perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS’Lİ OTOPARK

Hgs’li otopark sistemleri, otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların çok daha güvenilir ve kontrollü olması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Hgs’li otopark sistemleri, günümüzde önemi giderek artması ile birlikte çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle sitelerde sıkça tercih edilen hgs’li otopark sistemleri, işletme otoparklarında ve apartman otoparklarında da sıkça kullanılmaktadır. Hgs’li otopark sistemlerinin bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Sistemi oluşturan üniteler; hgs’li otopark bariyeri, hgs ve ogs anteni, otomatik geçiş kontrol paneli, araç sert etiketleri, araç kâğıt etiketleri ve araç takip programıdır.

Sistemin nasıl çalıştığından bahsetmeden önce, hgs’li otopark bariyerlerimizden bahsedelim. Hgs’li otopark bariyeri, iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı gövde özelliklerine sahip olan modellere sahiptir. İç ortamlarda kullanılabilir olan hgs’li otopark bariyerlerinin gövdeleri elektrostatik boyalıdır. Dış ortamlarda kullanılabilir olan hgs’li otopark bariyerleri gövdesi ise paslanmaz çeliktir. Paslanmaz çelik olması sayesinde suya karşı dayanıklılık gösterdiği için dış ortamlarda güvenle kullanılabilir. Olumsuz hava koşullarından asla etkilenmezler. Hgs’li otopark bariyerlerinin işe yarar pek çok özelliği vardır. Bunlardan bir diğeri de buton ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmesidir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer alır. Tek buton ve çift buton kontrolü. Aynı zamanda opsiyonel olarak akü ile de hgs’li otopark bariyerlerini kullanabilirsiniz. Akü ve akü şarj ünitesi sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda akü devreye girerek bariyerden giriş ve çıkış yapılmasını sağlar. Acil alarm durumlarında da serbest geçiş moduna geçmektedir. Yangın, afet ve deprem gibi acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna geçerler. Üstelik hgs’li otopark bariyerlerimiz, zaman kontrol özelliğine sahiptir. Zaman kontrolü sayesinde bariyer kolu belirli bir zamana ayarlanarak, o zaman diliminde kapanması sağlanabilir. Üstelik hgs’li otopark bariyerler, geçiş tetiklemeleri için de kuru kontak verebilmektedir. Araçların geçişleri sırasında eğer araçlar bariyer kolu altında duruyorsa, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından kapanması için tetiklense bile bariyer kolu kapanmayacak ve araca zarar verilmesinin de önüne geçilebilecektir.

Hgs’li otopark sistemlerini hızlı geçiş sistemi ve otomatik geçiş sistemi olarak kullanmak için öncelikle otoparkların giriş ve çıkış alanlarına, 50 metreye kadar okuma yapabilen uhf antenlerin takılması gerekmektedir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan her araç için bir etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlanacak olan etiketlerin sert etiket ve kâğıt etiket olmak üzere iki çeşidi vardır. Sert etiketler araçların plakalarında kullanılırken, kâğıt etiketler ise araçların camlarına yapıştırılarak kullanılmakta olan etiketlerdir. Araçların plaka bilgileri, kat maliki bilgileri ve ruhsat bilgileri ile etiketler tanımlanır. Bu araçların bilgileri, otopark takip paneline tcp – ıp bağlantısı ile gönderilmektedir.

Hgs’li otopark sistemleri bu şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. Geçiş yapmak isteyen aracı antenin görmesi ile birlikte hgs’li otopark bariyerine tetik verilerek, araçların durmasına gerek kalmadan seri bir biçimde geçiş yapılabilir. Siz de hgs’li otopark sistemleri ile otoparklarınızı kontrol altına almak isterseniz 0850 811 80 00 numarası üzerinden bize ulaşabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler