perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KALE KARTLI KİLT

Kale kartlı kilit, belirli bir alana belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin tanımlanan aralıklarda yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol edilebilmesi için kullanılmaktadırlar Kale kartlı kilit günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadırlar. Özellikle personelleri takip etmek için kullanılan Kale kartlı kilit ile aynı zamanda geçiş kontrol takibi, üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi de yapılabilmektedir. Bu takip işlemlerini gerçekleştirmek için Kale kartlı kilit ile birlikte takip programlarının kullanılması gerekmektedir. Kale kartlı kilit ile personelleri takip etmek için personel takip programı, öğrencileri takip etmek için öğrenci takip programı, yemekhane takibi yapmak için yemekhane takip programı, tuvalet takibi yapmak için ise tuvalet takip programı kullanılması gerekmektedir. Kullanımı oldukça basit olan Kale kartlı kilit, günümüzde tüm bu takip programları ile uyumlu olarak kullanılması sayesinde çok geniş bir kullanım alanına sahip olmayı başarmıştır. Özellikle işletmelerde kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda belediyelerde, plazalarda, spor salonlarında, askeri alanlarda, fabrikalarda ve buna benzer pek çok farklı alanda kullanılabilmektedirler. Her geçen gün çok daha geniş alanlarda tercih edilen Kale kartlı kilit modellerinde kullanılmakta olan dört farklı model vardır. Bunlar; online Kale kartlı kilit cihazları, offline Kale kartlı kilit cihazları, panelli Kale kartlı kilit cihazları ve standalone Kale kartlı kilit cihazları. Tamamı aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da kullanım biçimleri farklılık göstermektedir.

Öncelikle standalone Kale kartlı kilit cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlara kart tanıtılması için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Daha sonra akabinde tüm kartlar tanıtılır. Kart okuyucuların tetik süresi de istenildiği biçimde ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için elektrikli kilit karşılıkları, manyetik kilitler ve elektronik kilitler ile de tetiklenebilmektedirler. Kart okutarak giriş yapma özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik bu cihazlarda sabotaj yapılması durumunda kendini kapatma özelliği de bulunmaktadır.

Online Kale kartlı kilit cihazları ise çalışmalarına devam ederken, sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zaman tanımları, geçiş adetleri, geçiş zaman tanımları program üzerinden tanımlanmaktadır. RS 232 ve RS 485 ile çalışmakta olan bu okuyucular, konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadır.

Offline Kale kartlı kilit cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymazlar. Bu cihazlarımız ile günümüzde özellikle personel takibi yapılmaktadır. Personel takibinin yanı sıra tüm takip işlemleri için de kullanılabilen offline Kale kartlı kilit cihazları, kendileri panel görevinde olduğu için panele ihtiyaç duymadan çalışabilmektedirler.

Panelli Kale kartlı kilit cihazları ise çalışmaları sırasında sürekli olarak panele ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Kullanımları oldukça basittir. Kale kartlı kilit hakkında siz de çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz bizi arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler