perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI KİLİT SİSTEMLERİ

Kartlı kilit sistemleri, belirlenmiş olan bir alana belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin tanımlanmış olan aralıklar ile giriş ve çıkış yapmalarını sağlayan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemlerinde kart okuyucular, daha önceden tanımlanmış olan kartların okutulması sonucunda kapı kilitlerine de tetik vererek kapıların açılmasını sağlayabilmektedir. Turnikelere ve bariyerlere de tetik verebilen kartlı kilit sistemleri, kontrollü geçişler için harika bir seçenektir. Kartlı kilit sistemlerine kartların 10 ile 15 santimetre mesafeden yaklaştırılması yeterli olacaktır. Bu cihazlar, proximity ya da mifare kartları okumaktadır. Kartlı kilit sistemlerinde iç ortamlarda ve dış ortamlarda kullanılmakta olan iki farklı cihaz türü bulunmaktadır. Üstelik kartlı kilit sistemleri iki sene boyunca garantilidir. Bunun yanı sıra ayrıca 10 sene boyunca da yedek parça garantili olmaktadır. Bu cihazlar, 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Standalone kartlı kilit sistemleri, online kartlı kilit sistemleri, offline kartlı kilit sistemleri ve panelli kartlı kilit sistemleri… Bu cihazlar ile kapılara tetik verenbilmek için kilitlerin de bir arada kullanılması gerekmektedir. En çok tercih edilen kilit sistemlerimiz aşağıdadır.

Panelli kartlı kilit sistemlerinde kullanılan kart okuyucuların çalışabilmeleri için panel kullanılmalıdır. Bir adet panele 4, 8 veya 16 adet kartlı cihaz tanımlanabilmektedir. Wiegand okuyucu olarak da adlandırılan bu cihazlar, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Kart okutulduğu anda kart numarasının bağlı olduğu panele iletilmektedir. Panel, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir. Daha sonra da sonuç sinyalini tekrardan wiegand okuyucuya göndermektedir. Wiegand kart okuyucu da gelen sonucun bilgisine göre kapının açılmasını ya da açılmamasını sağlamaktadır. Panelli kartlı kilit sistemlerinde şifreli olarak geçişe de izin verebilen modeller bulunmaktadır.

Online kartlı kilit sistemlerinde ise bilgisayarın kullanım sırasında sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Geçiş yetkileri, geçiş zaman tanımlamaları ve geçiş adetleri programın üzerinden tanımlanmaktadır. Rs 2332 ve Rs 485 ile çalışmasını sürdürmekte olan kart okuyucular, konvektör yardımı ile bilgisayarın seri portuna bağlanmaktadır. Kartı okuyan okuyucu ise bilgiyi hızlı bir şekilde bilgisayarda kurulu olan geçiş kontrol programına iletmektedir. Programda da önceden tanımlı olan bu kart numarasının yetki kontrolü yapılarak tetik verme ya da tetik vermeme komutu okuyucuya gönderilmektedir.

Offline kartlı kilit sistemlerinde ise cihazların çalışmaları esnasında bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına gerek yoktur. Kartlara öncelikle geçiş zoneleri tanımlanarak hangi kartın hangi günlerde ya da hangi saatlerde kullanılabileceği detaylandırılmaktadır. Offline kartlı kilit sistemlerinde kullanılan cihazların çalışabilmesi için panele ihtiyaç duyulmaz. Çünkü zaten cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir. Ip tabanlı olan kartlı geçiş kontrol cihazları, öncelikle en yakın olan network switch’e bağlanmaktadır. Böylelikle sisteme dahil edilmektedir. Offline kartlı kilit sistemlerinde geçiş yapılabilecek olan farklı cihazlarda aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapabilme imkânı bulunmaktadır.

Stand-alone kartlı kilit sistemleri ise çalışmalarını bilgisayardan bağımsız olarak sürdürürler. Bu cihazlara kart tanımlaması yapılabilmesi için öncelikle master kart tanımlaması yapılması gerekir. Master kart tanımlaması yapılmadan herhangi bir kart ekleme ya da silme işlemi yapılamaz. Tetik olarak da bu cihazlar kuru kontak vermektedir. Elektronik kilit, elektronik kilit ve manyetik kilit ile tetiklenebilmektedir. Kart okutularak giriş ve çıkış yapılmasının yanı sıra aynı zamanda şifreli geçişler de yapılabilmektedir. Depo, ofis gibi pek çok farklı alanda tercih edilebilmektedir. Kartlı kilit sistemleri fiyatlarını öğrenmek ya da kartlı kilit sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için siz de telefon numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler