perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA SİSTEMİ CİHAZLARI

Yüz tanıma sistemi cihazları, yüz tanıma teknolojisi kullanılarak günümüzde personel takibi yapmak için tercih edilmekte olan cihazlardır. Yüz tanıma sistemi cihazları, kişilerin yüzündeki alın, burun ve çene kısımlarındaki algoritmayı tanıyarak geçiş yapmanıza izin vermektedir. Yüz tanıma sistemi cihazları, günümüzde genellikle personelleri takip etmek için kullanılmakta olan cihazlardır. Personel takibinin yanı sıra yüz tanıma sistemi cihazları ile öğrenci takibi, üye takibi, tuvalet takibi, yemekhane takibi ve geçiş kontrol takibi de yapılabilmektedir. Yüz tanıma sistemi cihazları ile personel takibi yapmak için öncelikle bu cihazların personellerin giriş ve çıkış yapacak oldukları alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Bu alanlara monte edilen cihazların, personellerin sayısını karşılaması gerekmektedir. Bu cihazların kayıt kapasitesi genel olarak 1000 ile 7000 arasında değişiklik göstermektedir. Bu kayıt kapasitesi ile personel sayınızın ne olduğunun bir önemi kalmayacaktır. Personel sayınıza göre ideal olan cihaz tercih edilebilecektir. Pek çok yüz tanıma sistemi cihazlarında yüz tanımanın yanı sıra aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağını da bulunmaktadır. Yani istenilen geçiş şekillerinden herhangi bir tanesi de kullanılabilmektedir. Ancak çoğunlukla buna ihtiyaç kalmamaktadır. Bunun sebebi, yüz tanıma sistemi cihazlarının yüksek çözünürlüklü olan kameralarıdır. Yüksek çözünürlükte olan kameralar sayesinde okutma yapacak olan kişilerin yüzünde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması gibi durumlarda dahi okuma yapılabilecektir.

Yüz tanıma sistemi cihazlarının en çok işe yarayan özelliklerinden bir tanesi, bu cihazlar ile turnike, kapı ve bariyerlere tetik verilebilir olmasıdır. Turnikelere yüz tanıma sistemi cihazları ile tetik vermek için öncelikle yüz tanıma cihazlarının, turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzlerinin cihaza tanıtılması gerekir. Kapılara tetik vermek için ise öncelikle yüz tanıma sistemi cihazlarının kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Bu işlemden sonra kişilerin yüzlerinin tanımlanması gerekir. Bu cihazlar ile manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrik kilit karşılıkları birlikte de kullanılabilmektedir. Bu sayede kapılardan geçişler çok daha emniyetli bir hal almaktadır.

Yüz tanıma sistemi cihazlarının bir diğer özelliği de sesli olarak bildirim verebilmeleridir. Sesli olarak bildirim vermesi sayesinde yüz tanıma sistemi cihazları, çok daha basit bir kullanım imkânı sunmaktadır. Kişiler yüzlerini okuttuklarında sesli ve Türkçe olarak cihaz teşekkür etmektedir. Pek çok modelde Türkçe sesli bildirim yanı sıra İngilizce geri bildirim özelliği de bulunmaktadır. Yüz tanıma sistemi cihazları, IP tabanlı oldukları için cat6 ile öncelikle en yakın switch’e bağlanmaktadır. Personellerin isimleri de daha sonra cihaza tanıtılır. Tanımlaması yapılacak olan her personele özel bir ID numarası bulunmaktadır. Bu ID numarası, tıpkı TC kimlik numarası gibi kişiye özeldir.

Yüz tanıma sistemi cihazları hakkında merak edilen bir diğer konu da bu cihazların fiyatıdır. Yüz tanıma sistemi cihazları fiyatı, tercih edilecek olan cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Ancak Perkotek Teknoloji Dış. Tic. A.Ş. olarak Magic Face yüz tanıma sistemi cihazları Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için bu cihazların fiyatları, firmamızda oldukça uygundur. Siz de yüz tanıma sistemi cihazları fiyatları teklifi almak ve bu cihazlar ile personel takibi yapmak için bizimle info@perkotek.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler