perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA FONKSİYONU

Geçiş güvenliğinin her zaman önemli olduğu düşünüldüğünde kontrollü geçiş sistemlerinin kurulması şarttır. Kontrollü geçiş sistemi olarak adlandırılan bir diğer sistem de yüz tarama sistemleridir. Yüz tanıma fonksiyonu cihazları kullanımları oldukça basit olup kişilerin geçiş yapacakları alanlarda yer alan duvarlara monte edilmektedirler. Bunun yanı sıra bu terminalleri kapıların giriş alanlarında yer alan turnikeler ve bariyerler ile de kullanabilirsiniz. Kullanımları oldukça basit olmakla birlikte, bu terminaller sıklıkla personel takibi yapmak için kullanılmaktadır. Personel takibinin yanı sıra aynı zaman yüz tarama terminalleri ile tuvalet takibi, öğrenci takibi, minibüs takibi, yemekhane takibi ve üye takibi de yapılmaktadır. Özellikle personel takibinden sonra üye takibi yapmak için sıklıkla tercih edilen yüz tanıma fonksiyonu cihazları, turnike sistemleri ile birlikte kullanılarak da geçişleri kontrol altına alırken aynı zamanda geçişlerde kısıtlamalar yapmanızı sağlamaktadır. Peki, yüz tanıma fonksiyonu cihazları avantajı nedir? Yüz tarama cihazının en büyük avantajı taklit edilemez olmasıdır. Yani; tanımlı olan bir yüzün yerine farklı bir yüz okutularak geçiş yapmak imkânsızdır. Bu da özellikle personel takibi yaparken güvenilir takip yapabilmenizi sağlar. Kontrollü geçişlerin bir numarası olan yüz tanıma fonksiyonu ile hemen hemen her alanda %100 güven elde etmek için peki siz neyi bekliyorsunuz?

Yüz tanıma fonksiyonu cihazları, farklı geçiş kontrollerine sahiptir. Cihazın modeline göre de geçişlerde sadece yüz tanımalı değil, aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş de yapabilirsiniz. Bu cihazların kayıt kapasiteleri de ihtiyacınıza göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle personel takibi yapacaksanız, cihazın kayıt kapasitesi sizin için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü personellerinizin sadece yüzünü kayıt etmenin yanı sıra ayrıca parmak izi kaydı da yapabilirsiniz veya isterseniz kartlı, şifreli kayıtlar da sağlayabilirsiniz. Peki, yüz tanıma fonksiyonu cihazları nasıl kayıt yapılmaktadır? Şöyle ki; yüz kaydı yapabilmek için öncelikle cihazın insan yüzü okutulabilecek yükseklikte olması gerekmektedir. Bu yüksekliği ayarlamak için cihazı duvara monte edebileceğiniz gibi turnikeler üzerine de monte edebilirsiniz. Daha sonra her bir kişi sırasıyla belirlenen farklı bir ID numarası ile cihaza kaydedilir. Kayıt işlemi sırasında kişinin yüzünde bulunan belli başlı bölgelere bakılmaktadır. Bu bölgeler, her insanın yüzünde farklı bir algoritmaya sahip olduğundan ötürü güvenliği hakkında şüphe etmenize de hiç gerek yoktur. Tanımlanan yüz, cihazın kamerasına bakıldığında okunarak geçiş izni vermektedir. Yüz tanıma fonksiyonu cihazları bağlı olduğu programa bakılarak da kişilerin hangi saatler arasında yüzünü okuttuğunu ve giriş – çıkış yaptığını görmek oldukça basit olacaktır. En çok merak edilenlerden bir tanesi de bu cihazların fiyatlarıdır. Yüz tanıma fonksiyonu cihazları fiyatı, bir genellemeye tabii tutulamaz. Yüz tarama cihazının fiyatları, cihazın modeline ve kayıt kapasitesine göre farklılık göstermektedir. Ancak firmamız Perkotek, Magic Face yüz tanıma fonksiyonu cihazları Türkiye distribütörü olduğundan ötürü en uygun fiyatı bizden alacağınızın garantisini vermekteyiz. Sağlam, kaliteli ve güvenilir Magic Face yüz tanıma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 0850 811 80 00 numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Takip işlemleri yaparken özellikle en çok gerekli olması gereken özelliklerden bir tanesinin de hız olduğu bilinmelidir. Magic Face yüz tarama cihazları oldukça hızlı olup 0,1 saniye gibi kısa bir sürede sizi tanıyacaktır. Böylece özellikle personel takibi yapmak amacıyla kullanacağınız yüz tanıma cihazları, işletmenize giriş ve çıkışlar esnasında kişilerin yüzlerini okutma yaparken sıra oluşması gibi durumlarla da karşılaşmayacaksınız. Tarama şekli 3 boyutlu olan yüz tanıma cihazları, renkli ekrana sahiptir. Renkli ekranları sayesinde daha net görüntüler elde ederek, hızlı geçişlerin kapıları da böylelikle bir nebze daha aralanmış olacaktır. Yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olan Magic Face yüz tanıma fonksiyonu cihazları, yaklaşık olarak 200.000 ile 300.000 log kayıt kapasitesine sahiptir. Tabii ki bu kapasite, cihazın modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Peki, yüz tanıma fonksiyonu cihazları ne kadar mesafeden kişinin yüzünü okuyabilmektedir? 

Yüz tanıma mesafesi cihazdan cihaza farklılık göstermesinin yanı sıra yaklaşık olarak 30 – 60 santimetre mesafeden kameraya bakıldığında kişinin yüzünü okuyabilmektedir. Yüz okuma cihazları IP tabanlı olarak üretildikleri için cat6 ile en yakın switch’e bağlanabilmektedirler. Kapı açma sistemleri, turnikeli geçiş sistemleri, yemekhane kontrol sistemleri, üye takip sistemleri ve geçiş kontrol sistemleri olarak kullanabileceğiniz yüz tarama terminalleri hakkında daha detaylı bilgi mi almak istiyorsunuz? 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak alanında uzman ve profesyonel satış müdürlerimiz ile iletişime geçebileceğiniz gibi isterseniz web sitemizin iletişim bölümünden de bizlere mail ileterek geri dönüş sağlamamızı sağlayabilirsiniz. Yüz tanıma fonksiyonu cihazları ile siz de göreceksiniz ki, siz işletmenizde olmasanız bile personellerinizin hangi saatte giriş ve çıkış yaptıklarını basitçe takip edebileceksiniz. Bunun yanı sıra yüzlerini okutarak bir başkası yerine geçiş yapamayacakları için de sağlıklı personel takibi sağlayabileceksiniz. Ayrıca birden fazla yüz tanıma fonksiyonu cihazlarını da bir arada kullanabilmeniz mümkündür. Örneğin; 5 katlı bir işletmeye sahip iseniz, her katın girişleri de ayrı olsa dahi, her kata farklı bir cihaz montajlanması yapılabilir. Bunun yanı sıra farklı bu cihazlar için tek bir takip programı kullanmak yeterli olacaktır. Zaman kaybetmeden siz de yüz tanıma fonksiyonu cihazları ile güvenli ortamların tadını çıkarmaya başlayın!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları