perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
08
Şub.
2014

Güvenlik Bariyeri.


Güvenlik Bariyeri

İstemediğimiz her türlü giriş-çıkışları önlemek için bariyerleri kullanırız. İstenmeyen noktalardan araç geçişlerini engellemek ya da kontrol altında tutmak için kesin çözümdür. Araç giriş-çıkışlarını kontrol altında tutmak iki tarafında can ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Bariyer çeşitleri sayesinde istenilen noktalara maksimum güvenlik sağlarız.

Kollu Bariyer

Otomatik kollu bariyer, otopark kontrolü için hem uygun hem de çözüm açısından oldukça kolaydır. Proximity kart, parmak izi v. b yardımcı geçiş terminalleri ya da uzaktan kumanda ile oldukça kolay ve güvenli şekilde isteğe bağlı olarak bariyerin kontrolü sağlanır ve trafik akışı azami derecede rahatlar. Bariyerlerin bir diğer özelliği de fotosel destekli olmasıdır. Fotosel sayesinde kolun altından geçiş sırasında kolun otomatik açık durma süresi dolduğunda fotosel sayesinde kol inmez böylece mal ve can kaybı engellenmiş olur.

Mantar Bariyer

Şehir merkezlerinde yaya korunması, otopark girişleri ya da trafik akışını kontrol altına almak için kullanılan güvenlik sistemlerinden biride mantar bariyerlerdir.Hidrolik mantar bariyer, pnomatik mantar bariyer, manuel mantar bariyer ve sabit mantar bariyer çeşitleridir. Mantar bariyerlerin tercih edilmesinin en büyük sebebi, yaya dostu olmasıdır. Yani yayaların geçişlerini engellemez. Mantar bariyerlerin bir diğer ismide yerden çıkan bariyerdir. Bu bariyerler silindir, kare şeklinde olabilirler.

Fotoselli Kapı:Fotoselli kapılar genellikle Süpermarketlerden havalimanlarına kadar, otellerden hastanelere kadar yaygınca kullanılmaktadır. Fotoselli kapılar genellikle bedensel engelliler için kaza önlemede önemli rol oynamaktadır. Çünkü fotoselin lazer ışını sayesinde kapının otomatik kapanma süresi dolduktan sonra kapanmaz ve böylece kazalar engellenmiş olur.

Yukarıda belirtildiği gibi bariyerlerinin günlük yaşantımızı ve trafik yoğunluğunu rahatlatmak için önemi oldukça büyüktür. Bu yüzden bariyerler özellikle site, hastane, otopark girişlerinde tercih sebebidir. Bariyer kol uzunlukları sipariş üzerine ayarlanabilir ve kullanılacak alana göre bir kol tercih edilebilir. Gerektiğinde yan yana 2 ya da daha fazla bariyer kullanılabilir ve güvenlik bu şekilde sağlanabilir. Bariyer üzerinde kullanılan fotoseller güneşten etkilenmezler ve kızılötesi teknolojisi ile haberleşirler.


Geri Dön