perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GEÇİŞ KONTROL

Geçiş kontrol sistemleri, geçişleri kontrol altında tutabileceğiniz ve aynı zamanda kontrollü bir hale getireceğiniz sistemlerdir. Geçiş kontrolü, giriş ve çıkışların kontrollü olması bir yana ayrıca güvenli alanlara sahip olmak adına da çok sık olarak kullanılmaktadır. Geçiş kontrolü günümüzde pek çok alanda tercih edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, hava alanları, spor salonları, alışveriş merkezleri, fabrikalar, okullar, işletmeler gibi pek çok alan bunlara örnek olarak gösterilebilmektedir.

Geçiş kontrol için kullanılmakta olan bir diğer cihaz türü de yüz tanıma cihazlarıdır. Yüz tanıma cihazları, geçişleri kontrol altına almak için harika bir seçenektir. Çünkü kişilerin birbirleri yerine yüz okutması mümkün olmadığı için geçiş sırasında güven ihmal edilmeyecektir. Yüz tanıma geçiş kontrol cihazları, kişilerin alın, çene ve burun kısımlarının kayıt edilmesini sağlar. Bu kısımlar hiçbir insanın yüzünde aynı olmadığı için de takipte kimse bir başkasının yerine yüzünü okutamaz. Yüz tanıma geçiş kontrol cihazlarının yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olmaları sayesinde kişilerin yüzünü 0.1 saniye gibi çok kısa bir sürede okuyabilecektir. Pek çok yüz tanıma geçiş kontrol cihazında aynı anda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapmak da mümkündür.

Parmak izli geçiş kontrol cihazları ise kişilerin parmak izlerini tanıyarak geçiş imkânı sunan cihazlardır. Parmak izi geçiş kontrol cihazlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi, parmak izi eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olduğu için kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu cihazların birçok modeli kartlı ve şifreli geçiş yapılmasına da olanak tanımaktadır. Parmak izli geçiş kontrol cihazları kayıt kapasitesi her cihazda farklı olmaktadır. Genel olarak bu cihazların kayıt kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani personel sayınız ne olursa olsun, kolayca geçiş imkânı bulunmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerinde genellikle kartlı cihazlar tercih edilmektedir. Kartlı cihazlar ile geçiş yapmak için öncelikle bu cihazların, giriş ve çıkışların yapıldıkları alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan her kişi için kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Kartlı geçiş kontrol cihazlarının kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani geçiş yapılacak olan alandaki kişi sayısının ne olduğu hiç önemli değildir. Kartlı cihazlara kartları okutmak için beş ile on santimetre mesafeden okutmak yeterli olacaktır. Bu cihazlara kayıt edilecek olan kartlar proximity ya da mifare kart olabilmektedir. Modele göre bu kartlardan hangisinin okutulacağı tercih edilmektedir.

Geçiş kontrol cihazlarının su geçirmez olan modelleri de bulunmaktadır. Su geçirmez modelleri dış ortamlarda bile güvenle kullanabilirsiniz. İki sene boyunca garantili olan kartlı geçiş kontrol cihazları, on sene boyunca da yedek parça garantisine sahiptir. Geçiş kontrol cihazları, internete bağlı olan bir bilgisayarda kullanıldıklarında da herhangi bir sorun olması durumunda çağrı merkezi çalışanlarımız ile irtibata geçilerek destek alınabilmektedir.

Geçiş kontrol cihazları ile birlikte geçiş kontrol programının da birlikte kullanılması gerekmektedir. Geçiş kontrol programı, geçişlerin çok daha kontrollü olması ve giriş – çıkışların rapor halinde görülebilmesi için kullanılmaktadır. Geçiş kontrol programı aslında kişilerin görev alanları içerisinde yer almasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin; Ali isimli personelin sadece üçüncü kata giriş yetkisi olması gerekiyor. Bu durumda Ali isimli kişinin birinci ve ikinci katlara giriş yetkisi engellenerek giriş yapması imkânsız hale getirilmektedir. Geçiş kontrol programı ve geçiş kontrol cihazları hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler