perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PROXİMİTY ANAHTARLIK

Proximity anahtarlık, kartlı geçiş kontrol sistemleri ile kullanılmaktadır. Peki, kartlı geçiş kontrol sistemi nedir? Bu sistemler, belirlenmiş olan bir alana, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin giriş ve çıkış yapması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde, tanımlı olan kartların okutulması ile birlikte geçiş yapma olanağı sunulmaktadır. Günümüzde özellikle personellerin takip edilmesi için kullanılan bu sistemler aynı zamanda yemekhane takibi, öğrenci takibi, üye takibi, tuvalet takibi ve geçiş kontrol takibi yapabilmek amacıyla da kullanılmaktadırlar. Bu sistemler ile geçiş yapmak için tanıtılacak olan kartların mifare kartlar ve proximity kartlar olmak üzere iki modeli bulunmaktadır. Hangi kartın okutulacağı tamamen kullanılacak olan kartlı geçiş kontrol cihazının modeline göre değişiklik gösterir. Genel olarak da kayıt kapasiteleri bin ile yirmi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani proximity anahtarlık ve kartlı geçiş kontrol cihazı kullanılacak olan alanların pek bir önemi yoktur. Çünkü kayıt kapasitelerine karşılık gelecek olan bir model bulabilmek daima mümkündür.

Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan kartlı cihazların dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, online kartlı geçiş kontrol cihazları, offline kartlı geçiş kontrol cihazları ve panelli kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, çalışmalarına bilgisayardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlamak için öncelikle master kart tanımlamak gerekmektedir. Master kart tanımladıktan sonra her kişiye özel olarak farklı bir kart tanımlamak gerekmektedir. Bu cihazlar ile üstelik sabotaj yapılması durumlarında alarm verilebilmektedir. Böylelikle yetkililer anında uyarılabilecektir. Bu cihazların aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapılabilecek modelleri bulunmaktadır.

Offline kartlı geçiş kontrol cihazlar ise çalışmalarına bilgisayarların açık olmasına gerek kalmaksızın devam edebilen cihazlardır. Bu cihazlar, günümüzde genellikle personellerin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır. Kartlara geniş zoneleri tanımlanarak hangi kart ile hangi gün geçiş yapılabileceği, hangi kartın hangi saatlerde kullanabileceği detaylandırılabilmektedir. Bu cihazların kendisi bir panel görevi gördüğü için de kullanım sırasında panele ihtiyaç duyulmayacaktır. IP tabanlı olarak çalışmalarına devam edebilen offline kartlı geçiş kontrol cihazları ile proximity anahtarlık kullanılabilir.

Panelli kartlı geçiş kontrol cihazları ise aptal terminal olarak adlandırdığımız cihazlardır. Bu cihazlar, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Tüm bilgiler, panelin hafızasında tutulmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kartlı geçiş kontrol cihazı tanımlayabilmek mümkündür. Bu cihazların şifre ile kullanılabilecek olan modelleri de bulunmaktadır. Şifreli modelleri ile kayıt kapasiteleri ve geçiş şekilleri cihazlarda arttırılabilmektedir. Bir diğer cihaz modeli olan online kartlı geçiş kontrol cihazları ise çalışmalarına bilgisayar bağlantısı olmadan devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zaman tanımları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri program üzerinden tanımlanmaktadır.

Kartlı geçiş kontrol cihazları ve proximity anahtarlık hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi, bu cihazların fiyatlarıdır. Genel olarak oldukça uygun fiyatlara sahiptirler. Çünkü Perkotek Teknoloji olarak Strike cihazların Türkiye dağıtıcılığını yapmaktayız. Satın almak için hemen şimdi bizi arayınız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler