perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BARİYER SİSTEMİ

Bariyer sisteminin öncelikle ne olduğundan bahsedelim. Bariyer sistemi otoparkların giriş ve çıkış yapılacak olan alanlarında yer alan, araç geçiş kontrolünü sağlayan sistemlerdir. Bariyer sistemlerinin araçların güvenliği için oldukça büyük bir etkisi vardır. Özellikle site otoparklarında yabancı araç geçişini engellemek için bariyer sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bariyer sistemleri sadece site otoparklarında kullanılmaz. Alışveriş merkezi, dershane, belediye, apartman, ofis, ev, plaza, hastane, kamu kurum ve kuruluşları, karakollar, askeriye otoparkları ve aklınıza gelebilecek tüm alanlarda yer alan otoparklarda kullanılabilirler. Bariyer sistemi kullanılan otoparklar göstermiştir ki; yabancı araçların geçişi tamamen önlenmiş ve yetkisi olmayan hiç kimse geçiş yapamamıştır. Bu açıdan güvenliği her zaman 1 numara olan bariyer sistemleri, otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan tüm araçların kaydının da tutulmasını sağlamaktadır. Bariyer sistemlerinin kullanımları da kurulumları da oldukça basittir. Bariyer sistemleri sayesinde otoparklarınızın girişlerinde sürekli kontrol için personel bulundurmanıza da gerek kalmayacak. Peki, bariyer sistemleri ne gibi özelliklere sahiptir? Şöyledir ki; bariyer sistemleri pek çok farklı özelliğe sahiptir. Biraz bahsedelim. Bariyer sistemlerinde bulunan bariyerler bir diğer tabirle kollu bariyer sistemi olarak adlandırılmaktadır. Kollu bariyerlerin kol uzunlukları standart olsa da, kullanılacak alanlara göre bu kol uzunlukları değişiklik gösterebilmektedir. Üstelik kolların geçiş kısıtlamalarına göre bariyerlerin kollarını uzaktan kumanda ile de kontrol edebilirsiniz.

Bariyer sisteminin ayrıca pek çok kontrol özelliği bulunmaktadır. Biraz da bu sistemleri nasıl kontrol edebileceğimizden bahsedelim. Otopark bariyerlerinin en büyük kontrol özelliklerinden birisi sensör kontrolüdür. Sensör kontrolü, araç geçişi esnasında bariyer kolu altında birinin veya bir şeyin durması halinde bariyer kolunun hareket etmesini engeller. Bu gibi bir durumda herhangi bir kontrol ünitesinden dahi bariyer kolunun kapanması için tetik verilse bile kapanmayacaktır. Araç geçişi sağlandığında veya bariyer kolu altındaki nesnenin kalkması durumunda da bariyerin hafızasında bekletilen işleme devam edilecektir. Aynı zamanda bariyer sistemlerinin zaman kontrol özellikleri bulunmaktadır. Zaman kontrol özelliği sayesinde bariyeri belli bir zamana ayarlayarak o zamanda açılmasını veya o zaman diliminde kapanmasını sağlayabilirsiniz. En kullanışlı özelliklerden bir tanesi de bu sistemlerin butonlar ile kontrol edilebilir olmasıdır. Buton kontrolü sayesinde örneğin; ziyaretçi araçlar geldiğinde bariyerden uzakta olsanız bile açılmasını veya kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bazı bariyer modellerimizde çift buton, bazılarında ise tek buton kontrolü bulunmaktadır. Tek buton kontrolünde butona her basışta bariyer açıksa kapanır, kapalı ise açılır. Çift buton kontrolünde ise durum öyle değildir. Açmak veya kapatmak için iki farklı buton bulunur. Açma butonuna basıldığında bariyerin kolu açılır, kapama butonuna basıldığında ise bariyerin kolu kapanır. Bariyerlerin akıllı kolları hareketleri esnasında kendilerine dokunan cisimleri de hissederek bunlara tepki verme özelliğine sahiptirler.

Otopark bariyer sistemi, ayrıca acil mod özellikleri sayesinde sel, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında bariyeri serbest geçiş moduna geçirmektedir. Bu da olası tehlikeli durumlarda geçişinizi kolaylaştıracaktır. Firmamızın satışa sunmuş olduğu bariyerler Avax marka olup farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu da kullanacağınız alanlara renk katabilmenizi sağlar. Ayrıca bariyerlerin kol uzunlukları 3 – 6 metre ve ara uzunluklarda değişebilmektedir. Bariyer sistemleri, paslanmaz çelikten ve elektrostatik boyalı olarak üretildiğinden dolayı sadece iç mekânlarda değil, aynı zamanda dış mekânlarda da kullanabilirsiniz. Güç tüketimleri ve enerjileri cihazın modeline göre değişiklik gösteren bariyer sistemleri, geceleri görülebilen reflektör kırmızı bantları ve İngilizce olarak yazılmış olan “Dur” ikazı ile kullanıcısını da uyarmaktadır. Bariyer sistemlerinin mevcut olan aküleri sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalsanız bile bariyerden 250 kez giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Sistem 250 kez açma ve kapama yapabilmeniz için sizlere kesintisiz bir destek sunar. Bariyer, bariyer fiyatları, bariyer sistemleri, kollu bariyer sistemi, kollu bariyer fiyatları, bariyer sistemi ile geçiş, kollu bariyer ile pdks vb. konular hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bariyer sistemlerini pdks cihazlar ile kullanabileceğinizi de unutmayın. Personel devam kontrol sistemleri cihazları ile de bariyerleri tetikleyerek açılmasını sağlayabilirsiniz. Kartlı geçiş cihazları, yüz tanıma terminalleri ve parmak izi cihazları seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Arayın ve siz de cazip fiyatlar ile otoparklarınızda güvenli geçişin keyfini çıkarın!

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları