perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE ÜCRETLENDİRME

Yemekhane ücretlendirme sistemleri, yemekhanelere giriş ve çıkış yapacak olan kişilerin yemek öğün hak edişlerini düzenlemek için kullanılmaktadırlar. Öğün hak edişlerini düzenlemek için yemekhane ücretlendirme turnikeleri, yemekhane ücretlendirme cihazları ve yemekhane ücretlendirme programının bir arada kullanılması gerekmektedir. Yemekhanelerde genellikle bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleri tercih edilmektedir. Bu turnikelerin üzerine personel devam kontrol sistemleri cihazları kolayca monte edilebilmektedir. Öncelikle tripod yemekhane ücretlendirme turnikelerinden bahsedelim. Bu turnikeler, üç kolludurlar. Kolları turnikelerden geçiş esnasında bir engel niteliği taşımaktadır. Geçiş yaparken turnike kollarından hızlı olarak geçiş yapıldığında, absorber, turnike kolunun sabit bir hızda durmasını sağlamaktadır. Göbek mekanizması dökümden imal edilmiş olan bu turnikelerde, zamanla kullanımlara bağlı olarak kol boşlukları oluşmayacaktır. Parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile birlikte kullanabileceklerdir. Tripod yemekhane ücretlendirme turnikeleri, butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Tek buton ile kontrolde butona her basmada bir sonraki komuta geçmektedir. Çift buton kontrolünde ise turnikelerin kollarını açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır. Tripod yemekhane ücretlendirme turnikelerinin elektrostatik boyalı olan modelleri ve paslanmaz çelik olan modelleri yer almaktadır. Paslanmaz çelik olan modeller dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olan modeller de iç ortamlarda kullanılmaktadır.

Hızlı geçiş yemekhane ücretlendirme turnikeleri, oldukça şık bir tasarıma sahip olan turnikelerdir. Bu turnikelerin de elektrostatik boyalı olan ve paslanmaz çelik olan modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda tercih edilmektedir. Hızlı geçiş yemekhane ücretlendirme turnikelerini de isterseniz tek butonlar ya da çift butonlar ile kontrol edebilirsiniz. Tek buton kontrolünde butona her basışta bir sonraki geçiş moduna geçmektedir. Çift buton kontrolünde ise turnikelerin kollarını açabilmek ve kapatabilmek için iki ayrı buton yer alır.

Yemekhane ücretlendirme sistemlerinde yüz tanıma, parmak izi ve kartlı geçiş cihazlarını da kullanabilirsiniz. Yüz tanıma cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasına göre tarama yapmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara kişilerin yüzlerini tanıtabilmek için bel ile on santimetrelik bir mesafeden bakmaları yeterli olmaktadır. Bu cihazların kayıt kapasiteleri her cihaz modülünde değişiklik göstermektedir. Bu cihazlar ile aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapabilme olanağı da yer almaktadır. Parmak izi yemekhane ücretlendirme cihazları ile ise parmak izli geçiş yapılmaktadır. Parmak izi, her insanın parmağında farklı bir özellik göstermektedir. Bu iz her insanın parmağında farklı bir özelliğe sahip olduğu için de kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Kartlı yemekhane ücretlendirme cihazları da kart tarama teknolojisi ile çalışmaktadır. Bu cihazlarda kullanılacak olan kartlar, proximity ve mifare kartlardır. Bu kartlardan hangisinin tercih edileceği tamamen cihaz modeline göre değişmektedir.

Yemekhane ücretlendirme programı ile personellerin belirli saatler arasında yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Örneğin; Ali isimli personel 12.30 ve 13.30 arasında yemek yiyebilir veya Ahmet isimli personel Salı günü sınırsız yemek yiyebilir gibi komutlar verilebilmektedir. Yemekhane ücretlendirme sistemleri ile siz de personellerinizin öğün hak edişlerini düzenleyebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler