perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BİYOMETRİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Biyometik güvenlik sistemleri, geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Biyometik güvenlik sistemleri kullanım alanları çok geniştir. Günümüzde kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, işletmeler, okullar, plazalar, spor salonları gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Biyometik güvenlik sistemleri ile günümüzde genellikle personel takibi yapılmaktadır. Personel takibinin yanı sıra aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi yapabilmek için de kullanılan biyometik güvenlik sistemlerinde kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bunlar; yüz tanıma biyometik güvenlik sistemleri, parmak izi biyometik güvenlik sistemleri ve kartlı biyometik güvenlik sistemleridir. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacak olduğu, tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Yüz tanıma biyometik güvenlik sistemleri, kişilerin yüzlerinde yer alan alın, burun ve çene kısımlarındaki algoritma ile geçiş yapabilmenizi sağlamaktadır. Yüz tanıma biyometik güvenlik sistemlerinde kayıt kapasitesi tüm modellerinde farklılık göstermektedir. Bu sayede kullanılacak olan alandaki kişi sayısına uygun olan bir cihaz bulabilmek daima mümkün olacaktır. Birçok yüz tanıma biyometik güvenlik sistemleri cihazları modelinde yüz tanıma yanı sıra parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilmek mümkündür. Bu geçiş şekilleri de cihazların kayıt kapasitesinin arttırılmasını sağlamaktadır. Yüz tanıma biyometik güvenlik sistemleri cihazlarının oldukça yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olması sayesinde kişilerin yüzünde sakal, bıyık, makyaj yahut gözlük olsa bile okuma yapabilecektir.

Parmak izi biyometik güvenlik sistemleri cihazları, parmakların uç kısımlarında yer alan izi okunarak geçiş yapılması için kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan parmak izi, her insanın parmağında farklılık göstermektedir. Hatta her insanın parmağında da bu iz farklıdır. Bu sayede takip esnasında kişilerin birbirleri yerine parmaklarını okutabilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sayede güvenilir takip her zaman için mümkün olacaktır. Parmak izi biyometik güvenlik sistemleri cihazlarında genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu sayede kullanılacak olan alana göre farklı model parmak izi biyometik güvenlik sistemleri cihazları tercih edilebilir. Bu cihazların zaten birçok modelinde parmak izi yanı sıra kartlı ve şifreli geçiş yapabilme olanağı da bulunmaktadır. Zaten bu sayede cihazların kayıt kapasitesi de arttırılmaktadır. Günümüzde genellikle personelleri takip etmek için kullanılan parmak izi biyometik güvenlik sistemleri cihazları ile tüm takip programları da uyumlu olarak kullanılabilmektedir.

Kartlı biyometik güvenlik sistemleri cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara proximity yahut mifare kartlar tanıtılmaktadır. Tanıtılacak olan bu kartların modelleri, cihazların modeline göre değişir. Genel olarak kayıt kapasitesi de çok yük olan kartlı biyometik güvenlik sistemleri cihazları ile kapılara, turnikelere ve bariyerlere de tetik verebilmek mümkündür. Bu sayede geçişler çok daha kontrollü bir hal alacaktır.

Biyometik güvenlik sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek ya da biyometik güvenlik sistemleri fiyatları teklifi almak için bizimle 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler