perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

JETONLU TURNİKE

Turnikeler geçişleri kontrol altına almak ve buna istinaden de güvenli alanlar elde etmek için harika bir yöntemdir. Jetonlu turnikelerin farklı çeşitleri ile her alana uygun olarak bir çözüm bulabilirsiniz. Turnike sistemleri; boy turnikesi, bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve engelli geçiş turnikesi olarak çeşitlendirilmişlerdir. Bel turnikeleri; insan beli boyunda olduklarından ötürü bu ismi almışlardır. Bel turnikeleri, aynı zamanda kendi içerisinde duvar tipi, düşen kollu, üç kollu vb. şekilde çeşitlendirilmektedirler. Bel turnikelerinin kol uzunluğu, cihazların modeline göre farklılık göstermektedir. Ancak kullanacağınız alana göre bu turnikelerin kol uzunluğu uygun olanını tercih edebilirsiniz. Bel turnike sistemleri, üzerinde bulunan ışıklı göstergeler ile geçişleri kontrol altına almaktadır. Işıklı gösterge üzerinde yer alan yeşil ok sürekli olarak yanıp sönüyorsa; turnikenin geçişe hazır olduğu anlamına gelmektedir. Geçiş esnasında ise bu yeşil ok sürekli olarak yanmaktadır. Geçiş yapıldığı anda ise karşı yönde geçişin yasak olduğuna dair kırmızı renkli X işareti yanmaktadır. Bu da olası tehlikeli durumların engellenmesini sağlamaktadır. Bel turnike sistemleri, 2 yıl süre ile garantilidirler. Yüksek kalite standartlarına sahip oldukları için her alanda jetonlu turnike sistemleri güvenle kullanılabilirler. Bu turnikelerin çalışma ısısı -20 derece ile +50 derece arasında değişmektedir. Bel turnikeleri aynı zamanda vip turnike olarak da bilinmektedirler. Vip turnikeler, Mikroprosesör olarak tasarlandıkları için iki yönlü olarak da geçişe imkân vermektedirler.

Jetonlu turnikelere gelecek olursak… Jetonlu turnikeler; deniz otobüsü, metrobüs, vapur, yeraltı treni, ofis binası, yemekhane girişleri ve umumi tuvaletlerde kullanılmaktadır. Bu turnikeler, jetonlar ile birlikte kullanılmaktadır. Jetonlar, turnike kolunun dönmesini ve böylece geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Hepimizin de bildiği gibi bu sistemler özellikle umumi tuvaletlerde ve yemekhanelerde kullanılmaktadır. Umumi tuvaletlerde, jetonlar ile tek seferlik geçişler yapılmaktadır. Şöyle ki; öncelikle jetonların ücreti belirlenmektedir. Belirlenen ücrete göre jeton satın alındığında, turnike kolunun dönmesi sağlanır. Böylece de tuvaletlere giriş yapılmaktadır. Jetonlu turnikelerin kullanımları oldukça basittir. Genel olarak jetonlu turnike sistemleri jetonlu turnike olarak tercih edilse de; hızlı geçiş turnikeleri ve boy turnikeleri de jetonlu turnike olarak tercih edilebilmektedir. Jetonlu turnikeler sayesinde ayrıca umumi tuvaletlerde ve yemekhanelerde ekstra olarak geçişlerin kontrol edilebilmesi için personel görevlendirmeye de gerek kalmayacaktır. Zaten jeton modülüne jeton atılmadan geçiş yapılamayacağı için aynı zamanda güvenli alanlara da sahip olunacaktır. Ayrıca double turnikelerde geçiş için kullanılabileceği için çift yönlü geçiş sağlanırken hızlı geçişler de elde edilmiş olacaktır. Jeton modülü ile elektrostatik boyalı turnikeleri kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda paslanmaz çelik turnikeleri de tercih edebilirsiniz. Paslanmaz çelikten oluşan turnikeleri, giriş alanları dışarıda olan umumi tuvaletlerde güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü bu turnikeler suya, ısıya ve olumsuz kötü hava koşullarına oldukça dayanıklı olmaktadırlar.

Biraz da boy turnikelerinden bahsedelim. Boy turnikeleri, stadyum ve konser alanı gibi alanlarda taşkınlıkları önlemek amacıyla kullanılmaktadırlar. Boy turnike sistemleri de tıpkı bel turnikeleri gibi jeton modülü ile birlikte kullanılabilmektedir. Jeton modülü montajlanan boy turnikeleri, jeton atılmadan kollarını sürekli olarak kapalı tuttuğundan ötürü geçiş yapılmayacaktır. Paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olarak üretilen bu turnike sistemleri, 3 kollu veya model farkına göre 4 kollu olabilmektedir. Kolların uzunluğu standart olarak 65 santimetredir. Boy turnike sistemleri ile geçiş tetiklemesi için kuru kontak da verilebilmektedir. Boy turnikeleri direk olarak bilgisayar kontrollüdürler. Tek bir bilgisayar ile 256 adet boy turnikesi kontrolü sağlanabilmektedir. Boy turnike sistemleri özgün tasarımları ile kullanıldıkları tüm alanlara maksimum performans sağlamaktadırlar. Yüksek kalite belgelerine sahip olan boy turnikeleri, acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedir. Bu şekilde yangın, afet, deprem gibi durumlarda güvenlik sağlanmış olacaktır. Ayrıca elektrik kesilmesi gibi durumlarda da otomatik olarak serbest geçiş moduna geçilmektedir.

Tüm bu turnikeler dışında, engelli geçiş turnikeleri de bulunmaktadır. Engelli geçiş turnikelerindeki amaç engelli bireylerin çok daha basit bir şekilde geçiş yapmasına olanak sağlamaktır. Ayrıca engelli geçiş turnikeleri, bavul gibi eşyaları bulunan kişilerin turnikelerden çok daha rahat bir şekilde geçmesini sağlamaktadır. Bu turnikelerin üzerinde engelli işaretleri yer alabileceği gibi aynı zamanda geçiş yönünü de gösterebilmektedir. Tabi ki engelli geçiş turnikeleri serbest geçiş amaçlı kullanıldıklarından dolayı jeton modülü ile kullanılamazlar. Jeton modülü ile birlikte kullanabileceğiniz turnike modellerimizi web sitemiz üzerinden veya şirketimize gelerek yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Firmamız Avax jetonlu turnike sistemleri Türkiye distribütörü olduğu için en kaliteli turnike sistemleri için en uygun fiyat teklifini sadece bizden alabileceğinizi iddia ediyoruz. Arayın ve siz de vakit kaybetmeden jetonlu turnike ile kontrollü geçişler elde edin!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları