perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMALI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Yüz tanımalı güvenlik sistemleri, personel takibi için oldukça sık olarak tercih edilmekte olan bir sistemdir. Yüz tanımalı güvenlik sistemleri ile personelleri takip edebilmek için bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazların, personellerin giriş ve çıkış yapacak oldukları alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da her personelin yüzünün cihazlara tanıtılması gerekir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlar, yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olmalarından ötürü kişilerin yüzlerinde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması durumunda dahi kolayca okuma yaparak geçiş izni vermektedirler.

Yüz tanımalı güvenlik sistemleri ile üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi, minibüs takibi ve öğrenci takibi de yapılabilmektedir. Yani aslında bu cihazların kullanım alanları da oldukça geniştir. Günümüzde her geçen gün de çok daha geniş alanlarda tercih edilmekte olan yüz tanımalı güvenlik sistemleri; kamu kurum ve kuruluşlarında, plazalarda, sitelerde, okullarda, dershanelerde, fabrikalarda, hava alanlarında, alışveriş merkezlerinde vb. benzer pek çok alanda güvenle kullanılabilmektedir. Kullanımı oldukça kolay olduğu için zaten kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı güvenle kullanabilecektir. Biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki en güvenilir ve en başarılı sistemler olarak bilinen yüz tanımalı güvenlik sistemleri, turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verebilme imkânı sunmaktadır. Turnikelere bu cihazlar ile tetik verebilmek için öncelikle cihazların üzerine monte edilmeleri gerekmektedir. Kapılara tetik verebilmekte için ise kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Her kapı yapısına uygun olan farklı bir kilidin varlığı ile bu sistemler; ahşap demir, cam, pvc, tahta kapılar fark etmeksizin kullanılabilirdir.

Yüz tanımalı güvenlik sistemlerinde kullanılmakta olan cihazların kullanıcı kayıt hafızaları her modelde farklılık göstermektedir. Genel olarak kullanıcı kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişmektedir. Bu sayede normalde takip yapılacak olan alandaki kişi sayısının da bir önemi kalmayacaktır. İdeal bir cihaz bulabilmek daima mümkün olacaktır. Üstelik pek çok yüz tanımalı güvenlik sistemleri cihazları modelinde parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği yer almaktadır. Bu özellikleri sayesinde bu cihazların kayıt hafızaları da arttırılmış olacaktır. Böylelikle normalde size uygun kapasiteli bir cihazı kullanırken, geçiş yapacak olan kişi sayısı arttığında ne yapacağım gibi düşünceleriniz ya da cihaz değiştirme gibi işlemleriniz olmasına gerek kalmayacaktır.

Yüz tanımalı güvenlik sistemleri, Ip tabanlı oldukları için kullanım sırasında en yakın network switch’e bağlanmaktadırlar. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri de admin tarafından tanıtılmaktadır. Cihaz her tanıdığı yüz için farklı bir Id numarası türetmektedir. İsterseniz kayıt esnasında bu Id numarasını kendiniz de belirleyebilirsiniz. Cihazlara tanımlanmakta olan numaralar, kullanılacak olan takip programına kişilerin özlük bilgileri ve nitelikleri ile birlikte kayıt edilmektedir. Sistemi bu şekilde aktif olarak kullanabilirsiniz.

Yüz tanımalı güvenlik sistemleri cihazları, kişilerin alın, çene ve burun kısımlarında bulunmakta olan algoritmayı kullanmaktadır. Bu algoritma her insanda farklı, eşsiz ve benzersiz bir yapıda olduğu için kişilerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapması gibi bir durum asla mümkün değildir. Bu cihazların fiyatları da oldukça merak konusudur. Yüz tanımalı güvenlik sistemleri cihazları fiyatları, cihazların kayıt kapasiteleri, hızları vb. özelliklerine göre değiştiğinden dolayı net bir bilgi verebilmek doğru değildir. Yüz tanımalı güvenlik sistemleri fiyatları için tek yapmanız gereken 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımızdan destek almak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler