perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X-RAY DEDEKTÖR

Güvenlik seviyesinin üst düzey olduğu noktalarda kullanıcıların yanlarında ya da üzerlerinde tehlike arz edebilecek araç gereçlerin tespit edilmesi için x ray dedektör ya da üst arama dedektörleri kullanılır. Türkiye distribütörü olduğumuz Secuda markası adı altında bulunan x ray dedektör ve üst arama dedektörleri ile kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Türkiye distribütör olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatların Perkotek olarak firmamıza ait olması ile beraber tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye geneli satış fiyatlarımız sabittir. Genel olarak üst düzey güvenlik noktalarında kullanılmalarının dışında günümüzde artan terör olayları nedeni ile insan topluluklarının yoğun olduğu alanların girişlerinde de kullanımları zorunluluk arz etmiştir. Kullanım alanları genel olarak adliyeler, polis merkezleri, askeri birlikler, alışveriş merkezleri, havalimanları, oteller, iş merkezleri şeklinde örneklendirilebilir. X ray dedektörleri ile silah, bıçak, katı ve sıvı patlayıcılar rahatlıkla algılanabilmektedir. Genel olarak x ray dedektörü ve üst arama dedektörü birlikte kullanılırlar.

Üst arama dedektörleri kullanıcıların üzerinde tehlikeli maddeleri oluşturdukları manyetik alanlar ile tespit ederler, x ray dedektörleri ise kullanıcıların yanında bulunan çanta, paket gibi ve üzerlerinden çıkarabilecek tüm eşyalarını x ışınları ile detaylı bir şekilde inceler. X ışınları x ray dedektörünün tünelinde karşı alan iletilerek foto diyotlar tarafından süzülürler. X ışınları foto diyotlara ulaşana kadar tünel içerisinde bulunan her şeyin içerisinden geçerek tünelde bulunan malzemeleri en küçük atomuna kadar incelerler. Bu atom bileşenlerinin tehlike arz edebilecek ürünler olup olmadığını ve sahip oldukları atom numaralarına göre ayırarak x ray dedektörünün monitöründe gösterirler. Üstelik tünel içi tamamen tarandığı için ürünlerin şekilleri de monitörde gösterilmektedir. Atom numarası 18 in üzerinde bulunan ağır element gruplarına giren inorganik maddeler olan krom, demir, kalay, gümüş, çelik, altın, titanyum, bakır gibi bileşenleri bulunan cisimler x ray monitöründe mavi renkte gösterilir. Atom numarası 10 ve 18 ile arasında bulunan karışık grup elementler olan sodyum, alüminyum, fosfor, kükürt, argon gibi orta ağırlıktaki elemenler de yeşil renk ile gösterilir. Atom numarası 10’nun altında olan organik elementlerden olan lityum, helyum, hidrojen, berilyum, azot, karbon gibi maddeler ise turuncu renk ile gösterildiklerinden ve bunun doğrultusunda cisimler şekillendiğinden x ray monitöründe tüm ürünlerin rahatlıkla ayırt edilebilir. Ekrandaki gösterilen tüm görüntüler x ray sistemi içerisinde bilgisayarda bulunan yazılım ile otomatik olarak kaydedilmektedir. Üstelik bu yazılım Windows tabanlı olduğundan kaydedilen veriler USB bellek ve network ortamında rahatlıkla paylaştırılabilir. Bilgisayar sistemi set içerisinde bulunduğundan x ray dedektörü için ekstra bilgisayar sistemi gerekmemektedir.

X ray dedektör kullandıkları tünellerin boyutlarına göre farklılık gösterirler. Kullanıldıkları noktalarda kullanıcıların ne çeşit ürünler taşıyabileceğine göre tercih edilebilirler. Örneğin bir polis merkezine büyük bir bavulla girilme ihtimali azdır, bu gibi noktalarda 650 mm X 500 mm ve 600 mm X 400 mm tünel haznesine sahip olan bir x ray dedektör kullanılması yeterlidir. Aksi düşünüldüğünde ise bu boyutlardaki bir x ray dedektörü ise otel ve havalimanları gibi noktalarda kullanışsız olacaktır. Bu gibi noktalarda ise 1000 mm X 800 mm ve 800 mm X 650 mm ebatlarına sahip tünel haznesi bulunan x ray dedektör ile büyük bavul ve bagajlar rahatlıkla kontrol edilebilecektir. Tabi bunlar kullanım alanlarına göre tavsiye edilen sistemler, ancak kullanıcılar istedikleri modeli seçebilirler. Tabi iç yapısındaki teknoloji de değişeceğinden bu da fiyatlara doğru orantılı olarak yansımaktadır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler