perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ÜYE TAKİP

Üye takip sistemleri, günümüzde spor salonları ve fitness merkezleri gibi alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Üyelerin giriş ve çıkışları, hangi saat aralıklarında giriş ve çıkış yaptıkları, hangi giriş alanını kullandıkları, spor salonunda yer alan alanı ne kadar süre ile kullandıklarının tüm bilgileri üye takip programında görüntülenmektedir. Üye takip sistemleri sadece üye takip programından ibaret değildir. Üye takip sistemleri; üye takip turnikeleri, üye takip cihazları (pdks cihazları) ve üye takip programının uyum içerisinde çalışması ile birlikte kullanılmaktadır.

Üye takip sistemlerinde kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunur. Bunlar; yüz tanıma üye takip cihazları, parmak izi üye takip cihazları ve kartlı üye takip cihazları. Hangi cihazların kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte kullanılacak olan cihazlardan bahsedelim. Yüz tanıma üye takip cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasını kullanarak tarama ve tanıma yapmakta olan cihazlardır. Bu cihazların kullanımları ve kurulumları çok kolaydır. Genelde pek çok modelinde parmak izli, kartlı ya da şifreli geçişe de imkân tanımaktadır. Kayıt hafızaları bin ile yedi bin arasında değişmektedir. Yani üyelerinizin sayısı sürekli olarak artsa bile cihazların hafızaları bunu karşılayabilecektir. Kişilerin yüzünde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması durumlarında bile yüz tanıma üye takip cihazları kolayca okuma yapabileceklerdir. Bu cihazları üye takip yapmak için kullanacaksanız, turnikelerin üzerine monte edilmeleri gerekmektedir.

Parmak izi üye takip cihazları, parmak izi tarama teknolojisi ile kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara, eşsiz ve benzersiz olan parmak izi kayıt edilerek giriş ve çıkış yapılmaktadır. Yapılacak olan bu kayıt işlemlerinde kullanılan parmak izi, hiçbir insanın parmağında aynı değildir. Hatta her insanın her parmağında farklı bir algoritmaya sahip olduğu için de üyelerin birbirleri yerine parmak izi okutarak, üyelikleri bulunmayan alanlara giriş ve çıkış yapmaları gibi bir durum söz konusu bile değildir. Parmak izi üye takip cihazlarında kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişir. Ayrıca birçok parmak izi üye takip cihazında kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapma imkânı yer alır. Böylece üyelerinizin sayısı sürekli olarak artsa da siz yine de parmak izi üye takip cihazlarını güvenle kullanabilirsiniz. Kartlı üye takip cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan kartlar mifare ya da proximity kartlardır. Hangi kartın kullanılacak olduğu cihazların modellerine göre değişiklik göstermektedir. Şifreli geçiş olanağı ile de kartlı üye takip cihazları, yüksek kapasitelere sahiptir. Kartlı üye takip cihazlarında kullanılacak olan kartların üzerine üyelerin isim, soy isim, giriş yapacağı alan isimleri vb. de yazılabilmektedir. Böylece kartların alanlarda kaybolması durumunda bulunması da çok daha basit olmaktadır.

Üye takip sistemlerinde kullanılacak olan turnikelerden bahsedelim. Üye takip turnikeleri denilince akla ilk olarak hızlı geçiş turnikeleri ve bel turnikeleri gelmektedir. Çünkü üye takip cihazları, en çok bu turnikeler üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Ancak engelli geçiş üye takip turnikeleri ve boy üye takip turnikeleri de spor salonları girişlerinde tercih edilebilmektedir. Üye takip turnikeleri, iki farklı gövde özelliğine sahiptir. Bu gövdeler paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olmaktadır. Paslanmaz çelik olan üye takip turnikelerini dış ortamlarda bulunan spor salonları girişlerinde kullanabileceğiniz gibi elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda tercih edebilirsiniz. Üye takip sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen şimdi bizi arayın.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler