perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART OKUYUCULAR

Kart okuyucular, günümüzde personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Personel takibinin dışında aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, minibüs takibi ve geçiş kontrol takibi için de kullanılabilmektedir. Kullanımı oldukça basit olan kart okuyucular, iki sene boyunca garantilidirler. Kart okuyucular kart okutarak geçiş yapmanıza izin vermektedir. Bu cihazlara okutulacak olan kartlar, 13,56 mhz mifare ya da 125 khz proximity kart olabilmektedir. Bu kartları cihazın okuyabilmesi için kart okuyuculara 5 ile 10 santimetrelik mesafeden göstermeniz yeterli olabilmektedir. Strike kart okuyucular, iç ve dış ortamlarda kullanılabilen farklı modellere sahiptirler. İki sene boyunca da garantili olan bu cihazların dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kart okuyucular, online kart okuyucular, offline kart okuyucular ve panelli kart okuyuculardır. Hangi kart okuyucular modelinin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla beraber, kullanılacak olan alanlara göre de değişebilir. Zaten birçok kart okuyucular modelinde aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği yer almaktadır.

Standalone kart okuyucular, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara öncelikle master kart tanıtılması gerekir. Master kart tanıtmadan, kart tanıtılması mümkün değildir. Bu kart okuyucuların tetik süreleri istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak veren standaole kart okuyucular; elektrikli kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını da açtırabilmektedir. Kartları okutarak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi şifre okutarak da geçiş yapma imkânı tanımaktadır. Sabotaj yapılması durumlarında bu cihazlar alarm vererek kendilerini kapatma özelliğine sahiptirler. Genellikle ofis kapılarında ve depolarda kullanılabilmektedir.

Online kart okuyucular, çalışmaları sırasında bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu kart okuyuculara geçiş yetkileri, geçiş adetleri ve geçiş tanımları programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Rs 485 ve Rs 232 ile çalışmakta olan kart okuyucular, konvektör aracılığı ile de bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadırlar. Kartları okuyan online kart okuyucular, bilgiyi hızlıca beraberinde kullanılan programa iletmektedirler. Offline kart okuyucular ise bilgisayarın açık olmasına gerek kalmadan çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlar çalışmaları sırasında herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymazlar. Çünkü bu cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir. Ip tabanlı olan bu kart okuyucular, en yakın network switch’e bağlanılarak sisteme bu şekilde dahil edilmektedirler.

Panelli kart okuyucular ise aptal terminal olarak adlandırılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, çalışmaları sırasında hiçbir bilgiyi kendi hafızalarında tutamazlar. Bütün bilgiler, panelin hafızasında tutulmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanıtılabilmektedir. Bu kart okuyucuların şifre ile de geçiş yapılmasına izin vermekte olan farklı modelleri bulunmaktadır. Paneller geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir. Paneller 7/24 kesintisiz olarak da çalışmalarına devam etmektedirler.

Strike kart okuyucular hakkında merak edilen önemli bir konu kart okuyucular fiyatlarıdır. Perkotek Teknoloji olarak Strike kart okuyucular Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu kart okuyucuların fiyatları firmamızda çok uygundur. Satın almak için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları