perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ

Biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki yüz tanıma sistemleri, en uygulanabilir ve en başarılı sistemlerdir. Yüz tanıma teknolojisi kullanılmakta olan yüz tanıma üreticileri tarafından, tanıma başarılarının artabilmesi için farklı pek çok algoritma kullanılmaktadır. Bu algoritmalar her insanın yüzünde farklı bir özelliğe sahip olduğu için personellerin birbirleri yerine yüz okutması mümkün değildir. Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz tanıma teknolojisi kullanan cihazların Türkiye dağıtıcı konumunda olduğumuz için bu cihazların fiyatları da firmamızda oldukça uygundur. Bu cihazlar, geçişin yapıldıkları yerlerdeki turnikeler üzerine ya da duvara monte edilmektedir. Bu cihazlar, Ip tabanlı oldukları için cat6 ile doğrudan en yakın network switch’e bağlanmaktadır. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri admin tarafından cihazlara tanıtılmaktadır. Yüz tanıma teknolojisi kullanılan yüz tanıma cihazlarına kişilerin yüzleri bir ID numarası ile cihaza tanıtılmaktadır. Bu ID numaralar ile kişilerin isimleri, soy isimleri ve diğer tüm özlük bilgileri kayıt edilebilmektedir. Yüz tanıma teknolojisi kullanılmakta olan yüz tanıma cihazları, günümüzde sıklıkla personel takibi için kullanılmaktadır. Personel takibinin yanı sıra aynı zamanda yemekhane takibi, öğrenci takibi üye takibi ve geçiş kontrol takibi için kullanılmaktadır.

Yüz tanıma teknolojisi kullanılmakta olan yüz tanıma cihazları ile personelleri takip etmek için bu cihazların öncelikle kişilerin geçiş yaptıkları alanlara monte edilmesi gerekir. Bu alanlarda yer alan turnikeler üzerine monte edilebildikleri gibi duvarlara da monte edilebilmektedir. Turnikeler üzerine monte edildiklerinde hem geçiş kısıtlaması hem de geçiş yetkilendirmeleri bir arada yapılmaktadır. Yüz tanıma teknolojisi kullanılacak olan yüz tarama cihazlarının pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de zil çaldırmadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde personellerin belirlenen bir zaman diliminde (paydos ve mola) toplu olarak hareket etmesi sağlanmaktadır. Yüz tanıma teknolojisi ile kişilerin yüzlerinde sakal, bıyık, makyaj ya da gözlük olması hiç önemli değildir. Çünkü yüz tanıma teknolojisi, yüksek çözünürlüklü kameraları kullandıkları için hızlı bir biçimde okuma yapabilmektedirler.

Yüz tanıma teknolojisi kullanılmakta olan yüz tarama cihazları, otuz ile doksan santimetre mesafeden kişilerin yüzlerini okuyabilmenizi sağlamaktadır. Kişilerin yüzlerini bu cihazlar üç boyutlu olarak taramaktadır. Tanıma hızları da her cihazda farklılık göstermektedir. Yüz tanıma teknolojisi kullanılacak olan yüz tarama cihazları ile kapılara da tetik verilebilmektedir. Kapılara tetik vermek için elektrikli kilit karşılıkları, manyetik kilit ve elektronik kilitler kullanılabilmektedir. Bu kilitlerin kullanılacak oldukları kapı yapısı hiç önemli değildir. Ahşap kapılar, metal kapılar, pvc kapılar ve tahta kapılar gibi tüm kapı modellerinde kullanılabilmektedirler. Yüz tanıma teknolojisi kullanılan yüz tanıma cihazlarında kartlı cihazlardaki kartları taşıma zorunluluğu kalkmaktadır. Böylece kişilerin birbirleri yerine kart okutması da ortadan kalkmaktadır. Bu cihazlar hakkında çok daha fazlası için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçin.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler