perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ELEKTRONİK KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Elektronik kapı kilit sistemleri, kapılardan yapılacak olan geçişlerin kontrollü bir hal alması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Elektronik kapı kilit sistemleri ile birlikte kartlı, parmak izli, şifreli ve yüz tanımalı cihazları kullanarak geçişleri kontrol altına alabilirsiniz. Ama genellikle kartlı cihazlar, elektronik kapı kilit sistemleri ile birlikte tercih edilmektedir. Elektronik kapı kilit sistemleri ile kullanılacak olan kartlı cihazların dört farklı modeli bulunmaktadır. Standalone cihazlar, online cihazlar, offline cihazlar ve panelli cihazlar. Online kartlı cihazlar, çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyulan cihazlardır. Offline kartlı cihazlar ise adından da anlayacağınız gibi çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymadan çalışmalarına devam eden cihazlardır. Bu cihazların kendileri panel görevi gördükleri için çalışmaları sırasında panele de ihtiyaç duymazlar. Panelli kartlı cihazlar ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara aptal terminal ismi verilmiştir. Aptal terminaller hafızalarında hiçbir bilgi tutamazlar. Tüm bilgiler beraberinde kullanılacak olan yazılımın hafızasında tutulmaktadır. Bir panele de 4, 8 veya 16 adet kart tanımlaması yapılabilmektedir. Standalone kartlı cihazlar ise çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, sabotaj durumlarında alarm vererek kullanıcısının uyarılmasını da sağlamaktadır. Elektronik kapı kilit sistemleri ile genellikle en sık olarak da standakone kartlı cihazlar tercih edilmektedir. Tabi ki elektronik kapı kilit sistemlerinde parmak izi, yüz tanıma ve şifreli cihazların da kullanılabilir olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Elektronik kapı kilit sistemlerinde kullanılmakta olan elektronik kilitler ve elektrikli kilit karşılıkları, uzaktan kumandalar ve butonlar kullanılarak da kapıları açtırabilmek için harika bir seçenektir. Elektrikli kilit karşılığı takılacak olan yerlerdeki kapının sabit kısımlarındaki dil karşılıklarının değiştirilmesi de yeterli olmaktadır. Strike elektronik kapı kilit sistemleri karşılıklarının dil mekanizmaları da paslanmaz çelikten üretildiği için uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu kilitlerin enerji varken kapalı ve enerji varken kilitli olmak üzere iki farklı çalışma prensibi yer almaktadır. Elektronik kilitlerin tutuş gücü beş yüz kilogram bin beş yüz kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Tahta, demir, metal, ahşap tüm kapı yapılarında güvenle kullanılabilmektedir.

Elektronik kapı kilit sistemleri kilit modellerinden bir tanesi de mıknatıslı manyetik kapı kilitleridir. Bu kilitler, cam kapılarda kullanılmaktadır. Cam kapıların sabit olan kısımlarında kilitler ve hareketli olan kısımlarında ise aparatların kullanılması gerekmektedir. Bu kilitlerde tutuş gücü 60 kilogram ile 1000 kilogram arasında değişmektedir. Kilitler aparata tutundukları anda kapıyı kırsanız bile açabilmek mümkün olmayacaktır. Elektronik kapı kilit sistemlerini yerinde incelemek için sizi Perkotek Plaza’ya bekleriz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler