perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEK TAKİP

Yemek takip sistemleri, yemekhanelere yapılacak olan girişlerin kontrollü bir hal almasını sağlayan sistemlerdir. Yemek takip sistemleri ile kişilerin öğün hak edişlerinin düzenlenmesi mümkün olmaktadır. Bunun için bu sistemler ile birlikte turnikelerin ve pdks cihazların bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan pdks (personel devam kontrol sistemleri) cihazları ile yemek takip yapmak için üç farklı seçenek yer almaktadır. Yüz tanımalı yemek takip cihazı, parmak izli yemek takip cihazı ve kartlı yemek takip cihazı. Yüz tanımalı yemek takip cihazlarında kişilerin benzersiz ve eşsiz yüz algoritması kullanılmaktadır. Bu algoritma her insanın yüzünde farklı bir özellikte olduğu için kişilerin birbirleri yerine yüz okutması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu cihazların kayıt kapasiteleri de her modelde değiştiği için yemekhaneye giriş yapacak olan personel sayısı da hiç önemli değildir. Üstelik birçok modelinde kartlı, parmak izli ve şifreli olarak geçiş yapabilme olanağı bulunur. Zil çaldırma, Türkçe bildirim gibi farklı özellikleri de yer alan yüz tanıma yemek takip cihazları, %100 güven sağladığı için yemekhanelerde her geçen gün çok daha sık olarak kullanılıyor.

Parmak izi yemek takip cihazları ise kişilerin eşsiz ve benzersiz parmak izi algoritmasını kullanarak tanıma yaparlar. Her insanın her parmağında bu iz değişiklik gösterdiği için kişilerin yemekhaneye giriş yaparken birbirleri yerine parmak izi okutmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Bu da mükemmel bir güven ortamı sunacaktır. Parmak izi yemek takip cihazlarının kayıt kapasitesi de her cihazda farklılık göstermektedir. Böylece yemekhaneye giriş yapmasına izin vermiş olduğunuz personel sayısı hiç önemli değildir. Kartlı yemek takip cihazları ise kart tarama teknolojisi ile çalışmasına devam eder. Kart taraması için kartların sadece sekiz ve on santimetrelik bir mesafeden cihazlara gösterilmesi yeterli olmaktadır. Her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılan kartlı yemek takip cihazlarında kullanılan kartların üzerine baskılar yapabilmek mümkündür. Yapılacak olan bu baskılar renkli olabildiği gibi siyah – beyaz baskılar da olabilmektedir.

Yemek takip sistemlerinde kullanılmakta olan iki farklı turnike modeli vardır. Tripod yemek takip turnikeleri, bel turnikesi olarak da bilinen turnikelerdir. Bu turnikeler, insan beli boyundadır. Bu turnikeler ile geçiş yapmak için öncelikle kullanılacak olan cihazın turnike üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Bu turnikelerin paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanıma uygundur. Hızlı geçiş yemek takip turnikelerinin de iç ve dış ortamlar için farklı gövdeye sahip modelleri yer almaktadır. Bu turnikeleri butonlar ile de kontrol etmek mümkündür. Buton kontrolünde çift buton ve tek buton kontrolü yer almaktadır. Tek buton kontrolünde turnikenin kolunu açmak için bir buton yer alırken, çift buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır.

Yemek takip programı ile birlikte yemekhanelerde takip yapmak için öncelikle yemekhane girişlerine turnikelerin monte edilmesi gerekir. Daha sonra da kullanılacak olan cihazların üzerine monte edilmesi gerekir. Bu işlemden sonra yemek takip programı ile bağlantı sağlanarak kolayca takip gerçekleştirilecek. Yemek takip sistemleri sayesinde kişilerin hak ettikleri kadar yemek yemesini sağlayacaksınız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları