perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
23
Oca.
2015

Personel Devam Kontrol Sistemleri.


Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel devam kontrol sistemleri adındanda anlaşıldığı gibi personel devamlığını kontrol etmek için kullanılan cihaz yani donanım ve yazılımlardır. Bu donanım ve yazılımlar içerisinde yazılım olara ; personel takip programı yani bodro takip programı , access kontrol yani yetkilendirme programı, yemekhane kontrol programı yani hakediş kontrolü, tuvalet takip programı yani cezai program gibi birçok programlar yer almaktadır. Bekçi kontrol programı, üye takip programı gibi birçok program yer almaktadır. Cihaz olarak ise online ve offline takip cihazları mevcuttur.

Online yani çevrimiçi takip sistemi ; Bu takip sistemleri içerisinde access kontrol programı, yemekhane kontrol programı, üye takip programı, tuvalet takip programı gibi yazılımlar girmektedir. Bu sistemler 24 saat bir bilgisayar bağlantılı cihazların online sorgulama çalışması ile takip edilmektedir. Örnekleme vericek olursak ; yemekhane kontrol programı kişinin günlük bir hakkı denetlemesi için yemekhane programı kurulur buna bağlı uygun cihaz montajı turnike yada kapı üzerine yapılır. Kişi tanımlanır ve öğüne hakediş atılır. Kişi okutma yaptığında otomatik olarak o kayıt programa gider ve program onay verirse o turnike yada kapı açılır. Bu tür sistemlere online takip sistemi adı verilir. Yani sorgulamayı kişi okutma yaptıktan sonra önce gider ve sorar cevap olumlu ise onay verir olumlu değilse geri dönüş olarak izin verilmediğini iletir. Parmak izi , yüz tanıma, kart okutma , şifreli giriş gibi cihazlarımız özelliklerine bakılarak bu sisteme entegre edilebilir.

Offline yani çevrimdışı takip sistemi ; Bu sistemler genelde pdks programında kullanılmaktadır. Fakat access kontrol ve yemekhane programınıda offline modda çalıştırabiliriz ama bu doğru bir işlem olmaz. Offline sistemlerde cihaz hafızası olur bu hafıza günlük hareketlerin loglarını tutar ve dilediğiniz zaman cihazdan bilgileri çekip raporlamasını sağlayabilirsiniz. Örnek vericek olursak ; kişilerin mesai başlangıç ve bitiş konumlarına cihazlar montajlanır. Offline yani pdks programı kurulur. Bu programın sürekli açık kalmasına gerek yoktur. Kişiler okutmalarını yaparlar ve siz istediğiniz zaman bilgisiyar bağlantılı olan bu sistem için programı açıp veri transferini sağlayabilirsiniz. Daha sonra raporlamasını almak mümkündür. Yani bugün kayıtlar okutulduysa yarın çekme zorunluluğunuz yoktur ne zaman çekerseniz o zaman bilgileri raporlayabilirsiniz. Pdks programı bir diğer adı ise puantaj hesaplama programıdır. Yani kişilerin total çalışma süreleri, fazla mesaileri, erken gelme ve geç çıkmaları, ceza, prim, avans gibi tüm değerlerin hesaplatıldığı programdır.

Sizde online veya offline olarak bir sistem almak istiyor ve bilgi istiyorsanız satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ' dan bize ulaşabilirsiniz.


Geri Dön