perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Bariyer Sistemi: Modern Güvenlik Çözümleri

Genellikle otopark giriş ve çıkış noktalarında kullanılan bariyer sistemi bu amaçlar doğrultusunda farklı noktalarda da kullanılabilirler. Otopark denildiğinde ilk akla gelenler ücretli otoparklardır. Ancak ücretli otoparkların yanı sıra site ya da şirketlere ait özel otopark ya da bahçelerde de kullanılabilirler. Ücretli otoparklarda araç geçiş noktasından otopark görevlisi tarafından park ücretinin alınarak çıkışına onay vermesiyle araçların geçişleri sağlanır, girişlerde de otopark bileti alarak araçların geçişi sağlanır. Otoparkı kullanan aboneler için ise sistem farklıdır. Aboneler, girişlerde otopark sisteminde kullanılan otomatik geçiş sistemine ait etiketleri ya da kartlarıyla girişleri tamamlarlar, aynı şekilde çıkış yetkileri de kendilerine aittir. Bu çalışma sistemi ile bariyer sistemi ücretsiz olan otoparklara da uygulanabilirler. Ücretsiz otoparklarda kullanıcıların genellikle hepsi otoparkı kullanma hakkına sahiptir. Tüm kullanıcılar bariyer sistemine tanımlanır ve geçişlerini otomatik olarak yaparlar. Eğer otoparkı kullanmasına izin verilmeyen kullanıcılar var ise bu kullanıcılar sisteme tanımlanmazlar ve otoparka giriş çıkış yapamazlar. Bu şekilde otomatik olarak çalışabileceği gibi kullanıcı isteklerine bağlı olarak otopark geçiş noktasında bulunan bir görevli ile bu geçişler manuel olarak da yapılabilir.

Bariyer sistemi otomatik olarak çalışabilmeleri için entegre edilen sistemler günümüz teknolojisi ile genellikle HGS-OGS geçiş sistemleridir. Son teknoloji olarak aynı otoyollarda olduğu gibi bu sistemler kullanılır. Geçiş noktasında bulunan görevlinin onayı doğrultusunda manuel olarak çalışmasındansa bariyer sistemlerinin bulunduğu noktalara uygulanacak HGS-OGS geçiş sistemleri ile bu sistemlerin okuduğu HGS etiketlerin sistem tarafından eşleşmesi ile kullanıcılar geçişlerini otomatik olarak yaparlar. Sistem tarafından eşleşmeyen bir etiket algılandığında sistem geçiş onayı vermeyecektir ve bariyer sistemi açılmayacaktır ya da buna benzer bir durum olarak hiç etiket olmayan bir araç geldiğinde bariyer sistemi yine açılmayacaktır. Bu gibi durumlarda geçiş onayını verecek olan bariyer sisteminin bulunduğu noktadaki otopark ya da güvenlik görevlisidir. Bariyer sistemi ve HGS sistemin bağlantılı çalıştığı bu uygulamalarda ayrıca Perkotek otopark takip programı da sisteme kurularak sistem online olarak çalışabilir. Program olmadığı takdirde HGS panel aracılığı ile sistem offline olarak çalışmaktadır. Online çalışma şekillerinde otopark programı ile kullanıcılara yetki ve kısıtlamalar yapılabilmektedir. Ayrıca program aracılığı ile istenilen raporlamalar yapılarak otoparkın kullanımı hakkında otopark yönetimi bilgi sahibi olabilir. Bariyer sistemi bu şekilde HGS sistemler ile entegreli olarak çalışabileceği gibi kullanıcıların isteklerine bağlı olarak kartlı geçiş sistemleri ile de çalışabilirler. Bu sistemlerde ise kullanıcılara HGS etiket tanımlanmaz, bunun yerine kartlar tanımlanır. Geçiş sistemi olarak da bariyer sistemlerinin bulunduğu noktalara kart okuma cihazları montaj yapılır. Kullanıcılar bu cihazlar aracılığı ile kartlarını okutarak geçişlerini tamamlarlar.

Avax markası ile siz değerli müşterilerimize bariyer sistemi ile ilgili hizmetlerimizi vermekteyiz. Avax markalı ürünlerimiz de kendi içinde MN bariyer sistemi ve DZ bariyer sistemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu modellerde kendi içlerinde kol mesafeleri maksimum uzunlukları ile 3 m ve 6 m kol uzunlukları ile ayrılmaktadırlar. Ekstra olarak MN bariyerde bulunan MN 5 modeli ile kolda bulunan uzantılar ile saçaklı bariyer seçeneği sunulmuştur. Bu bariyerlerdeki kol mesafeleri maksimum kol uzunluklarının altına kısaltılabildiğinden kurulacak oldukları alanlarda araç geçiş noktalarının dar ya da geniş olmasında bir dezavantaj söz konusu olamayacaktır. Bariyer sisteminden bulunan güçlü bariyer motoru ile de 0,7 sn. gibi hızlı kapanma ve açılma süreleri ile bariyer geçiş noktalarında ekstra olarak bir trafik yoğunluğu yaşanmayacaktır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler