perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yüz Okuma Cihazı: Hızlı ve Güvenli Erişim Teknolojisi

Biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki en kaliteli, en sağlam, en güvenilir ve en kullanışlı olan cihazlar, yüz okuma cihazıdır. Yüz okuma cihazı, kişilerin yüzlerinde belirli olan bir algoritmayı okuyarak geçiş yapabilme olanağı sunar. Yüz okuma cihazı, kişinin yüzündeki alın, burun ve çene kısımlarındaki şekli tanıyarak kişilerin geçiş yapmasına olanak tanır. Kişilerin yüzündeki bu kısımlar hiçbir insanın yüzünde aynı olmamaktadır. Bu sebeple de yüz okuma cihazı özellikle personel takibinde oldukça sık olarak tercih edilmektedir.

Yüz okuma cihazı personel takip programı, öğrenci takip programı, yemekhane takip programı, üye takip programı ve minibüs takip programı ile birlikte kullanılmaktadır. Bu programlar ile birlikte kullanılarak geçişleri kontrol altına almayı sağlar. Özellikle de günümüzde personel takip programları ile birlikte kullanılarak personelleri takip etmeyi sağlamaktadır. Yüz okuma cihazı ile personel takip etmek için öncelikle cihazların, personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da her personelin yüzünün ayrı ayrı tanıtılması gerekir. Tanımlama işlemi sırasında personellerin 5 ile 8 santimetre mesafeden yüz okuma cihazına bakması yeterli olacaktır. Bu mesafeden cihaz kolayca kişinin yüzünü algılayabilecektir. Yüksek çözünürlüğe sahip olan yüz okuma cihazı, kişilerin yüzünü 0,1 saniye ile 0,5 saniye arasında bir sürede tanıyabilmektedir. Yüz okuma cihazının bu denli hızlı algılaması sayesinde geçişler de çok daha hızlı bir şekilde yapılabilecektir.

Yüz okuma cihazı, kendine özgü pek çok farklı özelliğe sahiptir. Bunlardan en çok işe yarar olanı şüphesiz ki bu cihazların dahili batarya özelliğine sahip olmasıdır. Dahili batarya özellikleri sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda batarya devreye girerek yüz okuma cihazının çalışmasına devam etmesine olanak tanıyacaktır. Bu cihazlardaki kayıt hafızaları da her cihazda farklılık göstermektedir. Genellikle bin kişi ile yedi bin kişi arasında değişir. Tabi ki kayıt hafızası bununla yeterli olarak kalmıyor. Pek çok yüz okuma cihazında aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede geçiş kayıt kapasiteleri de artış göstermiş olacaktır.

Yüz okuma cihazı; kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, okullar, oteller, belediyeler, iş merkezleri, plazalar, işletmeler, alışveriş merkezleri gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kullanım alanları da her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük sebebi takibe duyulan ihtiyaç olmasının yanı sıra, yüz okuma cihazı ile kapılara, turnikelere ve bariyerlere de tetik verilebilmektedir. Bu şekilde geçişlerin kontrollü olarak yapılması da sağlanmaktadır. Geçiş kontrolünün bu denli kolay ve hızlı sağlanması da yüz okuma cihazının kullanımının artış göstermesini sağlamaktadır.

Yüz okuma cihazı ile kapılara tetik vermek için öncelikle yüz okuma cihazının kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Beraberinde de kapı kilitlerinin kapılarda kullanılması. Kilitler kapıya monte edildiğinde beraber kullanılacak olan takip programı ile yüz okuma cihazına tetik verilmesi sağlanacaktır. Yüz okuma cihazı ile turnikelere tetik vermek için ise cihazların turnike üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzlerinin cihaza tanıtılması gerekir. Yüz okuma cihazı sayesinde artık siz de takipte zorluk yaşamayacaksınız! Perkotek A.Ş. olarak Magic Face yüz okuma cihazı Türkiye distribütörü konumunda olduğumuz için bu cihazların en uygun fiyat teklifini sadece ve sadece bizden alabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler