perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART OKUMA SİSTEMİ

Kart okuma sistemi, geçişleri kontrol altına almak için ve aynı zamanda takip işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kart okuma sistemi, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmakta olup büyük alanlarda ses getirmiştir. Kart okuma sistemi; kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, fabrikalar, işletmeler, alışveriş merkezleri, okullar, plazalar, holdingler ve buna benzer pek çok alanda kullanılmaktadır. Kart okuma sistemi, kart tarama teknolojisi ile çalışmasına devam eder. Bu sistemlere tanıtılacak olan kartlar proximity ve mifare kart olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hangi kart türünün kullanılacağı tamamen cihazın kendi modeline göre değişmektedir. Kart okuma sisteminde kullanılmakta olan cihazların kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani takip edilecek olan alandaki kişilerin sayısının hiçbir önemi yoktur. İdeal olan kart okuma sistemi cihazı bulunarak geçiş kontrolü ve takip gerçekleştirilebilir. Pek çok kart okuma sistemi cihazında zaten sadece kartlı değil, aynı zamanda şifreli geçiş yapma özeliği de bulunur. Bu sayede kullanıcı kayıt kapasitesi artış göstermiş olacaktır. Artan kişi sayısına bu şekilde çözüm bulunmaktadır.

Kart okuma sistemi ile genellikle personel takibi yapılsa da üye takibi, öğrenci takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi ve minibüs takibi de bu cihazlar ile gerçekleştirilebilmektedir. Kart okuma sistemi ile personel takip etmek için öncelikle takip yapılacak olan kartlı cihazın seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra da personellerin takip edileceği alana monte edilmesi gerekir. Montaj işleminden sonra her personele özel olarak bir adet kart tanımlaması yapılır. Kart tanımlaması sırasında kartlara personel isim, soy isim, çalışılan departman vb. belirlenmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra kart tanımlanarak personellerin kolayca geçiş yapması sağlanır. Pek çok kart okuma sistemi cihazı aynı zamanda turnikelere ve kapılara da tetik vermenizi sağlar. Kapılara tetik vermek için öncelikle kartlı cihazın kapı girişine monte edilmesi gerekir. Kapılarda da kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin farklı modelleri, farklı yapıdaki kapılarda kullanım sağlamanıza olanak tanır. Kapınızın ahşap, demir, cam, pvc veya metal olması hiç önemli değildir.

Kart okuma sistemi ile turnikelere tetik vermek için kartlı cihazların turnike üzerine monte edilmesi gerekir. Satışını yapmakta olduğumuz Strike kart okuma sistemi cihazlarının pek çok modeli ile turnikelere tetik verebilirsiniz. Strike kart okuma sistemi Türkiye distribütörü olduğumuz için de bu sistemlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Kart okuma sistemi ile birlikte kullanacağınız tüm ek ürünlerin dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu sistemleri çok uygun fiyatlara mal edebilirsiniz.

Kart okuma sisteminde kullanılmakta olan cihazlar kendi içerisinde dört farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlar; standalone kart okuma sistemi, online kart okuma sistemi, offline kart okuma sistemi ve panelli kart okuma sistemidir. Bu sistemlerin tamamı aynı amaç için kullanılıyor olsalar da kullanım şekilleri farklılık göstermektedir. Kart okuma sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hemen şimdi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizi arayabilirsiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları