen zararlı dememekle beraber, x-ray cihazları yakınında çalışmakta olan anne adaylarına hamilelik süreçleri boyunca farklı tarzdaki birimlerde çalışmalarına önermektedirler. Bunun nedeni de zararlı olup olmadığı hakkında net bilgiler bulunmamasıdır. Genel olarak kullanımları açısından da harika sonuçlar elde etmenizi sağlayan x ray cihazları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler