perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART SİSTEMİ

Kart sistemi, geçişleri kontrol altına almak amacı ile günümüzde oldukça sık olarak kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler; geçiş kontrol programı, üye takip programı, yemekhane takip programı, personel takip programı, öğrenci takip programı ve minibüs takip programı ile birlikte kullanılabilmektedir. Kart sistemi cihazlarının kullanılmakta olan pek çok modeli sadece iç değil, aynı zamanda dış ortamlarda da kullanılabilmektedir. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri su geçirmez özelliğe sahiptir. Kart sistemi cihazlarına tanıtılacak olan kartlar, mifare kartlar ya da proximity kartlardır. Hangi kart modelinin kullanılacak olduğu tamamen cihazların modeline göre farklılık göstermektedir. Satışını yapmış olduğumuz kart sistemi cihazları, iki sene boyunca garantilidir. Kart sisteminde kullanılmakta cihazların dört farklı modeli yer almaktadır. Bunlar; standalone kart sistemi cihazları, online kart sistemi cihazları, offline kart sistemi cihazları ve panelli kart sistemi cihazlarıdır.

Standalone kart sistemi cihazları, bilgisayarlardan bağımsız olarak çalışmalarına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kartların tanıtılabilmesi için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutmadan kart tanıtmak mümkün değildir. Standalone kart sistemi cihazları, tetik olarak kuru kontak vermektedirler. Bu sayede elektronik kilit, elektrikli kilit karşılığı ve manyetik kilitler ile birlikte de tetiklenebilmektedir. Bu cihazlar aynı zamanda sabotaj yapılması durumlarında alarm vererek de kendilerini kapatma özelliğine sahiptirler. Genel olarak standalone kart sistemi cihazlarını ofis odalarında, depolarda vb. alanlarda tercih edebilirsiniz.

Online kart sistemi cihazları, çalışmaları sırasında bilgisayarların sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlarda geçiş zaman tanımları, geçiş yetkileri ve geçiş adetleri programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Bu cihazlar, Rs 485 ve Rs 232 ile çalışmasına devam etmektedir ve konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadırlar. Kartları okumakta olan okuyucu, bilgileri hızlıca beraberinde kullanılan programa iletmektedir. Offline kart sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zoneleri tanımlanarak hangi kartın, hangi günler ve hangi saatlerde kullanılacağı detaylandırılmaktadır. Offline kart sistemi cihazları, kendileri panel görevi gördükleri için çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duymazlar. Ip tabanlı olan bu cihazlar, en yakın network switch’e bağlanılarak sistemlere dahil edilmektedirler. Kartları okutan kişilerin, kartları tanımlarken kayıt edilen bilgileri bu okutmalar esnasında cihazların renkli ekranlarında görüntülenmektedir. Offline kart sistemi cihazları, günümüzde genellikle personelleri takip etmek amacıyla kullanılmakta olan cihazlardır. Pek çok modelinde zil çaldırma özelliği yer almaktadır. Zil çaldırması sayesinde personellerin belirli zaman dilimlerinde toplu olarak hareket etmesi sağlanabilmektedir.

Panelli kart sistemi, aptal terminallerden oluşmakta olan bir sistemdir. Panelli kart sistemi cihazları, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler panelin hafızasında tutulmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kartlı cihaz tanımlaması yapılabilmektedir. Panel, cihazlardan aldığı bilgiyi kullanarak geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir. Daha sonra bu bilgiyi cihaza iletmektedir. Gelen sinyale göre de eğer kart tanımlı ise kapı açılarak geçiş sağlanmaktadır.

Kart sistemi fiyatları, bu sistemler hakkında en çok merak edilmekte olan konulardan bir tanesidir. Kart sistemi fiyatları, kullanılacak olan modellere göre değişiklik göstermektedir. Ancak Perkotek Teknoloji olarak ülkemizde Strike kart sistemi cihazların dağıtıcısı konumunda olmamızdan dolayı da oldukça makuldür. Satın almak veya daha fazla bilgi edinmek için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler