perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Elbise Alarmı Sökme Aleti: Güvenlik Etiketlerini Hızla Çıkarın!

Tanıtım amacı ya da satış amacıyla ürünlerin sergilendiği mağazalarda olası hırsızlık olaylarına karşı ürünlerin güvenliğini sağlamak için ürünlere alarmlar yerleştirilmesi gerekir. Bu konuda mağazada kullanılması gereken bir ürün koruma sistemine ihtiyaç vardır. Perkotek firması olarak Türkiye distribütörü olduğumuz Sensitive markalı ürün koruma sistemleri ile kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Ayrıca Türkiye’nin her noktasında bulunan kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye geneli satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajıyla en uygun fiyatlar firmamıza aittir. Mağaza ürün koruma sistemlerine ait alarmlar tamamen manyetik ürünler oldukları için bu alarmlar tetikleyici görevi görürler. Asıl alarm verecek olan mağaza giriş çıkış kapılarına kurulan ürün koruma antenleridir. Alarmlar manyetik olmalarından dolayı sürekli aktiftirler. Bu nedenle ürünlerin satışı yapıldıktan sonra antenlerin tekrar algılamamaları için ya sökülmeleri gerekir ya da devre dışı bırakılmaları gerekir. Bu antenler ile etiketler kullanılır ve etiketler, elbise alarmı sökme aleti ile çıkarılmaktadır. 

Ürün koruma sistemlerin en geniş kapsamlı kullanıldığı alanlar giyim sektöründe hizmet veren mağazalardır. Mağazada bulunan ürünlerde kullanılan elbise alarmları kullanıcıların isteklerine göre dış görünüşleri ve frekans yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Elbise alarmı sökme aleti ile görünüşleri kullanıcılara bağlı olup frekansları ise ürün koruma antenlerinin algılamaları için ara mesafelerini belirler. Kullanılan etiketlere göre ürün koruma antenlerinin ara mesafeleri 2 metreye kadar açılabilir. Elbise alarmları 2 parçadan oluşurlar. Bir tarafında elbiselerin üzerine küçük delikler açılarak tutturulması için kullanılan iğneli kısım bulunurken diğer tarafında bu iğneli kısımlara beraber elbisenin üzerine sabitlenmesine yarayan kilit mekanizması ve ürün koruma antenlerinin algılayacağı alarmlar bulunmaktadır. Elbise alarmlarının bir diğer kullanım şeklide alarm üzerinde bulunan iğneli kısım yerine tel iğneler ile ürünlerin üzerine bağlanmasıdır. Üzerinde delik açılamayacak ürünlerde ya da üzerinde zaten bulunan bir delik varsa genel olarak kullanılırlar. Örnek olarak ise gömleklerde bulunan düğme delikleri verilebilir. Mağazada bulunan ambalajlı ürünler varsa bunlar içinde kâğıt etiketler kullanılması tavsiye edilir. Kâğıt etiketler yapışkan olup genel olarak ambalajların içerine bazen de ambalajların üzerine yapıştırılarak kullanılır.

Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra alarmlar mağaza görevlileri tarafından ürün koruma antenlerinin algılayamayacağı duruma gelmelidirler. Kullanılan elbise alarmlarının devre dışı kalmaları için sökülmeleri gerekir. Etiketlerin sökülmesinde sadece bu iş için özel olarak üretilen elbise alarmı sökme aleti kullanılır. Satış yapıldıktan sonra alarm sökücüler ile elbise alarmı birbirinde ayrılarak mağaza görevlileri tarafından teslim alınırlar. Bu şekilde elbise üzerinde alarm olmadığı için devre dışı kalmış olur. Aynı şekilde tel iğneler ile bağlanan alarmlarda sökülmektedir. Bu sayede alarmlar farklı ürünlerde tekrar kullanılabilir. Ancak kâğıt etiketlerde durum biraz farklıdır. Kâğıt etiketler ürünlerin üzerine yapıştırılarak kullanıldığında ürünlerden sökülmesi biraz zordur. Bu sebeple Deactivator adı verilen etiket öldürücüler ile frekansları bozularak devre dışı bırakılırlar. Kâğıt etiketler frekansları bozulduğu için ve ürünlerde sökülemediği için tekrar kullanılamazlar. Ürün koruma sistemlerine ait güvenlik antenleri kurulumları ve çalışma mantıkları ile gayet basit olup herhangi bir eğitim alınması gerekmemektedir. Yapılması gereken tek şey 220 volt şehir elektriği ile beslenen adaptörüne enerji sağlanmasıdır. Antenler yere sabitlemeden çalışabileceği gibi kullanıcıların devirmemeleri için yere sabitlenmeleri tavsiye edilir. Bir set anten içerisinde 1 adet adaptör ve karşılıklı kurulacak 2 adet anten bulunur. Bu antenlerin alarmları algılamaları için karşılıklı ara mesafeleri maksimum 2 metreye kadar açılabilir. Kurulacakları noktada kapıya ait geçiş genişliği 2 metre üzerinde ise her 2 metreye 1 set anten kullanılacak şekilde kurulum yapılması gerekmektedir. Elbise alarmı sökme aleti fiyatları için bizi arayabilirsiniz. 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler