perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA SİSTEMLER

Yüz tanıma sistemler, günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler, en sık olarak personelleri takip etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenci takibi, üye takibi, yemekhane takibi, minibüs takibi ve geçiş kontrol takibi için de oldukça sık olarak tercih edilirler. Peki neden yüz tanıma sistemler kullanılıyor? Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi, yüz tanıma sistemlerinde kullanılmakta olan yüz algoritmalarının eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olması. Bu sayede kişilerin yüzlerini okutmaları sırasında birbirleri yerine okutma yapmaları gibi bir durum söz konusu değil. Bu da kusursuz bir güven sağlamaktadır ve böylece yüz tanıma sistemler bu sayede sürekli olarak çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Yüz tanıma sistemler, biyometrik tanıma sistemleri içerisinde en çok güvenilen sistemdir. Firmamız Magic Face yüz tanıma sistemler Türkiye dağıtıcılığını yapmaktadır. Magic Face yüz tanıma sistemler, yüz tanıma sistemleri içerisinde en güvenilir ve sağlam olan cihazlardır. Bu cihazların yüzlerin tanımaları ve kayıt etme kalitesi, alanında bu cihazların en ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Üstelik kaliteli olmalarının yanı sıra ülkemizde Magic Face yüz tanıma sistemler Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için de fiyatları oldukça uygundur. Tabi ki burada net bir fiyat bilgisi verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü bu cihazların fiyatları, kullanılacak olan modelin kayıt kapasitesine, hızına vb. özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Magic Face yüz tanıma sistemler kullanımının nasıl olacağından bahsedelim. Bu cihazları kullanmak için öncelikle geçişin yapıldığı yerlerde yer alan turnikeler üzerine veya geçişin yapılacak olduğu alanlarda yer alan duvarlara monte edilmesi gerekmektedir. Yüz tanıma sistemler, Ip tabanlı oldukları için cat6 ile en yakın network switch’e bağlantı yapılabilmektedir. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri adminler tarafından cihaza tanıtılmaktadır. Cihazların her tanımış olduğu yüz için farklı bir ID numarası belirlenmektedir. Bu numaralar, tıpkı T.C. kimlik numarası gibi kişiye özel olmaktadır. Bu sayede kişilerin birbirleri yerine yüz okutması engellenir. Admin tarafından bu numaralar kişilerin özlük bilgileri ve nitelikleri gibi bilgiler ile kayıt edilmektedir.

Yüz tanıma sistemlerin teknik özelliklerinden bahsedelim. Bu sistemlerde kullanılacak olan tüm cihazların kayıt kapasiteleri her cihaz modelinde değişiklik göstermektedir. Genel olarak kayıt kapasiteleri bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani aslında takip yapmak istediğiniz alandaki kişi sayısının bir önemi yoktur. Kişi sayınıza uygun olan bir cihaz bulabilmeniz daima mümkündür. Üstelik pek çok modelinde parmak izi, kart ve şifre ile de geçiş imkânı yer almaktadır. Bu imkanlar doğrultusunda yüz tanıma sistemler cihazlarının kayıt kapasiteleri de artış göstermektedir. Yani normalde cihazlar kişi sayınızı karşılasa ve kişi sayınız sürekli olarak artsa bile diğer geçiş şekillerinden herhangi birisini de kullanabilirsiniz.

Yüz tanıma sistemler cihazlarının pek çok modelinde dahili batarya özelliği yer almaktadır. Dahili bataryalar, elektrik kesilmesi gibi durumlarda otomatik olarak devreye girerek cihazları kullanıma devam etmenizi sağlarlar. Ayrıca bu cihazların yüzleri okuma hızları da genelde 0.1 saniye ile 0.2 saniye arasında değişiklik göstermektedir. Hızlı okuma yapma demek, hızlı geçiş imkânı demektir. Kaliteli yüz tanıma sistemler cihazları, yüksek çözünürlüklü kameralara sahiptirler. Bu kameraları sayesinde kişilerin yüzünde sakal, bıyık, makyaj veya gözlük olması durumunda dahi kolayca okuma yapabileceklerdir. Daha detaylı bilgi için bizimle info@perkotek.com adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler