perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Günlük yaşantımızda birçok noktada karşımıza çıkan turnikeler hem bu noktalardaki geçişleri düzenlemektedir hem de bu noktalarda bulunan çalışanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Turnike geçiş sistemleri belirli kuralların uygulanmasını zorunluluğunu kolaylaştırmıştır. İnsanoğlu doğası gereği kuralları çiğnemeye yatkın olduğundan hem görevlilerin bu konular ile ilgili dertlerini anlatma konusunda rahatlamışlardır hem de bu sistemler kuralların zorunlu olduğunun göstergesidir. Örneğin stadyumlarda bulunan boy turnikeleri sayesinde geçişler belirli bir düzen altına alınmıştır. Bu sistem uygulanmamış olsa stat girişlerindeki tüm yetki geçiş noktasında bulunan güvenlik görevlilerinin inisiyatifine kalmış olacaktı ve buradaki güvenlik görevlisi giriş yapmayı bekleyen kalabalık taraftar grubuna sözünü dinletemeyeceğinden bir güvenlik açığı oluşmuş olacaktır. Ancak bu noktalarda uygulanan turnike geçiş sistemleri ile eskiden yaşanan bu güvenlik zafiyetleri ortadan kalkmış oluyor. Bu turnikeler her türlü insan gücüne dayanıklı olduklarından geçiş onayı olmadan aşılmaları mümkün değildir.

Güvenliğin çok üst seviyede olmadığı sadece geçiş kontrolünün amaçlandığı ve estetik görünüşün hedeflendiği noktalarda ise boy turnikeleri tercih edilmez. Bunların yerine boy turnikelerinin de olduğu gibi Avax markamızın altında yer alan bel turnikeleri, VIP turnikeler ya da hızlı geçiş turnikeleri tercih edilebilir. Amaçları aynı şekilde geçişleri bir düzen ve kontrol altında bir sisteme bağlamaktır. Örneğin bir şirket ya da plaza girişinde uygulanacak turnike geçiş sistemleri ile sadece geçiş yetkisine sahip olanlar ve giriş güvenliğince izinli kılınan ziyaretçiler geçebilmektedir. Bu kullanıcılar dışında amaçlandığı gibi başkaları geçiş yapamayacaklardır.

Turnike geçiş noktalarında ayrıca turnike sistemine entegre edilecek Access kontrol sistemi ya da Access kontrol paneli ile bu kullanıcıların geçiş hakları ve geçiş yapabilecekleri saatler de sınırlandırılabilir. Böylelikle mesai saatleri içerisinde dışarı çıkmasını istemediğiniz personellerin çıkış izinlerini kısıtlamış olacaksınız. Avax markalı tüm ürünlerde bulunan acil mod özellikleri ile acil bir durumda olası karışıklıkların da önüne geçilebilmektedir. Acil bir durumda kullanıcıların turnike geçiş sistemindeki yetkilerine bakılmaksınız turnikeler manuel olarak devre dışı bırakılabilir ve turnike geçiş noktasından oluşabilecek bir kargaşanın da önüne geçilmiş olunur. Turnike geçiş sistemleri acil bir durumda manuel olarak devre dışı bırakılabileceği gibi kuruluşa ait alt yapıda bir güvenlik sistemi var ise bu sisteme de entegre edilerek turnike geçiş sistemleri otomatik olarak devre dışı bırakılabilmektedir. Her türlü ihtimal düşünülerek hazırlanan ana kartları bu sistemler için de uygundur.

Turnike geçiş sistemleri yemekhane ya da kantinlerde de üreticisi olduğumuz yemekhane takip programı ile beraber yemekhane sistemi kontrol altına alınabilir. Böylelikle kullanıcıların hak ettiklerinden fazla yemek tüketimleri işletmelerce engellenmiş olunur. Ayrıca günlük olarak tüketilen yemek miktarı da belirli olacağından yemek firmalarının yaptığı ücretlendirmelerde kontrol altında olacaktır. Böylelikle yemek firmalarının fazladan faturalandıracağı ürünlerin önüne geçilecektir.

Personel takip sistemlerinin uygulandığı noktalara da turnike geçiş sistemi entegre edilebilir. Bu sayede işyeri çalışanlarının personel takip sistemini kullanmaları zorunlu kılınmış olur. İşyeri çalışanları genelde iş başlama ve bitiş saatlerinde geç kalma ya da erken çıkma gibi durumlarda personel takip sistemini kullanmayarak “unuttum” diyerek işverenin iyi niyetini suiistimal etmeleri engellenmiş olur. Çünkü çalışan, turnike geçiş sistemlerine entegre edilmiş personel takip sistemini kullanmaz ise turnikeden geçiş onayı alamayacağından iş yerine giriş ya da çıkış yapamaz. Bu sayede iş yeri giriş çıkışları hem kontrol altına alınmış olur hem de personel takip sistemi sorunsuz çalışacağından personellerin hak edişleri sorunsuz hesaplanmış olur.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler