perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ OKUYUCU

Yüz okuyucu cihazlar, biyometrik tanıma sistemleri içerisinde en çok kullanılmakta olan ve en kaliteli olan cihazlardır. Yüz okuyucu cihazların kullanılabilmesi için bu cihazların geçişin yapılacak olduğu alanlarda yer alan turnikeler üzerine ya da geçişin yapılacak olduğu alanlardaki duvara monte edilmesi gerekmektedir. Bu cihazlar, IP tabanlı olduğu için cat6 ile en yakın network switch’e bağlantı yapılması gerekmektedir. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri, admin tarafından yüz okuyucu cihazlara tanıtılması gerekmektedir. Cihazın her tanıdığı yüz için herhangi bir ID numarası belirlenmesi gerekmektedir. Bu numaralar da beraber kullanılacak olan takip programına kişilerin nitelikleri ve özlük bilgileri ile birlikte kayıt edilmektedir. Bu şekilde de sistem hazır hale gelmektedir. Cihaza yüzünü okutan kişiler, anında kolayca geçi yapabileceklerdir.

Yüz okuyucu cihazlar günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, fabrikalar, askeri alanlar, alışveriş merkezleri, oteller, okullar, siteler vb. pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Tabi ki tüm bu alanlarda sadece personel takibi için değil; aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi yapabilmek için de tercih edilirler. Yüz okuyucu cihazların bu takip şekilleri için kullanılabilmesi için isterseniz turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik verebilirsiniz. Böylece hem kontrollü geçişler hem de geçiş kısıtlamaları bir arada sağlanabilmektedir.

Yüz okuyucu cihazların birçok modeli oldukça yüksek çözünürlüklü kameraya sahiptir. Yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde hızlıca ve kolayca tanınma imkânı bulunmaktadır. Üstelik bu cihazların kameraları o kadar yüksek çözünürlüğe sahiptir ki; kişilerin yüzlerinde gözlük, makyaj, sakal veya bıyık olması durumunda dahi tanınabilirsiniz. Bu cihazların bu şekilde yüzleri okuma süresi 0.1 ile 0.2 saniye arasında değişmektedir. Yüz okuyucu cihazların kayıt kapasiteleri de bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanılacak oldukları alandaki kişi sayısının pek bir önemi yoktur. Zaten pek çok modelinde aynı zamanda parmak izi, kart ve şifre ile de geçiş yapılabilir. Bu şekilde zaten kayıt kapasiteleri de artış gösterebilmektedir.

Yüz okuyucu cihazların birçok modelinde dahili batarya özelliği bulunmaktadır. Dahili batarya özelliği sayesinde elektrik kesintileri durumunda bile cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bu cihazların dili Türkçe’dir. Sesli olarak geri bildirim özelliğine sahiptirler. Yüzler okunduğunda sesli ve Türkçe olarak teşekkür etmektedirler.

Yüz okuyucu cihazlar hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu cihazların fiyatlarıdır. Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz okuyucu cihazların Türkiye dağıtıcılığını yapmakta olduğumuz için bu cihazların fiyatları firmamızda çok uygundur. Tabi ki fiyatların uygun olması demek, kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Hatta yüz okuyucu cihazlar içerisinde en çok tercih edilen ve en kaliteli marka olarak Magic Face gösterilmektedir. Yüksek kaliteye sahip olan bu cihazlar için fiyat teklifi almak isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler