perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
01
Ara.
2013

Personel Takip Sistemi.


Personel Takip Sistemi

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Günümüzde firmaların olmazsa olmazı haline gelen personel takip sistemi kullanıcılarına maaşları otomatik olarak hesaplama,  giriş çıkışların kontrolü sağlama ve personel ile ilgili tüm verilere anında ulaşabilme imkânı sağlamaktadır. Sistemi kullanan firmalara çeşitli seçenekler ile hitap eden personel takip sistemi ister parmak izi ile çalışan isterse de kartla çalışan cihazları kullanıcının seçimine sunmuştur.

Personel takip sistemine yeni gözü ile bakılmamalıdır. Çünkü yıllar önce dahi firmalara baktığımızda imza sistemi ile en azından giriş çıkış kontrolü yaptığını gözlemleyebilmekteyiz. Tabi yıllar, artan talepler ve bunun yanı sırada çoğalan kişi sayıları bu sistemi elektronik boyutlara taşımıştır.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

İlk olarak elektronik kart basma saatleri ile işlemler hızlanmıştır. Fakat işlemler düşünüldüğü gibi hızlanmamıştır. Bunun üzerine geliştirilen yeni teknolojilerde cihazın bir bilgisayar programına bağlanması esas alınmış ve kullanıcının iş yükü ciddi derecelerde azaltılmıştır. Artık personel takip elektronik düzeyde hızlı ve kolay hale gelmiştir.

Elektronik düzeye gelen personel takip sistemi artık puantaj hesaplama boyutuna gelmeye başlamıştır. İlerleyen zamanlar PTS (Personel Takip Sistemi) tam anlamını kazanmaya başlamıştır. Artık cihaza personeller parmak izlerini ya da kartlarını okutup giriş çıkışlarını yapıp yetkili kullanıcı da programdan gerekli raporlarını alır duruma gelmiştir. Ay sonunda puantajlarını alıp maaşlarını öder duruma gelmiştir. Artık işin içine muhasebe boyutu da dahil olmuş bordo tarzında maaş ekstreleri çıkartarak maaşlar hesap makinesinin verdiği sonuçla birebir değerde ödenmeye başlanmıştır.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Tabi personel takip yaparken turnike ya da ara kapılarında cihazlar sayesinde açtırılabilme düzeyine geldiğinden güvenliğin önemli olduğu birimlere girişlerde bu sistem sayesinde kontrol altına alınmaya başlanmıştır. Hem içeri giren personelin takibi hem de personelin gün içerisindeki hareketleri de bu sayede incelenmiş olmaktadır.

Personel maaşını alırken iş veren de maaşları öderken artık gönül rahatlığı içerisinde olmasını sağlayan bu sistem son zamanlardaki yükselen ivmesi ile firmaların vazgeçilemezi konumuna gelmiştir. Gelişen teknolojilerle de sistem süratle kendini yenilemeye ve kolaylaşmaya giderken cihazların güvenliği de artarak devam etmektedir.

Personel takip sistemleri güvenliğin ön düzeye çıkması ile sadece personel takibi yeterli olmamaya başlamıştır. Kullanıcı firmalar firma girişlerinde turnikeli geçiş sistemleri kullanarak güvenliklerini en üst seviyeye çıkarmak istemektedirler. Fakat bununla beraber personel takibini de yapmak istemektedirler. Personel takip cihazlarının gelişmesi ile bu cihazlar kapı ve ya turnike açma özelliği kazanmışlarıdır, bu sayede hem güvenliğinizi en üst seviyede tutmuş olur hem de personel takibinizi eksiksiz olarak yapmış olursunuz.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Personel takip sistemleri her geçen gün tahmin edemeyeceğimiz gelişmeler ile karşımıza çıkmakta ve her gelişme kullanıcıların iş gücünü arttırmak ve harcadığı zamanı azaltmak için yapılmaktadır.

Günümüz şartlarında personel takip sistemi kullanmak lüks değil şart olmuştur. Personel takip ve puantaj işlemlerini 3-4 gün gibi uzun bir sürede suiistimal edilme ihtimali yüksek durumlarda ,%100 güvenli şartlar altında 1-2 saat gibi kısa bir sürede kontrol edilebilir. Bu kadar kolay ve güvenli bir sistem kullanmak varken neden hem iş gücünüzden hem paranızdan olasınızki? 


Geri Dön