perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
30
Mar.
2015

Parmak İzi Sistemleri.


Parmak İzi Sistemleri
 

Personel takip sistemlerinde en uzun kalan teknoloji parmak izi sistemleridir. Parmak izi sistemleri sayesinde personellerin girişlerini çıkışlarını, normal çalışma, fazla mesai, aylık çalışma, hakediş, izin gibi birçok alanın kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Parmak izi sistemleri sayesinde işletmlerde personel şefleri, insan kaynakları iş gücü azalmıştır. Normal şartlarda personellerin maaşlarını hesaplatmak için birçok aşamadan geçip tek tek kontrol gerektirirken pdks ve parmak izi sistemleri ile bu durum ortadan kalkmıştır.

Pdks sistemi açılımı personel devam takip sistemi anlamına gelmektedir. Parmak izi sistemlerinde klon yada kopyalama gibi bir durum söz konusu olmadığından daha güvenliklidir. Normal şartlarda parmak izi sistemlerinden önce kartlı sistemler vardı. Personeller işe gelmedikleri zaman danışıklı dönüşüklü arkadaşına kartını bastıtararak mesaide varmış gibi gösteriliyordu. Bunları takip etmek içinde başka bir teknoloji olan kamera sistemlerine ihtiyaç kalınıyordu. Görüntülerin izlenmesi zaman alacağından bu sistemde parmaka izi sistemleri üretilmeden önce hiç yoktan iyidir gibi çalışıyordu. Bu yüzden parmak izi sistemlerinin sektörde yeri çok önemlidir. Parmak izi sistemleri yasal mı konusu konuşulmaktadır. Parmak izi sistemleri yasaldır. Çünkü cihazlar içerisinde kişilerin parmak izi resimleri alınamadığından klonlanamaz veya değiştirilemez olduğundan yasaldır. Sadece cihaz parmak izi okutulduğundan log atmaktadır. Bazı personellerinizin parmak izleri gittiğinden okuma yapmayacaktır. Fakat bir parmak izi cihazına bir personelin 10 parmağı tanıtılmaktadır. Bu yüzden okutamama gibi bir durum söz konusu değildir.

Sizde personellerinizi parmak izi sistemleri ile takip etmek için bize satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ‘ dan ulaşabilirsiniz.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları