perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
18
Mar.
2015

Turnike.


Turnike

TURNİKE

 

Turnikeler bel turnike, boy turnike, vip turnike, engelli turnikesi olarak birkaç bölüme ayrılır. Kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Zorunlu kayıtlı geçiş için kullanılmaktadır. Tüm firmalar tarafından tercih edilen bu sistemler tek başlarına bir anlam ifade etmezler. Turnike geniş alanlarda küpeşte ile desteklenmektedir. Küpeşte ile desteklenmesindeki amaç ise sağından veya solundan izinsiz geçiş sağlanmamasıdır. Turnikenin en önemli görevi ise güvenliktir. Yani ziyaretçi kayıt yaptırmadan geçiş sağlayamaz personel ve görevli ise sisteme göre kart, parmak izi, yüz tanıma gibi sistemlerden okutma yapmadan geçemez.

Turnikeler dış ortam ve iç ortam olmak üzere ikiye ayrılır. Aralarında çok fazla fiyat ve özellik farkı yoktur. Su geçirmez turnike paslanmaz çelikten yapılır. İç ortam turnikesi ise sadece çelikten üretilir. Turnike 3 kollu bariyerde denilebiliyor. Turnike sistemleri üzerine bağlanan cihazın hareketine göre açılır. Yani cihaz geçiş izni doğrultusunda turnike anakartına tetik emrinin gönderir ve turnike kolun dönmesi için boşa düşer. Turnikelere dışardan buton , akıllı kumanda gibi açma üniteleri bağlanabilir. Bazı firmalar santral sistemine bile bağladılar.

Turnike okutma yapmadan geçmemek için yani herşey nizami olarak kayıt altına alınması için kullanılmaktadır. Sizde personellerinizin zorunlu olarak kart , şifre , parmak izi yada yüz okutma işlemini sağlamak istiyorsanız turnike sistemi tercih etmelisiniz.

Turnike sistemleri için bize satis@perkotek.com yada 0850 811 80 00 ‘ dan ulaşmanız mümkündür.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları