perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TARAMA

Yüz tarama sistemleri, günümüzde özellikle personellerin takip edilebilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, fabrikalar, okullar, stadyumlar ve konser alanları gibi pek çok farklı alanda kullanılabilirler. Tüm bu alanlarda da sadece personel takibi için değil; üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi, öğrenci takibi, tuvalet takibi ve minibüs için kullanılmaktadırlar. Peki, yüz tarama cihazları nasıl kullanılırlar ve okuma işlemlerini nasıl gerçekleştirirler?

Yüz tarama, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmalarına göre yapılmakta olan bir işlemdir. Bu cihazlarda kişilerin alın, çene ve burun kısımlarında yer alan iz kullanılmaktadır. Bu iz hiçbir insanın yüzünde aynı değildir. Pek çok insan bunu bilmediği için yüz tarama cihazları dışında farklı takip sistemlerine yönelmektedirler. Yüz tarama cihazlarının oluşturduğu benzersiz algoritma sayesinde de kişilerin geçiş yaparken, birbirleri yerine yüzlerini okutmaları gibi bir durum asla söz konusu olmayacaktır. Bu da personel takibinde güvenilirliğin kapılarını aralamaktadır.

Yüz tarama cihazlarının pek çok farklı teknik özelliği yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi, zil çaldırma özelliğidir. Zil çaldırma özelliği sayesinde, özellikle personelleri takip ederken zil çaldırılarak, personellerin toplu olarak hareket etmeleri sağlanmaktadır. Özellikle fabrikalarda zil çaldırma özelliği mola ve paydos saatlerinde kullanılarak, oldukça işe yaramaktadır. Bir diğer işe yarar özellikleri ise sesli ve Türkçe olarak geri bildirim verebiliyor olmalarıdır. Bu sayede okutma yapma sırasında kullanıcılara da kısa bilgiler verilebilmektedir. Yüz tarama cihazlarında yüz okutulduğunda size sesli ve Türkçe olarak teşekkür etmektedir.

Yüz tarama cihazları ile turnikelere, bariyerlere ve kapılara da tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik vermek için öncelikle yüz tarama cihazlarının turnikelerin üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da beraberinde kullanılacak olan program ile bağlantısının yapılarak, bu şekilde kullanılması gerekmektedir. Kapılara tetik vermek için ise öncelikle kapılarda kilitlerin kullanılması gerekir. Kapılarda kullanılacak olan kilitler ile yüz tarama cihazlarının bağlantıları yapılarak geçiş imkânı doğacaktır. Kilitlerin ahşap, demir, cam, pvc ve tahta tüm kapı yapılarında kullanılabilen modelleri bulunduğu için kapı yapısı her ne olursa olsun, tetik verebilme imkânı daima bulunmaktadır.

Yüz tarama cihazları, oldukça yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olan cihazlardır. Bu cihazların kamerasına sadece bir kez bakmanız bile tanınmanız için yeterli olmaktadır. Üstelik yüzlerini okuturken yüzünüzde sakal, bıyık, makyaj veya gözlük olması da hiç önemli değildir. Yüz tarama cihazları sizi her şekilde tanıyabilecektir. Yüz tarama cihazlarının kayıt kapasitesi de bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanılacak olan alandaki kişi sayısının bir önemi kalmaksızın kullanılabilir. Üstelik pek çok modeli de aynı anda parmak izli, kartlı ve şifreli geçişe de olanak tanımaktadır.

Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz tarama cihazları Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için yüz tarama cihazlarını firmamızdan oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Fiyat bilgisi almak için vakit kaybetmeden bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler