perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
KAPI KİLİT SİSTEMİ

Kapı kilit sistemi, günümüzde geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlar, genellikle kartlı cihazlardır. Ancak yüz tanıma, parmak izi ve şifreli cihazlar da tabi ki kapılara tetik vermek için kullanılabilmektedir. Kapı kilit sisteminde kullanılmakta olan kartlı cihazların pek çok modeli vardır. Kapı açtırmak için kullanılmakta olan modeller kendi içerisinde dört farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlar standalone kapı kilit sistemi, online kapı kilit sistemi, offline kapı kilit sistemi ve panelli kapı kilit sistemidir. Bu cihazların tamamı aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da kullanımı açısından farklılık göstermektedir.

Standalone kapı kilit sistemi cihazları, çalışmasına bilgisayardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu sebeple özellikle apartman kapılarında, site girişlerinde ve asansör gibi yerlerde oldukça sık olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile tetik olarak kuru kontak verilmektedir. Bu sebeple de manyetik kilit, elektrikli kilit ve elektronik kilit ile birlikte de kullanılabilmektedir. Kartları okutarak giriş ve çıkış yapmak için öncelikle master kart okutarak, kart tanımlaması yapılması gerekir. Bu cihazlarda sabotaj gibi durumlarda alarm verme özelliği de mevcuttur. Dış ortamlarda da kullanılabilmekte olan su geçirmez modelleri bulunmaktadır. Offline kapı kilit sistemi cihazları ise çalışmasına bilgisayarların açık olmasına gerek kalmadan devam edebilmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar, kendileri bir panel görevinde olmalarından dolayı çalışması sırasında panele ihtiyaç duymazlar. Genellikle işletme gibi alanlarda bu cihazlar daha sık olarak tercih edilmektedir. Kayıt kapasiteleri genellikle bin ile on bin arasında değişiklik gösterir. Offline kapı kilit sisteminde aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapmanıza izin veren modeller bulunmaktadır. Online kapı kilit sistemi ise çalışması esnasında bilgisayarların sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duyan sistemlerdir. Panelli kapı kilit sistemi ise çalışması esnasında panele ihtiyaç duyan cihazlardan oluşmaktadır. Bu cihazlar aynı zamanda aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgiyi barındırmazlar. Tüm bilgiler panelde tutulmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kart tanımlaması yapılabilir. Yani giriş ve çıkış alanlarınızda birden fazla cihaz kullanılabilmektedir. Panelli kapı kilit sisteminin en büyük özelliklerinden bir tanesi bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazların hem dış ortamlarda hem iç ortamlarda kullanılabilen modelleri yer almaktadır. Strike kapı kilit sistemi Türkiye distribütörü olduğumuz için de genel olan sistemlerin fiyatları oldukça uygundur.

KAPI KİLİTLERİ

Kapı kilit sistemi ile kapılara tetik vermek için aynı zamanda kilitlerin, tetik verilecek olan cihaz ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Bu kilitlerin elektrikli, elektronik ve manyetik olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Ahşap, demir, cam, tahta ya da pvc tüm kapılarda kullanılabilecek olan farklı modelleri yer almaktadır. Kapı kilit sistemi kilitlerinin tutuş gücü her kilide göre değişiklik göstermektedir. Genellikle altmış kilogram ile yüz seksen kilogram arasında değişmektedir. Perkotek Teknoloji A.Ş olarak Strike kapı kilit sistemi kilitleri Türkiye dağıtıcısı olmamızdan ötürü de bu kilitlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak veya daha detaylı bilgi almak isterseniz alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları