perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA CİHAZI FİYAT

Yüz tanıma sistemleri, insanların yüzlerinde bulunan belli başlı noktalara bakarak tarama ve tanıma yapan, takip işlemleri için kullanılan ve güvenliği ispatlanmış bir biyometrik sistemdir. Yüz tanıma terminalleri özellikle personel takibi için kullanılıyor olsalar da aynı zamanda minibüs takibi, üye takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi ve öğrenci takibi yapabilmek için de tercih edilmektedir. Uygun yüz tanıma cihazı fiyatına sahip olan yüz tanıma cihazları, çalışmasını üç adımda özetleyecek olursak; yüz tarama, yüz tanımlama ve yüz okuma diye gruplara ayırabiliriz. Yüz tanıma sistemleri ile personel takibi yapmak isterseniz, bu cihazları kapıların giriş ve çıkış alanlarına yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı yüz tanıma terminalleri çok kullanışlı oldukları için turnikeler, bariyerler ve kapılar ile de kullanılabilir. Yani, yüz tanıma terminallerini dilediğiniz her alanda tercih edebilirsiniz. Peki, yüz tanıma terminalleri ne kadar güvenlidir? Bu terminaller, kişinin yüzünü okuyarak tarama yaptıkları için güvenliği tartışmasız bir numaradır. Yüzün belli başlı bölgelerine göre tarama yapıldığı ve kimsenin yüzünün birbiri ile aynı olmadığı için güvenlikleri üst düzeydedir. Peki, ikizler? Çift yumurta ikizlerinin benzerlik oranı, tek yumurta ikizlerinin benzerlik oranlarına göre daha düşüktür. Çift yumurta ikizlerinin yüzlerinin ayrıt edilmesi basitçe yapılabilmektedir. Cihazların kalitelerine göre bu ayrıt etme saniyelerinde oynama olsa da tek yumurta ikizleri de terminallerin yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde basitçe ayırt edilebilmektedir.

Yüz tanıma terminalleri nerelerde kullanılır? Yüz tanıma cihazı fiyat ne kadardır? Yüz okuma cihazları ne kadar güvenlidir? Bu tarz tüm sorularınızın cevabını makalemizde bulabileceksiniz. Öncelikle biraz yüz tarama cihazlarının nerelerde kullanıldığından bahsedelim. Bu cihazlar; işletmelerde, hastanelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, alışveriş merkezlerinde, askeriyelerde, alışveriş merkezlerinde, turnike – bariyer - kapı kullanılan tüm alanlarda tercih edilebilmektedir. Harika bir okuma hızına sahip olan yüz tarama terminalleri, sadece yüz tanıma ile değil, aynı zamanda parmak iziyle, kartla ve şifre ile geçiş de sağlamanıza olanak sunar. Bu haliyle de eğer cihazlardan yüzünüz ile geçiş yapmak istemezseniz, diğer geçiş seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Pek çok farklı çözüm ile karşımıza çıkan yüz tarama cihazları, giriş ve çıkış alanlarına yerleştirilebileceği gibi bu alanlarda yer alan turnikeler üzerine de konumlandırılabilmektedir. Özellikle yemekhanelerde turnikeli yemekhane takibi yapmak için bu sistemler harika bir çözümdür. Tıpkı parmak izinde olduğu gibi yüz tanıma terminallerinde de temelinde insanların farklı bir yaradılışa sahip olması bulunmaktadır. Yüz tanıma cihazları ile personel takibi yapmak da en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Peki, yüz tanıma cihazı ile personel takibi nasıl yapılır? Merak edilen en çok konulardan bir tanesi yüz tarama cihazları ile personel takibi yapmak olduğundan dolayı biraz da bundan bahsedelim. Personel takibi yapabilmek için öncelikle kişinin yüzü, yüz tarama cihazına tanımlanır. Bu tanımlama, kişinin cihazın kamerasına üç kez bakması ile yapılır. Belirli bir ID numarasına kaydedilen yüz, kişilerin adeta kimliği niteliğindedir. Kişi, tanımlı olan yüzü ile cihaza baktığında yüzün belli başlı noktalarına bakılarak okuma işlemi yapılır. Perkotek personel takip yazılımı ile yüz tarama cihazı uyumlu olarak kullanıldığı için yüz okunduğu andaki tarih ve saat doğrudan program yazılımına kaydedilir. Personel takip yazılımı ile siz de ay sonları bu giriş ve çıkış saatlerine bakarak personellerin maaş hesaplamalarını otomatik olarak yapabilirsiniz. Tabii ki, personel takip programı ile sadece maaş hesaplamaları değil, aynı zamanda personellerin izin günü, avans, tatil, devamsızlık gibi bilgilerini de kolayca takip edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra personel takip programı ile oluşturulan tüm raporlamaları belirlediğiniz bir mail adresinde, belirlenen bir zaman diliminde otomatik olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz. Personel takip programının avantajları sadece bunula sınırlı değildir. Eğer personeller, cihaza müdahale ederlerse bunun bilgilerini raporlama ile görebilmeniz mümkündür. Yüz tanıma cihaz fiyat hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz. 

Yüz tanıma sistemi üreticileri, kişi tanıma başarısının arttırılması için pek çok farklı algoritma geliştirmeye başladıklarında pek çok denemeden sonra Magic Face yüz okuma cihazları üretilmiştir. B u markanın önce olmasının sebebi, mevcut olan yüz tanıma metodlarına ilave olarak ve farklılıklar ile piyasaya sürülmüş olmasıdır. Merak edilen bir diğer konu da; yüz tanıma fiyatıdır. Yüz tanıma cihazı fiyat, cihazların kayıt kapasitelerine, modellerine, kullanılacak olan takip yazılımına bakılarak değişiklik göstermektedir. Yüz tanıma cihazı fiyat, hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden mail aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. İsterseniz firmamıza gelerek cihazlarımızı yerinde görme imkânı da bulabilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları