perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS

Hgs, hızlı geçiş sistemlerinin kısaltmasıdır. Hgs ile otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışlar kontrol altına alınarak, otoparkların güvenliği sağlanmaktadır. Hgs sistemleri günümüzde genellikle apartmanlarda, sitelerde, alışveriş merkezlerinde kullanılmakta olup dilerseniz tüm otoparklarda güvenle tercih edilebilmektedir. Kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olan hgs sistemlerini kullanabilmek için sistemin bir bütün olarak çalıştırılması gerekmektedir. Bu sistemlerde; hgs bariyeri, hgs anteni, hgs kontrol paneli, hgs etiketleri ve hgs programı bir arada kullanılmalıdır. Sistemi tamamen aktif bir şekilde kullanabilmek için öncelikle hgs bariyerlerin, otoparkların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da aynı alana hgs antenlerinin montajının yapılması gerekir. Bu işlemden sonra da geçişine izin verilecek olan araçlara hgs etiketlerinin tanımlanması gerekmektedir. Bu etiketlerin kâğıt etiketler ve plastik etiketler olmak üzere iki farklı şekli bulunmaktadır. Kâğıt etiketler, araçların camlarında kullanılmakta olan etiketlerdir. Plastik sert etiketler ise araçların plakalarında kullanılmakta olan etiketlerdir. Bu etiketleri tanımlarken, araçların plaka bilgileri vb. bilgiler ile tanımlamak gerekir. Etiketler araçların üzerine konulduktan sonra da geçiş yapmak oldukça kolay bir hal alacaktır. Araç, otoparkın girişine geldiğinde anında anten tanımlı olan etiketi görerek, bariyer kolunun açılmasını sağlayacaktır. Etiket görüldüğünde tanımlanan araç bilgileri, hgs otopark geçiş kontrol paneline Tcp – Ip bağlantısı ile iletilecektir. Hgs bu şekilde tamamlanmış olacak ve aktif olarak kullanılabilecektir.

Hgs sistemlerinde kullanılmakta olan en önemli eleman, şüphesiz ki hgs bariyeridir. Hgs bariyerinin firmamız tarafından satışa çıkarılmış olan iki farklı modeli bulunmaktadır. Bu bariyerler; MN bariyerler ve DZ bariyerlerdir. DZ hgs bariyeri fiyatları, MN hgs bariyeri fiyatlarına göre çok daha uygundur. Bunun en büyük sebebi, her bütçeye hitap etmenin amaçlanmasıdır. Bu sayede her bütçeye hitap edilerek takip işlemleri çok daha kolay ve basit bir hal almaktadır. Hgs bariyerlerinin teknik özelliklerinden bahsedelim. Bu bariyerlerin en büyük özelliklerinden bir tanesi sadece iç değil, aynı zamanda dış ortamlar için de kullanılabilir olan modellerinin yer almasıdır. Elektrostatik boyalı gövdeye sahip olan hgs bariyerleri iç ortamlarda güvenle kullanılırken, paslanmaz çelik gövdeli olan hgs bariyerleri dış ortamlarda yer alan otopark girişlerinde güvenle kullanılmaktadır.

Hgs bariyeri, uzaktan kumanda ya da buton ile kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde butona her basışta bir sonraki geçiş komutuna geçilmektedir. Bariyerin kolu açık ise kapanmakta ve kapalı ise de açılmaktadır. Ancak çift buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunur. Butonlardan bir tanesi sadece bariyer kolu açmak için kullanılırken, diğeri sadece bariyer kolunu kapamak için kullanılmaktadır.

Hgs bariyeri, sensör kontrol özelliğine de sahiptir. Opsiyonel olarak da akü ile kontrol edilebilir. Akü ile kullanıldığında, elektrik kesilmesi gibi bir durumda akü devreye girerek kullanıma devam etmenize imkân tanımaktadır. Bu bariyerler hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi, fiyatlarıdır. Hgs bariyeri fiyatları hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Çünkü bu bariyerlerin fiyatları, kullanılacak olan modellerine göre farklılık göstermektedir. Ancak Perkotek olarak Avax hgs bariyerlerinin ülkemizde distribütörlüğünü yaptığımız için oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler